Cambler

Znajdowanie pomocy

Potrzebujesz pomocy? Dołączyć do tłumu

Nawet ci z pomocą rodziny i przyjaciół mogą korzystać z wymiany informacji i dzielenia się wsparcie emocjonalne z innymi, którzy mają chorobę przewlekłą. Oto 5 rzeczy do rozważenia patrząc na grupy wsparcia ›

Pomoc w depresji i POChP

Z przewlekłą chorobą, takich jak POChP może prowadzić do depresji. Mając depresję można by Ci trzymać się planu zarządzania choroby, w tym ćwiczenia oddechowe, medycyny i dobrego odżywiania. Możesz być także skłonny do radzenia sobie z depresją, opierając się na starych nawyków, takich jak palenie tytoniu. Uzyskiwanie pomocy dla depresji jest niezbędna dla zdrowia.

Depresja zmienia sposób myślenia i odczuwania. To także wpływa na organizm. Jeśli którykolwiek z tych objawów, ostatnie dwa tygodnie lub więcej, mogą one wskazywać depresję.

Zobacz, co depresja objawy należy szukać ›

Radzenia sobie wskazówki dla opiekunów

Gdy ktoś, kogo kochasz ma przewlekłą chorobę płuc, to może przynieść zmiany zarówno swoim życiem. Jako opiekun, może trzeba wspierać swoją ukochaną osobę na nowe sposoby. To może być prawda, czy opieki nad współmałżonkiem, partnerem, członkiem rodziny lub przyjacielem. Pomóż sobie przez naukę radzenia sobie strategii możliwych stresów swojej roli.

To normalne czuć szereg emocji, jak zarządzać swoją rolę. Może czuć się smutny, a nawet strach dla Twojej ukochanej przyszłego zdrowia. Czasami może złe opiekuńczość ma wpływ na swoje życie. Ważne jest, aby zaakceptować te uczucia. Są to normalne. Jeśli czujesz się zestresowany, szukać pomocy poprzez dotarcie do członków rodziny lub przyjaciół. Również rozmowy z świadczeniodawcę. On lub ona może skierować do doradcy i innych usług wsparcia.

Oto kilka sposobów, aby dbać o siebie ›