Cambler

Objawy i diagnoza

Można mieć POChP?

POChP jest, gdy drogi oddechowe w płucach są gorące i zbudować nadmiar śluzu, blokując przepływ powietrza. Dowiedz się więcej na temat objawów POChP ›

POChP pozostaje szeroko niewykryte

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest wiodącą przyczyną zgonów i niepełnosprawności w tym kraju. POChP obejmuje wiele chorób płuc, w tym rozedma płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli, z których wszystkie sprawiają, że trudno oddychać. W większości przypadków POChP, palenie jest głównym winowajcą.

POChP rozwija się powoli, a ludzie często nie są zdiagnozowane z nim aż do wieku 50 lat, gdy choroba jest w dużym stopniu dotknięte ich funkcji płuc i ich płuca zostały nieodwracalnie uszkodzone.

Dowiedz się więcej na temat badań i wyników wykorzystywanych do zdiagnozowania POChP ›

POChP: jeśli objawy się pogorszy

Gdy objawy POChP gorzej, ważne jest, aby ich nie ignorować. Twoim celem jest, aby zachować swoje płuca pracują jak to możliwe. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy te kroki mogą pomóc w kontroli POChP.

Aby pomóc kontrolować pogorszenie objawów POChP, należy pamiętać o wczesnych objawach ostrzegawczych zmian, takich jak częstszych objawów lub wystąpienia nowych objawów. Może to obejmować duszność, kaszel, świszczący oddech lub wytwarzanie śluzu. Zapytaj tych, blisko ciebie, aby obserwować zmiany, zbyt.

Jakie są znaki ostrzegawcze, które mogą być potrzebne dodatkowe leczenie? ›