Cambler

Progresja COPD


Choć istnieje wiele sposobów zarządzania dyskomfort i niepełnosprawności z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc ( POChP ), nie można przechytrzyć go w całości. Dowiedz się więcej o pierwszym znakiem, że choroba postępuje, i kroki można podjąć.

Zaawansowana choroba płuc

Choć istnieje wiele sposobów zarządzania dyskomfort i niepełnosprawności z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc ( POChP ), nie można przechytrzyć go w całości. Ponieważ choroba może być stopniowa i ponieważ czynność płuc zmniejsza się z wiekiem, może przyjść dzień, kiedy twoje leki nie działają tak dobrze, jak kiedyś, i inne strategie, takie jak ćwiczenia nie daje energię na wiele swoich działań. W tym momencie, prawdopodobnie będziesz musiał dokonać zmian w domu, jak mieć kogoś, kto pomoże Ci posiłków i higieny osobistej. Konieczne jest również, aby plan awaryjny w przypadku musisz iść do szpitala. Jeśli nie zostało to jeszcze zrobione, to jest czas, aby rozważyć swoje długoterminowe opcje opieki (patrz "opieki przygotowawcza").

Jest szansa, że ​​pierwszy znak, że masz zaawansowanej POChP jest to, że znajdziesz to konsekwentnie trudniej oddychać. Oddychać szybko, nawet jeśli nie ściągnął-warg oddychanie. Możesz też mieć kłopoty mówiąc długą zdanie lub nawet śmieje, bo nie ma wystarczającej ilości powietrza. Może się okazać, że trudno spać z powodu wydanego duszność. Brak tlenu w mózgu może powodować mylić i kolidować z pamięci. Przedłużonym trudności w oddychaniu mogą prowadzić do poważnych powikłań: serce płucne, osłabienie prawej pompowania komnaty serca; zastoinowa niewydolność serca, niezdolność serca do pompowania wystarczającej ilości krwi do potrzeb organizmu; lub ostrej niewydolności oddechowej, niezdolności do oddychania wystarczy powietrza, aby dostarczyć organizmowi tlenu i usunąć zasadnicze wysoki poziom dwutlenku węgla.