Cambler

Więcej z nas jest z oddechem

Przeciętny człowiek wykonuje 12 oddechów na minutę w stanie spoczynku. To odruch - nie zwracać uwagę, o ile nie jest to problem. Jednak rosnąca liczba nas dosłownie nie może złapać powietrze z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (COPD). POChP stanowi grupę chorób, które powodują zablokowanie przepływu powietrza i problemy związane z oddychaniem.

Główne choroby COPD są rozedmę płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Te dwie choroby stanowią większości przypadków POChP, który dotyka milionów ludzi. COPD jest trzecią co do częstości przyczyną śmierci w Europie. Według Europejskiego Stowarzyszenia Płuc (ALA), w ciągu ostatnich ośmiu kolejnych lat, więcej kobiet niż mężczyzn zmarło z powodu POChP.

Rozedmę płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli, często pojawiają się w tym samym czasie, zazwyczaj wymagają podobnej obróbce. Ponieważ rozwijają się w tym samym czasie, lekarz może mieć trudności z odróżnieniem od siebie. Astmatyczne zapalenie oskrzeli, inna postać POChP, rozwija się, gdy osoba z astma rozwija się przewlekły kaszel po ekspozycji na drażniące.

Pogarsza się powoli

POChP rozwija się powoli, co powoduje trudności w oddychaniu, że pogarsza się w czasie. Ponieważ początek jest stopniowe, nie może uważasz, że masz problem.

W płucach osoby z POChP, małe woreczki oddechowe zwane pęcherzyki się bliznami. Oddychanie rury - zwane oskrzelików - zagęścić i wąskie, a dodatkowo rozwija się śluzu w drogach oddechowych. Ci trudniej jest oddychać, bo powietrze jest uwięzione w płucach.

Rozedma płuc i zapalenie oskrzeli różnią się od siebie na różne sposoby. W rozedmie, ściany pęcherzyków płucnych dochodzi do stanu zapalnego. W miarę postępu choroby, uszkodzenie pęcherzyków płucnych wzrasta i tracą elastyczność. Kieszenie z martwych postaci powietrza, utrudniając wydech.

W przewlekłym zapaleniu oskrzeli, struktura oddechowych zmienia się tak, że strumień powietrza jest zmniejszone. Osób z przewlekłym zapaleniem oskrzeli ma przewlekły kaszel i produkuje nadmiar śluzu.

Palenie i POChP

Palenie jest główną przyczyną w dziewięciu na 10 przypadków POChP, bo jest krystalicznie czysta - palenia.

Inne przyczyny to narażenie na bierne palenie, dymów, pyłów i innych szkodliwych składników środowiskowych.

Co sprawia, że ​​palenie tak źle dla płuc? Dym papierosowy zawiera substancje drażniące, które powodują, że drogi oddechowe, by stać się stan zapalny. Zapalenie względem komórek niszczy długoterminowe płuc, zwiększając ryzyko nie tylko dla COPD, ale również dla raka płuca.

Nie wszyscy palacze rozwijać COPD. Naukowcy uważają, że ci, którzy mają czynniki genetyczne, które sprawiają, że ich płuca bardziej podatne na uszkodzenia. Chorobą genetyczny zidentyfikować jest niedobór ochronnej enzymu alfa 1-antytrypsyny. Ludzie z tego niedoboru może rozwijać rozedmę nawet jeśli nie palić. Rozwijają rozedmę w znacznie młodszym wieku niż większość palaczy.

Inne substancje drażniące, które mogą zwiększać ryzyko POChP obejmują substancji toksycznych, takich jak kadm, krzemionkę lub przemysłowych, dymu i pyłu. Zawody, które narażają pracowników na te drażniące obejmują górników, rolników zboża i kucharzy.

Objawy ogólne

Ogólne objawy POChP obejmują duszność, że pogarsza się w czasie, kaszel, który wytwarza śluz i świszczący oddech.

Objawy zwykle pojawiają się w rozedma płuc nałogowych palaczy ich połowie lat 50-tych. Stają się zadyszki z nawet lekkim wysiłku, ale mają niewielki kaszel. W tym czasie pojawiają się objawy, osoby z rozedmą stracili znaczną część ich tkanki płucnej. Osoby z niedoborem enzymu rozwijają rozedmę pomiędzy wiekiem 30 i 40 lat. Późne objawy to przyspieszony oddech z większych trudności, nawet w stanie spoczynku.

Objawy obejmują przewlekłe zapalenie oskrzeli odksztuszanie nadmiaru śluzu i częstych infekcji bakteryjnych. Być zdiagnozowano przewlekłe zapalenie oskrzeli, musisz mieć kaszel, który trwa co najmniej przez trzy miesiące w roku i nadal w ciągu dwóch kolejnych lat. Drugim głównym objawem jest duszność, ale to nie jest aż tak poważna w stanie spoczynku, jak z rozedmą płuc. W miarę postępu choroby, objawy często zmuszają człowieka do spania na siedząco. Kobiety są bardziej niż dwukrotnie częściej diagnozują z przewlekłym zapaleniem oskrzeli, co mężczyzn.

Leczenie może POChP łatwiej żyć, ale to jedyny sposób, aby zmienić przebieg choroby jest rzucić palenie.

Lekarze zobaczyć najbardziej POChP w osób w wieku 60 i starszych. Trzecia przyczyna POChP oddychania kłopoty, astmy, jest najczęściej znaleźć w dzieciństwie. Wpływa 23,3 mln osób w 2008 r., astma powoduje jego zdradziecki świszczący oddech, gdy powietrze ma problemy z przechodzącą przez opuchnięte, wąskich dróg oddechowych. Leki mogą otworzyć drogi oddechowe i zmniejsza obrzęk.

Znaki ostrzegawcze

Nie należy przyjmować za pewnik, oddychania. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów:

  • Kaszel, który trwa dłużej niż kaszel zazwyczaj dostajesz z zimna. Kaszel, który trwa dłużej niż mogłyby być ostre zapalenie oskrzeli. Kaszel z ostrego zapalenia oskrzeli może trwać do miesiąca.

  • Kaszel lub trudności w oddychaniu podczas przenoszenia. Powinieneś być w stanie wspiąć się po schodach bez kaszel lub trudności w oddychaniu.

  • Nadmiar plwociny. Jeśli produkuje taką samą ilość plwociny, jak może na przeziębienia, ale trwa przez tygodnie lub miesiąc, skonsultować się z lekarzem.

  • Świszczący oddech. Może to być oznaką astmy. Klasyczne objawy ataku astmy jest kaszel, świszczący oddech i duszność.

  • Uczucie ucisku lub pełności w klatce piersiowej.

  • Przeziębienia, które często rozprzestrzeniają się do klatki piersiowej. Osób z POChP i astmy narażone są na większe ryzyko infekcji w oskrzelach i płucach.

  • Zwiększenie trudności w oddychaniu wokół drażniące. Należą do nich dym, kurz, pyłki i zanieczyszczenia powietrza.