Cambler

Cukrzycy typu 2 i wyborów żywieniowych

Dokonać wyboru żywności na co dzień. Pełnoziarniste lub biały chleb? Strona frytki lub świeżych owoców? Zjeść teraz czy później? Wyborów o tym, co, kiedy i ile jesz wpływa na poziom glukozy we krwi. Zrozumienie, jak jedzenie wpływa na poziom glukozy we krwi jest pierwszym krokiem w leczeniu cukrzycy. I po cukrzycy plan posiłków może pomóc utrzymać się na torze.

Zapobiec problemom

Mając cukrzycę typu 2 oznacza, że ​​organizm nie kontroluje poziom glukozy we krwi również. Kiedy stężenie glukozy we krwi pozostaje zbyt wysoka zbyt długo, poważne problemy zdrowotne mogą się rozwijać. Poprzez kontrolowanie poziomu glukozy we krwi za pomocą diety, ćwiczeń i leków, można opóźnić lub zapobiec nerek, oczu i choroby serca i innych powikłań cukrzycy.


Węglowodany kontroli

Węglowodany są pokarmy, które mają największy wpływ na poziom glukozy we krwi. Po jesz węglowodany, poziom glukozy we krwi wzrasta. Owoce, słodkie pokarmy, bogate w skrobię, takie jak chleb, ziemniaki i kukurydza, a mleka i produktów mlecznych zawierają węglowodany. Mimo, że węglowodany są ważne dla zdrowia, gdy jesz zbyt wiele na raz, poziom glukozy we krwi może się zbyt wysoka.

Niektóre węglowodany - ziemniaki, słodycze i białe pieczywo, na przykład - może podnieść poziom glukozy we krwi więcej niż inni. Lepsze wybory są mniej przetworzonej żywności z więcej błonnika i składników odżywczych, takich jak 100 procent całego pszenicy chleb, płatki owsiane, brązowy ryż i nie-skrobiowych warzyw.

Jedzenie i medycyna

Insulina ułatwia glukozę z krwi do komórek mięśniowych, w których można stosować na energię. Niektóre doustne leki na cukrzycę pomóc produkować więcej insuliny i pomaga w pracy na insulinę lepiej, więc twoje leki i jedzenie planu muszą ze sobą współpracować. Jeśli fotografowanie insuliny, trzeba być szczególnie ostrożnym, aby dopasować ilość węglowodanów jeść z dawki insuliny. Jeśli zużywają zbyt dużo węglowodanów, bez konieczności dostosowywania dawki insuliny, poziom glukozy we krwi może zbyt wysokie. Jeśli zużywają zbyt mało węglowodanów, poziom glukozy we krwi może zbyt niska. Dostawca lub dietetyk może pomóc dopasować swój wybór żywności do leków.

Jedz w regularnych razy

Możesz zarządzać poziom glukozy we krwi lepszy jeśli jeść tę samą ilość jedzenia w tym samym czasie każdego dnia., Który utrzymuje poziom glukozy stabilny i pomaga pracy lekarstwo najlepsze. Aktywność fizyczna jest ważnym sposobem kontrolowania poziomu glukozy we krwi, zbyt. Staraj się wykonywać w tym samym czasie każdego dnia. W ten sposób można zbudować dodatkowe kalorie potrzebne do wykonywania w planie posiłków.

Jeść inteligentne

Możesz jeść te same potrawy, jak każdy inny, ale trzeba zwrócić uwagę na pewne szczegóły. To miejsce, gdzie Twój Posiłki wkracza cukrzyca zindywidualizowane Posiłki informuje o porze dnia jeść posiłki i przekąski, rodzaje żywności jeść i ile. Powinien on zawierać swoje ulubione potrawy i podkreślić te zdrowej żywności:

  • Pełnoziarniste, takie jak 100 procent całego pszenicy chleb, brązowy ryż i płatki owsiane

  • Beztłuszczowe lub niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak jogurt i mleko beztłuszczowe

  • Chude mięso, drób, ryby, jaja, i suszona fasola i groch

  • Owoce i warzywa

Na początku warto jest korzystać z filiżanki i miarki, aby upewnić się, że spożywanie ilości żywności, która jest w planie. Poprzez sprawdzenie jednego glukozy we krwi do dwóch godzin po jedzeniu, można dowiedzieć się, jak twoje wybory żywieniowe wpływa na poziom glukozy we krwi.

Rozwijać cukrzycy plan posiłków lub zmiany planu, który nie działa w Twoim przypadku, pedagog cukrzycy lub dietetyka. Mając plan posiłków, że można żyć będzie Cię w swoje zdrowie najlepiej.