Cambler

Filtry powietrza, osuszacze i nawilżacze

Oto kilka wskazówek dla zrozumienia powietrze w domu i urządzeń jakości powietrza, które mogą go zmieniać.

Filtry powietrza

Zastosowanie: systemy filtrowania powietrza wyciągnąć najbardziej pleśni, pyłki, roztocza i inne cząstki z powietrza z gospodarstw domowych.

Najlepsze systemy używają HEPA (High-efektywność absorpcji filtrów cząstek stałych), które mają kilka fałd tej pułapki małe cząstki. Taki filtr może być zainstalowany w kanale sąsiednim do wentylatora pieca. Dostępny również jako jednostki przenośne pokojach są.

Inny rodzaj jednostki, czystsze elektroniczny, jest szczególnie dobry w zamiatanie pleśni i pyłku cząsteczki z powietrza łapiąc je elektrycznie naładowanej płyty.

Rodzaj filtra powietrza znany jako jonizator wytwarza jony naładowane elektrycznie, który obligacji do cząstek w powietrzu i powoduje, że przylegają do ścian, sufitów i zasłony.

Systemy filtrów do poprawy jakości powietrza poprzez usunięcie zanieczyszczeń. Systemy HEPA może wynosić do 99,9 procent skuteczny w usuwaniu pływających cząstek z powietrza. Porównanie to regularnie filtrów pieców, które są efektywne tylko 10 procent do usuwania kłaczków z powietrza. Na system filtracji w pełni skuteczny, musi działać 24 godziny na dobę.

Korzyści dla zdrowia: dobry system filtracji powietrza może mieć znaczenie dla osób z ciężką alergią lub astmą, ale nie jest to konieczne dla przeciętnego człowieka. Należy mieć na uwadze, że badania nie wykazały, że wszelkie filtry znacznie zmniejszyć objawy alergii lub astmy objawy. Najlepsze możliwe korzyści może pochodzić z filtrami HEPA. Więc zanim dużo pieniędzy zainwestować, upewnij się podjąć inne kroki w pierwszej kolejności. W ogóle, rodziny z problemami alergii powinny najpierw szukać i eliminować lub zawierać źródło problemu: zwierzęta domowe, dywany, roztocza i spleśniałe obszary w domu są pierwszymi podejrzanymi.

Wady: systemy filtracji powietrza należy starannie utrzymane. Wymiana filtrów zgodnie z instrukcjami producentów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu systemu. Ponadto, systemy te nie zastąpią odpowiedniej higieny w pomieszczeniach. Jeśli masz kota, psa, lub stare dywany, Twój dom jest zakurzony lub zostawić otwarte okna, system filtracji nie może zrobić swoją pracę dobrze.

Niektóre systemy o mniejszych silników są hałaśliwe, zwłaszcza sypialni. Nie włączyć powietrze nad tak szybko i tak skutecznie, jak większych jednostek.

W przypadku jonizatory, cząstki, które zostały wysłane przywiązanie do swoich ścian, sufitów i zasłony spaść w ciągu kilku dni, z powrotem do środowiska naturalnego oddychania.

Osuszacze

Przeznaczenie: Osuszanie usunięcia wilgoci z powietrza. To hamuje rozwój pleśni i kurzu roztocza. Są one szczególnie użyteczne w różnych częściach budynku, w którym zbiera się wilgotność, takich jak wilgotne piwnic.

Osuszacze powietrza na zimnych rysować cewek, skraplanie się w nim wilgoć, przed przejściem na ciepłe powietrze cewki i z powrotem do pomieszczenia. (Diseaseers powietrzne biorą również pewną ilość wilgoci z powietrza, ale osuszacze zrobić bardziej efektywnie.) Skróconego krople wody do pojemnika w urządzeniu, które ma być opróżnione. Woda może być kierowany bezpośrednio do odpływu za pomocą węża.

Strona główna Osuszacze usunąć między 10 a 50 litrów wody z powietrza każdego dnia, w zależności od wilgotności względnej. Zdolność urządzenia jest mierzona liczbą litrów można usunąć w ciągu 24 godzin, przy wilgotności względnej 60 procent, w temperaturze 80 stopni.

Szkodliwe roztocza, te mikroskopijne organizmy, które szczególnie pogłębić alergii i astmy cierpiących, rozwijać się w warunkach wysokiej wilgotności. Żyją w swoich pościel, zasłony, swoimi firmy dywany, a powietrze w Twoim domu. Usuwanie nadmiaru wilgoci z powietrza wewnątrz pomaga kontrolować tych szkodników. Osuszacze również może pomóc formy graniczną i rozwojowi bakterii.

