Cambler

Ból kolana i problemy

Krótki anatomii stawu kolanowego

Kolano jest narażone wspólna, która nosi wiele stresu z codziennych czynności, takich jak podnoszenie i klęcząc, a z działalności o dużym znaczeniu, takich jak jogging i aerobik.

Kolano jest utworzone przez następujące części:

 • Tibia. Oto kości piszczelowej lub większe kości podudzia.

 • Kości udowej. To kości udowej lub kości nóg górnej.

 • Rzepki. To jest jabłko.

Budowa stawu kolanowego

Każdy koniec kości jest pokryta warstwą chrząstki, która absorbuje wstrząsy i chroni kolana. Zasadniczo, kolano jest dwa długie kości nogi utrzymywane razem przez mięśni, więzadeł i ścięgien.

Istnieją dwie grupy mięśni zaangażowanych w kolanie, w tym mięśnie czworogłowe (znajduje się na przedniej części ud), które Wyprostuj nogi i mięśnie ścięgno (znajduje się na tylnej części ud), które zginać nogi w kolano.

Ścięgna są trudne sznury tkanki, które łączą mięśni do kości. Więzadła są elastyczne pasma tkanki łączące kość do kości. Niektóre wiązadła w kolanie stabilność i ochronę stawów, podczas gdy inne wiązadła ograniczenia ruchu do przodu i do tyłu w piszczeli (kości).

Jakie są najczęstsze problemy z kolanem?

Wiele problemów kolana są wynikiem procesu starzenia się i ciągłego zużycia i stresu na stawu kolanowego (np. zapalenie stawów). Inne problemy z kolanem są wynikiem urazu lub nagłego ruchu, że szczepy kolano. Typowe problemy z kolanem są następujące:

 • Zwichnięty lub napięte więzadła kolana i / lub mięśni. Skręconą lub napięte więzadła kolana i mięśni jest zwykle spowodowane przez uderzenie w kolano lub nagłym skręcie kolana. Objawy często obejmują ból, obrzęk i trudności w chodzeniu.

 • Rozdarty chrząstki. Uraz kolana może oderwać łąkotek (klocki z tkanki łącznej, które działają jak amortyzatory, a także zwiększyć stabilność). Łzy chrząstki często może wystąpić z skręcenia. Leczenie może polegać na sobie w klamrach w czasie działalności w celu ochrony kolan z dalszej szkody. Operacja może być konieczne, aby naprawić rozdarcie.

 • Ścięgna. Zapalenie ścięgna mogą wynikać z nadużywania ścięgna podczas niektórych działań, takich jak bieganie, skakanie, lub jazdy na rowerze. Ścięgna z więzadła rzepki nazywa kolano skoczka. Zdarza się to często ze sportów takich jak koszykówka, gdzie siła uderzenia o ziemię po skoku ze szczepów ścięgno.

 • Zapalenie stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszym typem zapalenia stawów, które dotyka kolana. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest procesem, w którym zwyrodnieniowa chrząstki w stawie stopniowe zużycie i często wpływa w średnim wieku i starszych ludzi. Zapalenie kości i stawów mogą być spowodowane nadmiernym naciskiem na złączu takich jak wielokrotne uszkodzenia lub nadwagi.

  Reumatoidalne zapalenie stawów może również wpływać na kolana, powodując połączonych ze stanem zapalnym i zniszczeniem chrząstki stawu kolanowego. Reumatoidalne zapalenie stawów występuje u osób w młodszym wieku niż choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jak są problemy z kolanem zdiagnozowany?

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne na problemy z kolanem może zawierać następujące elementy:

 • X-ray. Test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie elektromagnetyczne produkować obrazy wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film.

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie;. Często określenia uszkodzenia lub choroby w okolicy więzadła lub mięśni.

 • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii). Procedura diagnostyczna obrazowania, że używa kombinacji promieniowania rentgenowskiego i technologii komputerowej do produkcji zarówno obrazy przekrojów poziomych i pionowych (często nazywane plastry) z ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Tomografia bardziej szczegółowy niż ogólne promieni rentgenowskich.

 • Artroskopii. Minimalnie inwazyjnej procedury diagnostycznej i wykorzystywane do leczenia chorób stawu. Tę procedurę stosuje się małe, oświetlonym światłowodowe rury (artroskopu), który jest wkładany do złącza poprzez małe nacięcie stawu. Zdjęcia z wnętrza stawu jest rzutowany na ekran, używany do oceny wszelkich zwyrodnieniowych i / lub zmiany artretyczne stawów, w celu wykrycia chorób kości i guzów, aby ustalić przyczynę bólu kości i zapalenia.

 • Radionuklid skanowania kości. Technika obrazowania jądrowego, który wykorzystuje niewielką ilość materiału promieniotwórczego, który wtryskuje się do krwiobiegu pacjenta, który ma być wykrywany przez skaner. Niniejsze badanie pokazuje, przepływ krwi do aktywności komórkowej kości i wewnątrz kości.

Leczenie na problemy z kolanem

Szczególne traktowanie na problemy z kolanem będzie określony przez lekarza na podstawie:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Zakres choroby, urazu lub choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Oczekiwania co do przebiegu choroby, urazu lub choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Jeśli początkowe metody leczenia nie przynoszą ulgę i rentgenowskie pokazują zniszczenie stawu, ortopeda może zalecić Całkowita wymiana stawu na kolana.