Cambler

Połączenie między niewydolnością serca, POChP

Jeśli pacjent choruje na POChP może być trudno powiedzieć, czy masz również niewydolność serca (HF). To dlatego, że obie choroby mają podobne objawy i czynniki wspólne ryzyka.

Nawet dla służby zdrowia, to może być trudne do zdiagnozowania u osób z HF POChP, i vice versa. Jeśli pacjent choruje na POChP, jesteś także zwiększone ryzyko wystąpienia HF. A jeśli masz obie choroby, to jest szczególnie ważne, aby stosować się do planu leczenia.

Przyczyna i skutek

Warto wiedzieć trochę o tym, jak te dwie choroby są ze sobą powiązane. HF, serce nie może pompować odpowiedniej ilości krwi w organizmie. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Jednym z nich jest ciężka choroba płuc, taka jak COPD. Gdy płuca nie funkcjonują prawidłowo, serce musi pracować ciężej, aby niezależnie od tlenu jest dostępny dla organizmu. Z biegiem czasu, ta dodatkowa praca może spowodować uszkodzenie i osłabienie serca.

P mogą również wynikać z innych rodzajów chorób serca i naczyń krwionośnych. Na przykład, wysokie ciśnienie krwi umieszcza nacisk na sercu, czyniąc go pompować trudniejsze do przemieszczania krwi w całym ciele. Po odkładają się złogi tłuszczowe wewnątrz tętnic, naczyń krwionośnych zawężenia. Powoduje to, że mniej krwi dotrzeć do mięśnia sercowego i serce musi pracować ciężej, aby skłonić krwi przez wąskie tętnic, powodując obrażenia. A kiedy atak serca występuje, część mięśnia sercowego umiera. To obciąża pozostałej mięśnia sercowego. Nadmierne picie alkoholu przez dłuższy okres czasu może spowodować uszkodzenie serca.

Po HF rozwija, osłabione serce nie może wypompować krew wystarczająco szybko. W wyniku tego, krew powrotem do serca może zrezygnować w żyłach. Gdy to się stanie, wokół płuc, może to spowodować trudności w oddychaniu i zmęczenie. Inne objawy to długotrwały kaszel i odkrztuszanie śluzu. Oczywiście, to są również objawy POChP.

Dwa w jednym wskazówki

Nie jest zaskoczeniem, że te same strategie zarządzania są często dobre dla obu tych chorób:

  • Rzucić palenie, jeśli nie masz. Palenie jest głównym czynnikiem ryzyka HF i COPD. Kopiąc zwyczaj jest jednym z najważniejszych kroków, które można podjąć dla serca i płuc.

  • Wykonywać zgodnie z zaleceniami służby zdrowia. Działań, takich jak spacery i jazda na rowerze może pomóc w budowaniu siły i wytrzymałości.

  • Śledź swój plan leczenia i zażywać lek zgodnie z zaleceniami lekarza, aby pomóc złagodzić objawy zarówno COPD i HF i zapobiec ich pogorszenie.

  • Kształcić się. Im więcej wiesz na temat tych chorób, lepiej przygotowany będziesz zarządzać objawów.

  • Śledzić swoją wagę. Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz nagły przyrost masy ciała o trzech lub więcej funtów.

  • Zgłoś jakiekolwiek pogorszenie duszności lub zmęczenia do służby zdrowia.