Cambler

Radzenia sobie wskazówki dla opiekunów

Gdy ktoś, kogo kochasz ma przewlekłą chorobę płuc, to może przynieść zmiany zarówno swoim życiem. Jako opiekun, może trzeba wspierać swoją ukochaną osobę na nowe sposoby. To może być prawda, czy opieki nad współmałżonkiem, partnerem, członkiem rodziny lub przyjacielem. Pomóż sobie przez naukę radzenia sobie strategii możliwych stresów swojej roli.

Radzenie sobie z emocjami

To normalne czuć szereg emocji, jak zarządzać swoją rolę. Może czuć się smutny, a nawet strach dla Twojej ukochanej przyszłego zdrowia. Czasami może złe opiekuńczość ma wpływ na swoje życie. Ważne jest, aby zaakceptować te uczucia. Są to normalne. Jeśli czujesz się zestresowany, szukać pomocy poprzez dotarcie do członków rodziny lub przyjaciół. Również rozmowy z świadczeniodawcę. On lub ona może skierować do doradcy i innych usług wsparcia.

Dbanie o siebie

Poświęć trochę czasu, aby zarządzać swoim zdrowiu i odświeżyć swój umysł i ducha. To daje energię do wykonywania codziennej rutyny. Oto sposoby, aby utrzymać się dobre samopoczucie:

  • Wyspać. Dążyć do 8 godzin dziennie. Zachowaj drzemek krótkie, więc można spać w nocy. Ograniczenie alkoholu i kofeiny. To może mieć wpływ na to, jak dobrze spać.

  • Jedz dobrze. Co jesz wpływa na to jak się czujesz. Nie opuszczaj posiłków. Jeść zbilansowane posiłki z całych ziaren, owoców i warzyw, a mięso o niskiej zawartości tłuszczu i produktów mlecznych.

  • Ćwiczenia. Spróbuj zrobić jakąś formę aktywności fizycznej co najmniej 30 minut dziennie. Rozbijając swoją działalność na trzy 10-minutowe sesje mogą ułatwić.

Czas dla Ciebie

Twoje potrzeby są równie ważne. Nadaj sobie uprawnienia do utrzymania życia własnego. Rób sobie przerwy od Opieka do relaksu i zabawy. Oto kilka propozycji:

  • Podziel się posiłkiem z innymi.

  • Realizować hobby.

  • Grać w karty i gry planszowe z rodziną i przyjaciółmi.

  • Stworzyć przestrzeń w domu, gdzie można wycofać w razie potrzeby.

Przyjmowanie pomocy

Możesz potrzebować pomocy z caregiving. Wiedząc, możesz liczyć na innych może być ulga. Zachować te wskazówki pod uwagę:

  • Zrób listę rzeczy, inni ludzie mogą pomóc w. Zapytaj rodzinę i przyjaciół do obsługi zadań, takich jak sprawunki, dając przejażdżki lub przygotowywania posiłków.

  • Skorzystać z usług dorosłych przedszkolu i zastępczej, domu zdrowia i programy aide. Te zapewnienia tymczasowej opieki dla swojej ukochanej, gdy są potrzebne. Sprawdź w Internecie lub książkę telefoniczną dla organizacji takich jak Twoim Visiting Nurse Association.

Grupy wsparcia

Dołącz do grupy wsparcia dla osób z przewlekłą chorobą płuc i ich opiekunów. To może pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam. Nauczysz się strategii radzenia sobie i inne informacje od innych przeżywa te same rzeczy, które są. Religia i organizacje religijne mogą być źródłem siły i wsparcia dla Ciebie również. Dotrzeć do lidera w swojej wspólnoty wiary, aby omówić swoje potrzeby duchowe.