Cambler

Cukrzyca i intymność seksualna

Intymność seksualna jest ważną częścią życia. Dla osób z cukrzycą, jest konieczne, aby zwrócić szczególną uwagę na kwestie dotyczące ich zdrowia seksualnego. To dlatego, że uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych spowodowane przez cukrzycę mogą zakłócać funkcje seksualne. Więc może niektóre leki stosowane w leczeniu powikłań związanych z cukrzycą. Omawiając te kwestie z lekarzem, można nadal korzystać z tej części swojego życia.

Męskie problemy seksualne

Cukrzyca może uszkadzać naczynia krwionośne i nerwy prącia. To uszkodzenie może prowadzić do zaburzeń erekcji (ED), niezdolności do uzyskania lub utrzymania erekcji. Cukrzyca zwiększa ryzyko depresji, która może przyczynić się do zaburzeń erekcji. Ponadto, zaburzenia erekcji mogą być efektem ubocznym z niektórych leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego i zgaga wynikającej z żołądka - choroby żołądka związanych z cukrzycą. Mężczyźni z cukrzycą są trzy razy częściej niż bez niego mieć zaburzenia erekcji. Oni również mają tendencję do rozwijania problemu w młodszym wieku.

Gdy zaburzenia erekcji jest związana z uszkodzeniem nerwów spowodowanym przez cukrzycę, opcje leczenia obejmują tabletki, lek wprowadzony do prącia, rury i pompy próżniowej lub Wszczepienie urządzenia wewnątrz prącia. Operacja może być również wykonane w celu naprawy naczyń krwionośnych w okolicy.


Kobiece problemy seksualne

Uszkodzenie nerwów i zmniejszenie przepływu krwi w pochwie może prowadzić do sucha. To, z kolei, może powodować dyskomfort podczas aktywności seksualnej. Depresja może również zakłócać pożądania seksualnego i odpowiedzi, że niektóre kobiety doświadczają i sprawiają, że trudno o tym mówić. Dopochwowe kremy smarów mogą pomóc w suchości. Twój operator może zalecić zmiany w pozycji lub ćwiczenia Kegla, aby wzmocnić mięśnie w okolicach miednicy, aby poprawić odpowiedzi seksualnej.

Rozmowa z lekarzem

Jeśli czujesz się nieswojo rozmawiając o problemach z Twoim zdrowiem seksualnym, pamiętaj, że Twój lekarz pomógł wielu ludzi z cukrzycą rozwiązać te problemy. On lub ona może również polecić możliwości leczenia depresji. Jeśli nie jesteś pewien, jak rozmawiać o tych sprawach, należy powiedzieć, że masz osobiste pytanie, które chcesz zadać. Razem, ty i twój dostawca znaleźć rozwiązanie.