Cambler

Cukrzyca i spożywanie alkoholu

Jeśli masz cukrzycę, trzeba uważać z alkoholem. Alkohol może wpłynąć na to, jak dobrze kontrolować poziom cukru we krwi (glukozy). Może również zwiększyć ryzyko dla zdrowia. Przed wybraniem się do picia alkoholu, to omówić ze swoim lekarzem (HCP). On lub ona może pomóc podjąć decyzję, czy można pić bezpiecznie. Ta karta mówi, więcej o zagrożeniach związanych z piciem alkoholu. To również daje wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas picia.

Oto niektóre z alkoholu sposoby wpływa na zdrowie, jeśli masz cukrzycę:

 • To może mieć pewne problemy ze zdrowiem gorzej. Alkohol może nasilać choroby wątroby, nerek lub trzustki. Może to również nerwów lub uszkodzenie oczu bardziej prawdopodobne. Jeśli którykolwiek z tych problemów zdrowotnych, Twój HCP będzie prawdopodobnie doradzić, aby nie pić alkoholu.

 • Może zwiększyć ryzyko wystąpienia niskiego poziomu cukru we krwi (hipoglikemii). Wątroby pomaga zapobiec niski poziom cukru we krwi, uwalniając dodatkową glukozę do krwi. Alkoholu we krwi utrzymuje wątrobę przed robi. Niski poziom cukru we krwi jest bardziej prawdopodobne, jeśli pić alkoholu na pusty żołądek lub w trakcie lub zaraz po treningu. Jest też bardziej prawdopodobne, jeśli wziąć insulinę lub leki, które pomagają obniżyć poziom cukru we krwi. Ponadto alkohol może wpływać na zdolność do powiedzenia, czy masz objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Może to by Ci potrzebne coraz leczenie.

 • Może to zwiększyć ryzyko na poziom cukru we krwi (hiperglikemia). Napoje alkoholowe zawierają wiele węglowodanów (węglowodany). Należą do nich piwo, słodsze wina i napoje mieszane z soków owocowych i cukru. Węglowodany podnoszą poziom cukru we krwi wyższe i szybciej niż inne rodzaje żywności. Picie alkoholu może zrzucić się możliwość monitorowania węglowodanów.

 • To może mieć wpływ na to, jak dobrze zarządzać swoją wagę. Alkohol ma dużo kalorii i nie ma wartości odżywczych. Jeśli jesteś na plan posiłków, aby pomóc kontrolować wagę, musisz liczyć alkohol jako część dziennego spożycia kalorii. Standardowy drink jest zwykle liczone jako 90 kalorii lub dwóch giełdach tłuszczu. Ponadto alkohol może spowodować, aby czuć się bardziej głodny niż zwykle. To sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne do przejadania się, które mogą mieć wpływ na wagę i poziom cukru we krwi.


Wskazówki dla bezpiecznego picia

Lekarz może dać Ci pić z umiarem. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby bezpiecznie pić:

 • Ściśle przestrzegać limitów pić wam przez HCP. Lub skorzystać z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (patrz ramka poniżej).

 • Przed spożyciem sprawdzić poziom cukru we krwi. Nie pij, jeśli stężenie cukru we krwi jest zbyt niski lub zbyt wysoki. Należy także sprawdzić poziom cukru we krwi po wypiciu lub przed snem. To dlatego, że alkohol pozostaje we krwi przez wiele godzin po wypiciu. Jeśli stężenie cukru we krwi jest niski lub spada, może być w stanie traktować go z tabletem przekąskę lub glukozy przed pogarsza.

 • Zapytaj swojego HCP, w tym swojej phamacist, jak alkohol wpłynie na insulinę lub jakieś leki podjąć.

 • Nigdy nie pij na pusty żołądek.

 • Nie pić podczas ćwiczeń lub po.

 • Nie pij alkoholu, jeśli masz zamiar jechać.

 • Bądź mądry o tym, co pijesz. Oznacza to wybór napojów, które są niższe w alkoholu, kalorii i węglowodanów. Opcje obejmują wytrawne, lekkie piwa lub drinki z soku bez cukru, wodę sodową, lub wody gazowanej.

 • Nosić identyfikator lekarza, który mówi innym, możesz mieć cukrzycę. Pomaga to zapewnić, że otrzymasz odpowiedniego leczenia, jeśli to konieczne.

Wytyczne europejskie stowarzyszenie cukrzyca alkohol

Jeśli HCP rozjaśniał ci się pić, ograniczyć picie do:

 • Kobiety: Nie więcej niż 1 drink dziennie

 • Mężczyźni: nie więcej niż 2 drinki dziennie

Jeden drink jest równa 12 uncji piwa, 5 uncji wina lub 1,5 uncji wódki.