Cambler

Zarządzanie spożycie potasu i sodu

Gdy masz POChP, zdrowe nawyki żywieniowe są krytyczne dla najlepszego samopoczucia. Dwa składniki odżywcze powinny być świadome są sód i potas. Poniżej znajduje się why i hows oglądania tych składników odżywczych.

Sód

Sód pomaga regulować normalnego przepływu płynów do iz komórek ciała. Zbyt duża ilość sodu i soli (chlorku sodu), można spowodować, aby utrzymywać korpus nadmiaru płynu. To sprawia, że ​​trudniej oddychania. Nadmiar płynu we krwi sprawia, że ​​praca serca mocniej, co może doprowadzić do jego uszkodzenia w czasie.

Oto kilka porad, do cięcia w dół na sodu i soli:

  • Sprawdź na etykietach żywności, które mówią, sodu, niskie sodu, zmniejszenie sodu lub solone. Porozmawiaj z lekarzem na temat celów na spożycie sodu. Polecane są często nie więcej niż 2000 mg lub 2 gramów dziennie.

  • Przejdź słonych przekąsek, takich jak chipsy, precle i solonych orzechów lub nasion.

  • Pokarmy Doprawić przyprawami i ziołami zamiast soli podczas gotowania.

  • Weź solniczka przy stole.

  • Mieć swój posiłek przygotowany bez soli, gdy kolację.

  • Przed użyciem substytutem soli skontaktować się z dostawcą. Niektóre z nich są tak samo szkodliwe jak sól.

Potas

Potas pomaga również utrzymać równowagę płynów w organizmie. Pomaga mięśnie umowy, wysyłać impulsy nerwowe i utrzymać zdrową pracę serca. Jeśli wziąć leki moczopędne (pigułki wodzie), może być konieczne dodatkowe potasu w celu uzupełnienia kwoty, która jest tracona w moczu.

Dobre źródła żywności m.in. pomarańcze, banany, ziemniaki, szpinak, szparagi, truskawki i pomidory. Sprawdź u swojego operatora o leki, które mogą pomóc w utrzymaniu stężenia potasu, też.