Cambler

Weź kichnięcie i sapać z wysiłku

Pyłki, zanieczyszczenia powietrza, infekcje dróg oddechowych, nawet zimne powietrze może wykonujących trudne dla osób cierpiących na astmę i alergie. Ale nie pozwól im Cię zatrzymać. Ćwiczenie jest doskonała muzyka, nawet w przypadku ciężkiej astmy lub alergii - wzmacnia płuca i serce, poprawia krążenie do wszystkich tkanek, w tym mózgu, i czyści produkty przemiany, które budują na przewlekłe choroby układu oddechowego. Co więcej, pomaga ludzie z nadwagą stracić kilka kilogramów, które mogą otworzyć drogi oddechowe i dalszej poprawy czynności płuc.

Klucze do korzystania z astmą lub alergią jest przygotowanie i świadomość siebie i swojego otoczenia. Poniższe sugestie są dobre na początek, ale nie powinny zastępować rozmowy z lekarzem na temat konfigurowania programu leczenia, który będzie skuteczny w trakcie ćwiczeń.

Przygotowanie do ćwiczeń

  • Otworzyć nosowych i uspokoić "nerwowy" drogi oddechowe przed rozpoczęciem wykonywania rutynowych. Jeśli twój nos jest zatkany, będziesz oddychać przez usta, z pominięciem ważnego filtrowanie że dzieje się w nos. Dzięki temu wiele zanieczyszczeń, alergenów i substancji drażniących do płuc. Nie-uspokajające leki przeciwhistaminowe, kromoglikan steryd do nosa lub nosa może pomóc otworzyć nosowych. Podlewanie się nosa z roztworem soli lub inhalacji pary może również pomóc. Korzystanie inhalator albuterol może pomóc ludziom z astmą otworzyć drogi oddechowe i kontrolować skurcze dróg oddechowych.

  • Wybrać dobre miejsce do ćwiczeń. W zależności od wyzwalaczy alergia / astma, unikać pola trawy i chwastów, ruchliwych dróg z dużą ilością spalin, lub wewnątrz pomieszczeń, które zawierają formy lub szkodliwych lub drażniących zapachów.

  • Pić dużo wody przed treningiem.

  • Przeprowadzenia iniekcji formę adrenaliny i nosić bransoletkę powiadomienie medycznej, jeśli masz anafilaksji wywołanej wysiłkiem ( duszność, uczucie zamknięcia gardła) lub ciężką alergię na kłujących owadów, takich jak pszczoły lub osy. Nie nosić kolorowych ubrań lub zapachy, które mogą przyciągnąć pieczenie owady.

Strategie dla wykonywania

Astma i alergie nie muszą trzymać cię z powrotem doskonali się, albo przynajmniej cieszyć, jakiś sport wybrać. Mimo to, niektóre sporty są lepsze od innych dla osób z astmą lub alergią.

Pływanie jest doskonałym wyborem z kilku powodów. Wilgotne powietrze nad krytymi basenami jest zazwyczaj niskie w alergeny. Pozycja pozioma organizmu mogą pomóc jasne śluz z dna płuc. Spacery, jazda na rowerze i jogi są również dobre opcje. Zdrowo i regularnie prowadzone ćwiczenia mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na leki na astmę.

Krótkie okresy intensywnej aktywności, takie jak sprint, są mniej problematyczne dla osób z astmą, niż stale intensywnych działań, takich jak maraton. Jeśli zdecydujesz się uruchomić, kryty lekkoatletyka może przyczynić się do zmniejszenia ekspozycji na zanieczyszczenia i innych wyzwalaczy.

Oto kilka porad dotyczących bezpiecznego, zdrowego ćwiczeń:

  • Daj sobie dużo czasu na rozgrzewkę przed treningiem i do ostygnięcia po nim. Jest to doskonały sposób, aby zapobiec astmy wysiłkowej lub zminimalizować jego objawy.

  • Nie przemęczać. Należy zwrócić uwagę na to, jak się czujesz. Jeśli złapać oddech i nie mówić, albo przeżywa znaczny dyskomfort w organizmie, należy zwolnić.

  • Utrzymać się nawilżona - zabrać ze sobą dużą ilość wody do picia, jak ćwiczyć i po zatrzymaniu.

Zbieranie najlepszy czas na ćwiczenia

Staraj się wykonywać, gdy powietrze jest tak czyste jak to możliwe. Unikać intensywnych ćwiczeń, gdy poziom ozonu jest wysoki. Jest to zwykle wczesnym popołudniem, zwłaszcza w upalne, letnie dni mgliste. Poziomy są zazwyczaj najniższe wczesnym rankiem i po zmierzchu. Jeśli masz astmy wysiłkowej, zimna lub ciepła, wilgotna pogoda może wywołać objawy. Niektórzy ludzie się objawy, czy jest dużo pyłku w powietrzu. Inne objawy, jeśli wziąć aspirynę lub inny niesteroidowy lek przeciwzapalny, takie jak ibuprofen przed ćwiczeniami.

Śledzenie dziennych poziomów alergii, ozonu i zanieczyszczeń na danym obszarze przez sprawdzenie prognozy pogody obszaru przez jednego ze źródeł medialnych pogodowe takie jak Internet czy radio.

Co jest astma wywołana wysiłkiem?

Niektórzy ludzie kaszel, świszczący oddech i trudności w oddychaniu tylko wtedy, gdy korzysta. Jest to astmę wywołaną wysiłkiem. To często mylone jest z kształtem. Astmę wywołaną wysiłkiem często występuje z intensywnych ćwiczeń lub w przypadku wykonywania w zimnym powietrzu. Mimo, że objawy często pojawiają się od razu, mogą wystąpić godzin po tym, jak przestał wykonywania.