Korzyści zdrowotne: Osuszacze są krytyczne dla gospodarstw domowych w wilgotnym klimacie z bardzo starych ludzi lub bardzo małych dzieci lub dla rodzin z historią alergii lub astmy. W pierwszych dwóch latach życia, dzieci spędzają dużo czasu na podłodze lub dywanie. Jeśli masz 10-letniego dywan, to prawdopodobnie ma wiele roztocza, które rozwijają się w warunkach wysokiej wilgotności. I bardziej jesteś narażony na coś, do którego mają genetyczną skłonność, aby być uczulony, bardziej prawdopodobne jest to, aby stać się uczulony na to, czy to jest pleśń, bakterie lub roztocza.

Wady: Pleśń może rosnąć w zlewni osuszaczy, więc regularnie czyścić zbiornik wody z wybielaczem. Również mniejsze jednostki nie może wyschnąć powietrze zadowalający cały czas. Należy wziąć pod uwagę wybierając większe jednostki znamionowej pojemności, jeden na 50 litrów dziennie lub więcej. Zawsze może być odrzucone.

Nawilżacze

Cel: Nawilżacze są bardzo przydatne w zimie w zimnym klimacie, gdzie systemy ogrzewania domu są w ciągłym użyciu. To suche powietrze może wyschnąć i podrażniać oczy, gardło i płuca. Sucha skóra jest inna zagrożenia. Poza tym, można znaleźć drewno w domu wysychaniem, tworzenia szczelin pomiędzy deskami podłogowymi, luźne stawy mebli i okien, które Rattle w ich ramy.

Nawilżacze są w dwóch rodzajach:

  • Siły typu parownik powietrze nad wodę wewnątrz urządzenia i wieje odparowanej wody do domu.

  • Typ atomizer nawilżacza zrywa kropelki wody i wytworzenia mgły, która następnie paruje jak to jest rozłożone na cały dom. Zerwać wody w postaci mgiełki, niektóre z tych nawilżaczy użyć urządzenie obrotowe, takie jak łopaty lub pędzlem. W przypadku nawilżacza ultradźwiękowego, płyta, która oscyluje około 1,6 miliona razy na sekundę nie praca. Woda jest mechanicznie miesza na drobne kropelki.

Nawilżacze może być wbudowana w system centralnego ogrzewania i korzystania z kanałów dystrybucji pieca wilgotnego powietrza w całym domu. Jeśli masz zamknięty system ogrzewania, takie jak cokoły elektrycznych, centralny nawilżacz może być zainstalowany z własnym wentylatorem i kanałem dla dystrybucji nawilżone powietrze.

Przenośne nawilżacze różną wielkość i wydajność. Jednostki stołowe mogą zazwyczaj obsługiwać tylko pokoje jednoosobowe. Większe modele konsoli można skonfigurować w lokalizacjach do dystrybucji wilgoci dużej powierzchni domu.

Korzyści zdrowotne: Nawilżacze są zalecane dla ludzi, którzy mieszkają na obszarach, gdzie domy muszą być ogrzewane przez dużą część roku, lub dla tych, którzy żyją w bardzo suchym klimacie. Nawilżacze pomoże osobom cierpiącym na ból gardła, bóle głowy, krwawienia z nosa, kaszel i związanych z suchego powietrza. Na ogół wilgotnym domu jest wygodniejsze niż w suchym jeden.

Wady: Nawilżacze nie są łatwe w użyciu. Wszystkie urządzenia przenośne, jak również te, instalowane w systemach centralnego ogrzewania, należy oczyścić rygorystycznie. W przeciwnym razie mają tendencję do zostać skażone formy i wzrost bakterii, które mogą być dmuchane po domu.

Należy czyścić przenośne urządzenia co dwa tygodnie i jednostki centralne, raz w miesiącu. Usunięcia pozostałości, a następnie pozwolić roztworu wybielacza siedzieć w zbiorniku przez 30 minut, aby zabić każdego grzyba lub bakteryjny.

Nawilżacze ultradźwiękowe mają tendencję do pozostawiania drobny biały pył o swoich pokoi, w maleńkich kropelek oni zrezygnować odparować i zostawić węglanu wapnia i innych minerałów obecnych w wodzie. Można temu zapobiec poprzez zastosowanie destylowaną (nie zdejonizowaną) wodą w nawilżaczu. Woda destylowana jest jednak stosunkowo kosztowne.

Idealna wilgotność

  • Powietrza w domu powinna wynosić od 30 do 55 procent wilgotności.

  • Jeśli wilgotność powietrza jest zbyt wysoka, pleśni i kurzu roztocza mogą się rozwijać. Oba są częstą przyczyną alergii. Formy powoduje również nieprzyjemny zapach i może spowodować odbarwienie powierzchni.

  • Jeśli wilgotność spadnie zbyt nisko, z drugiej strony, ludzie w domu mogą cierpieć suche oczy i może rozwijać podrażnienia gardła i zatok. Najprostszym sposobem pomiaru wilgotności jest czujnikiem zwany higrostat. Te wskaźniki są często pakowane z termometrów. Zazwyczaj można kupić w sklepie z narzędziami za mniej niż 10€.