Cambler

Ponieważ POChP rozwija: opcje chirurgii płuc

POChP może w końcu doprowadzić do bardzo chory. Należy pamiętać, że w POChP rozwija się, może to prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Zabiegi mogą być dostępne, aby pomóc. W niektórych poważnych przypadkach, operacja może poprawić POChP opcje. Jeśli jest to opcja dla Ciebie, lekarz powie ci więcej.

Operacja zmniejszenia płuc

Część każdego płuca usunięto. To pomaga otworzyć się dróg oddechowych, więc powietrze może podróżować przez nich bardziej swobodnie. Ponieważ wielkość płuc zmniejsza się w skrzyni, membrana może mieć większą swobodę ruchu. Pomaga to uzyskać więcej powietrza i obecnie z każdym oddechem. Zabieg ten można wykonać dla niektórych pacjentów z rozedmą płuc. To może zmniejszyć objawy, ale nie jest to lekarstwo.

Operacja przeszczepu płuc

Płuca usuwano i zastępowano zdrowych płuc od dawcy, który zmarł. Ta operacja może być dostępna dla kilku pacjentów, którzy są bardzo chorzy. Jeśli kwalifikujesz się do zabiegu, można umieścić na liście oczekujących do płuc dawcy. Pacjenci, którzy mają tę operację musi brać leki do końca życia. Są utrzymać ciało z odrzucenie nowych płuc.