Cambler

Alternatywne podejścia do łagodzenia bólu stawów

Przez lata, ludzie zwrócili się do szerokiej gamy środków, aby poradzić sobie z frustrujące problem z bólem stawów. Do wyboru jest wiele, ponieważ ból stawów jest już od wielu wieków i prawie każda kultura rozwinęła leki lub terapie ją leczyć. Wiele z tych środków, brak wsparcia naukowego. Ale tak długo, jak nie są szkodliwe, nie ma powodu, by nie korzystać z tradycyjnych lub terapie uzupełniające, które wydają się przynosić ulgę. Kilka terapie uzupełniające mają trochę wykazać skuteczność.

Akupunktura

Ta starożytna chińska technika wykorzystuje wąskie igły stymulować punkty wzdłuż ciała "meridianów energetycznych" skorygowanie nierównowagi chorobotwórcze. W języku zachodniej medycyny, akupunktura może działać poprzez uwalnianie endorfiny, naturalne morfiny chemikalia układu nerwowego.

W roku 1997, National Institutes of Health Panel stwierdził, że akupunktura konsensus jest dopuszczalną alternatywą lub uzupełnieniem w leczeniu wielu rodzajów bólu, w tym z chorobą zwyrodnieniową stawów. Od tego czasu wiele badań oferowanych wyników pozytywnych konkretnych do kolan i bioder. 1999 badania wykazały, że akupunktura może być przydatne dla zespołu bólu rzepkowo-udowym i małe próby w 2001 roku, patrząc na ludzi z chorobą zwyrodnieniową stawów biodrowych wykazały, że akupunktura pomogła im nie więcej niż ćwiczenia. Duże badanie 2004 okazało się, że osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych, które miały akupunkturę przez sześć miesięcy odnotowano mniej bólu i lepsze funkcje niż ludzie, którzy otrzymali pozorowanej akupunktury lub udział w zapaleniu stawów programu edukacyjnego. Jednak metaanaliza opublikowana w 2007 roku w Annals of Internal Medicine miał sprzeczne wyniki. Podczas akupunktury dla choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego doprowadziły do ​​znacznej poprawy w bólu i funkcji w porównaniu ze zwykłą opieką lub jest na liście oczekujących na akupunkturę, nie zapewniają znaczną przewagę nad procedurą fikcją. Sugeruje to, że niektóre z korzyści akupunktury można przypisać działaniu placebo. Jeśli zdecydujesz się spróbować akupunktury, znaleźć certyfikowanego akupunktury.

Do tego prawie bezbolesne leczenia jednorazowe sterylizowane igły wciska się delikatnie do skóry w celu zmniejszenia bólu.

Suplementy

Wyszukaj witamin i innych suplementów, aby pomóc złagodzić ból stawów i przywrócić chrząstki była przejażdżka roller coaster z zachęcające, to zniechęcanie wyniki badań. Dwa suplementy opisać tutaj wykazały pewną obietnicę, ale nie okazały się być konsekwentnie skuteczne.

Glukozamina i siarczan chondroityny. Glukozamina jest substancja normalnie obecne zarówno w chrząstce i płynu maziowego i siarczan chondroityny, jest składnikiem, który sprawia, że białka chrząstki elastyczna. Nie jest jasne, w jaki sposób z tych składników suplementów może działać, ale niektóre dane wskazują, że zmniejsza ból u niektórych osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Na przykład, duża 2006 Badanie opublikowane w New England Journal of Medicine stwierdził, że glukozamina i chondroityna nie skutecznie zmniejszyć ból nad wszystkim, ale, że suplementy nie korzystają podgrupie pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego bólu. Dwa wcześniejsze trzyletnie studia w Europie wykazały, że osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów kolana biorąc glukozaminę miał znacznie mniej bólu i zwężenie ich wspólnej przestrzeni niż u osób przyjmujących placebo.

Częste działania niepożądane to jelit gazu i zmiękczone stolce. Siarczan chondroityny jest podobny strukturalnie do anticlotting narkotyków heparyny, jeśli przyjmuje leki rozrzedzenie krwi należy poinformować lekarza i monitorowanie czasu krzepnięcia krwi. Pacjenci z sulfonamidy alergie powinny unikać przyjmowania suplementów zawierających siarczan chondroityny. Ponieważ glukozamina może pogorszyć cukrzycy, poziom cukru we krwi oglądać uważnie. Glukozamina jest z chityny znaleziona w muszli skorupiaków, więc ludzie z skorupiaków alergii mogą reagować na to.

Kwas hialuronowy. Związek ten występuje w wielu rodzajach tkanki ciała i jest ważnym składnikiem chrząstki. Chociaż wstrzyknięć zawierające dodatki i kwas hialuronowy są czasami stosowane do leczenia bólu stawów, mocnych dowodów naukowych jej zastosowania brakuje.

Uwaga

Sklepy i strony internetowe są przepełnione z różnych suplementów diety, które mają pomóc złagodzić zapalenie stawów ból. W jednym z badań, 30% pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów powiedział użyli dodatek do leczenia ich choroby. To nie jest zaskakujące: od 2000 roku, ponad 800 markowych suplementów diety mających na pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów mają pojawić się na rynku. Jeśli rozważasz pomocą takiego suplementu, rozumiem, że nie ma jeszcze wystarczających dowodów naukowych na poparcie roszczeń większości suplementów.

Osoby z bólem stawów muszą kształcić się i stają się mądrzy konsumenci. Nie kupuj do jakiegokolwiek leczenia, które przynosi lekarstwo. Pomyśl, zamiast zarządzania swoją chorobę. Istnieje wiele dodatków do wyboru, z których niektóre mogą mieć interakcje z lekami może być z natury. Oznacza to, że ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich terapie uzupełniające używane.