Cambler

Podróż z tlenem

Masz plany podróży? Jeśli używasz dodatkowego tlenu, przygotowanie z wyprzedzeniem może pomóc podróż bezpieczniejszą i mniej stresujące. Po pierwsze, należy skontaktować się z dostawcą, aby upewnić się, że jest OK, aby podróżować. I wziąć pod uwagę następujące wytyczne przed podjęciem podróży drogą powietrzną lub lądową.

W samolocie

Większość linii lotniczych nie zezwalają na korzystanie z osobistych urządzeń tlenowych zawierających sprężony lub ciekły tlen. Niektóre zatwierdzone przenośne koncentratory tlenu może być dozwolone, jednak. Niektóre linie lotnicze mogą wymagać, aby używać tlenu przewidzianej przez linię lotniczą za dodatkową opłatą.

Jeśli potrzebujesz, aby szczególne przepisy dotyczące stosowania tlenu w samolocie, wiele linii lotniczych wymaga, aby to zrobić co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem. Zanim kupisz bilet, należy skontaktować się z linią lotniczą, aby zobaczyć, co ich polityka jest i jakie urządzenia tlenowe są dopuszczone do stosowania.

Nie zapomnij, aby zaplanować swój czas na lotnisku, też. Ktoś pomoże Państwu przez bezpieczeństwo muszą ważną przepustkę z liniami lotniczymi, które pokazuje, że ma uprawnienia do pomocy. Jeśli będziesz używać tlenu przewidzianej przez przewoźnika lotniczego podczas lotu, trzeba mieć kogoś, kto może wziąć od ciebie tlenu w obszarze bramy, gdy na pokład samolotu.

Organizuje również dla kogoś poznać z tlenem po przybyciu na miejsce. Jeśli nie mają bezpośredniego lotu do celu, zorganizować dla lokalnego dostawcy tlenu do spełnienia na lotnisku podczas postój. Linie lotnicze nie zapewniają ci z tlenem, gdy jesteś na ziemi.

W samochodzie

Musisz zatrzymać się na dolewkę tlenu po drodze, więc sprawdzić u stałego dostawcy przed podróż, aby dowiedzieć się, gdzie ta usługa jest dostępna. Jeśli planujesz pobyt na noc w motelu, zadzwońcie do niech wiedzą będziesz używać tlenu w pomieszczeniu.

Gdy na drodze, ważne jest, aby bezpiecznie podróżować ze swoim sprzętem. Przechowywać pojemnik w pozycji pionowej, z dala od źródeł ciepła i ognia. Nie przechowywać tlenu w bagażniku lub pozostawić go w samochodzie, gdzie może uzyskać przegrzany.

Autobusem

Zadzwoń na linię autobusową w góry, aby dowiedzieć się o jego zasad. Jeśli musisz podróżować z kimś, aby pomóc Państwu w tlen, niektóre firmy pozwoli towarzysz podróży za darmo z listem od swojego dostawcy. Pamiętaj, aby poprosić o tej polityce, kiedy dzwonisz.

Pociągiem

Większość linii kolejowych będzie wymagać, aby powiadomienie z wyprzedzeniem, jeśli będziesz podróżować z tlenem, a sprzęt musi spełniać określone wymagania. Ponadto Twój sprzęt tlenu nie może powoływać się na pociągu jak jego jedyne źródło energii. To musi być w stanie działać na własną rękę, bez mocy z pociągu, przez co najmniej cztery godziny.