Cambler

Alternatywne terapie dla zapalenia stawów

W porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia zapalenia stawów, to mogą mieć znacznie mniej wskazówek, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w sprawie tego, czy używać terapie uzupełniające, a które. Chociaż setki takiego leczenia istnieć tylko niewiele doczekało okazały się skuteczne jeśli ocenia się w rygorystycznych badań.

Aby stać się mądrym konsumentem terapie uzupełniające, stają się sceptyczni jeden. Nie kupuj do jakiegokolwiek leczenia, które przynosi lekarstwo. I upewnij się, że pytania o terapie uzupełniające: Czy roszczenia polegać tylko na referencje od osób, które próbowały leczenia, a nie na badaniach naukowych? Czy obietnice ekstrawaganckie? Czy zwolennicy doradzić nie mówiąc lekarza o leczeniu? Czy sugerują zatrzymanie leczenia? Są składniki niezidentyfikowane lub "tajne"? Jest źródłem Twojej informacji sprzedającej leczenie? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi "tak", najlepsza odpowiedź na próby terapii może być "nie".

Wreszcie, jeśli planujecie żadnej obróbce fizycznej lub uzupełniających, to omówić z lekarzem, aby upewnić się, że będzie to wspierać, a nie utrudniać, plan zarządzania zapalenie stawów.

Akupunktura

Wielu ludzi przechodzą zabiegi akupunktury, aby pomóc złagodzić ból, w tym ból stawów. Akupunktura, która polega na zastosowaniu małych, sterylnych igieł do skóry, jest podstawą medycyny chińskiej od 2000 lat. Akupunktura może działać poprzez uwalnianie endorfiny, naturalne morfiny chemicznej w układzie nerwowym. 2010 Artykuł w Cochrane Database Systems Recenzje spojrzał na 16 badaniach z udziałem blisko 3500 osób z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych, biodrowych, lub ręcznie. W badaniach porównywano akupunktury z obu pozornej akupunktury (w którym igły były albo wstawiony w niewłaściwych punktów lub nie wnikają w skórę), innego traktowania, takich jak leki, lub do grupy kontrolnej lista oczekujących. W porównaniu z fałszywymi akupunktury lub do grupy kontrolnej, prawdziwa akupunktura oferowane małych ulepszeń w bólu i funkcji, autorzy wywnioskowali. Ale zasugerował, że wiele korzyści wynika z efektu placebo (czyli uczestnicy oczekiwali akupunktury, aby je lepiej).

Reumatoidalnego zapalenia stawów, wyniki były mieszane. Przegląd w 2008 artretyzm i gościec ocenia osiem badań, które obejmowały łącznie 536 pacjentów, czterech badań w porównaniu do akupunktury z pozorowaną akupunkturę i czterech z innymi lekami, takimi jak leki. W niektórych badaniach, akupunktura pojawiła się w celu ułatwienia połączeń zamówienia i sztywność poranną, ale poprawa nie były tak znacznie lepiej niż widziałem w kontroli. Niektóre z badań wykazały również zmniejszenie markerów stanu zapalnego (OB i CRP) wśród pacjentów otrzymujących akupunkturę, co sugeruje, że technika może zmniejszyć stan zapalny. Jeśli zdecydujesz się spróbować akupunktury, porozmawiaj z lekarzem, i znaleźć licencjonowaną akupunktury.

Masaż

Wiele osób z bólem w swoich mięśni i stawów włączyć do masażu (zwane również terapia mięśni) do zwolnienia. Po prostu może być na dobrej drodze, według badań z udziałem 68 kobiet z chorobą zwyrodnieniową stawów białe kolana, opublikowane w Archives of Internal Medicine 2006 roku. Uczestnicy badania, którzy otrzymali masaż szwedzki miał znaczną poprawę w bólu i funkcji, w porównaniu z ludźmi, którzy nie otrzymali masażu. Jednak badania stosowane tylko jedną formę masażu (a jest ich wiele), konieczna jest więc dalsze badania w celu ustalenia, czy inne formy pracy, jak również.

Leczenie chiropraktyka

Kręgarzy korzystać korekty kręgosłupa oraz innych manipulacjach, stawów i tkanek miękkich w celu zapobiegania i leczenia różnych chorób mięśni, kości i układu nerwowego. Terapia ta jest często stosowana na ból pleców. W 2006 roku, badacze losowo przydzielono 250 osób z chorobą stawów kręgowych, dysków międzykręgowych, lub obu otrzymywać wilgotne ciepło i chiropraktyka leczenia lub tylko wilgotne ciepło. Ludzie, którzy otrzymali zarówno terapie miał mniej bólu i większy zakres ruchu, niż tych, którzy nie otrzymują chiropraktyka leczenia. Ale potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić skuteczność tego podejścia.

Inne terapie uzupełniające

Różne inne terapie uzupełniające fizycznych sugerowano do bólu stawów, ale naukowe dowody na ich skuteczność są skąpe. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie takich terapii i przydadzą, należy kontynuować terapię konwencjonalną i regularnie odwiedzać lekarza.

Na przykład, technika zwana elektryzacja (głębokie ciepła) przy użyciu fal elektromagnetycznych o różnych częstotliwościach w celu dostarczenia ciepła w głąb tkanek. Mikrofalówka i USG są najczęstsze częstotliwości fal stosowane w terapii fizycznej, głównie w celu łagodzenia skurczów mięśni. Mikrofale zrelaksować mięśnie, podczas gdy ultradźwięki penetruje głębiej dotrzeć do innych tkanek miękkich, jak również. Elektryzacja nie powinny być stosowane aktywne zapalenie stawów i osoby znające rozrusznikami nie mogą być traktowane z mikrofalami (chociaż ultradźwięków jest bezpieczny dla takich osób).

Lekarze czasami zalecane przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów (TENS) dla osób z bólem przewlekłym. TENS działa poprzez stymulację duże włókna nerwowe, które teoretycznie blokuje przekazywanie sygnałów bólowych z małych włókien. Niektóre osoby z przewlekłym bólem z reumatoidalnym zapaleniem stawów lub chorobą zwyrodnieniową stawów znaleźć TENS dość skuteczny. Urządzenie TENS składa się z akumulatora i elektrod, które łączą w pobliżu bolesnego stawu. Bateria generuje bardzo niski prąd elektryczny do elektrody, tworząc przyjemną mrowienie, wibracyjne lub masowania odczucie.