Cambler

Zgaga jest wspólne

Wiele osób ma objawy zgagi po jedzeniu. Mogą wystąpić nudności, wrażenie, że jedzenie wraca do gardła lub wymiocin. Gdy objawy te występują często może być oznaką GERD lub żołądkowo-przełykowy. Inne objawy GERD obejmują ból gardła, chrypka, odbijanie, kaszel i świszczący oddech i problemy z połykaniem.

Ta choroba jest często u osób z zaawansowaną POChP. To jest możliwe, aby brać leki, które kontrolują kwasu żołądkowego, aby pomóc złagodzić objawy choroby refluksowej. Musisz także mieć oko na swój talerz. Jedzenia niektórych pokarmów może przynieść na nieprzyjemnych objawów GERD jest. Są to wspólne winowajcy:

  • Tłustych pokarmów (tłustych mięs, smażonych potraw)

  • Owoce cytrusowe, produkty z pomidorów i cebuli

  • Kawa, herbata, napoje gazowane, które zawierają i kofeiny

  • Czekolada i mięta pieprzowa

  • Pikantne żywności

  • Piwo, wino i inne rodzaje alkoholu

To nie tylko to, co jesz, ale ile i kiedy. Duże posiłki są bardziej prawdopodobne, aby przyczyną refluksu kwasu. Więc zamiast trzech dużych posiłków dziennie, spróbuj jeść trzy niewielkie posiłki i jedną lub dwie przekąski. Unikaj pozycji leżącej po jedzeniu i staram się nie jeść w ciągu dwóch do trzech godzin snem. Niektórzy ludzie korzystają z podnosząc głowę swojego łóżka na 6 - do 8-calowych bloków., Które mogą utrzymać kwasu żołądkowego z pełzanie do przełyku.

Jeśli masz objawy GERD, należy porozmawiać z lekarzem. Z prawej pomocy, można zjeść posiłek ponownie i czuć się najlepiej.