Cambler

Badanie: leczenie biologiczne zmniejszyć ból przed MRI pokazują wyniki

Jeśli jesteś jak wielu ludzi z łuszczycowym zapaleniem stawów, kiedy lekarz wykorzystali podejście "prób i błędów" do znalezienia odpowiedniego leku do leczenia choroby. To dlatego, że to, co działa na jedną osobę nie może pracować dla innego.

Jeśli nie próbowałem kilka opcji leczenia, a lekarz zaleca biologiczny modyfikator odpowiedzi (lub biologiczne) lek, czego można się spodziewać? Nowe badanie daje wgląd w to, jak szybko pacjenci mogą czuć się wyniki.

Naukowcy porównać poziom bólu z rzeczywistym stanem zapalnym

Leki biologiczne są przeznaczone do zmniejszania stanu zapalnego, zmniejszenie lub zapobieganie długotrwałego uszkodzenia stawów. Jednak nowe badania pokazują, że leki te mogą również dramatyczny bólu u pacjentów, nawet przed ich poziom zapalenia są znacznie zmniejszone.

W małym badaniu zgłaszanych na 2011 posiedzeniu Europejskiego Kolegium Reumatologii, badacze analizowali 29 kobiet i mężczyzn z łuszczycowym zapaleniem stawów, którzy odpowiedzieli na leczenie biologiczne lek adalimumab (Humira). Badacze następnie porównaniu samodzielne szacuje poziom bólu przez pacjentów z zapaleniem stawów rzeczywistego, która została zebranych przez rezonansu magnetycznego (MRI).

Lek charakteryzuje wczesne działanie przeciwbólowe

Po 48 tygodniach przyjmowania adalimumab, percepcja bólu pacjentów spadła ze średnio 62 na początku badania do zaledwie 12 w skali użytego numeru oceniającym poziom bólu. Jednak ich rzeczywiste zapalenie stawów został tylko nieznacznie zmniejszona w tym samym czasie. Spadek odczuwanego bólu był znacznie większy niż spadek rzeczywistego stanu zapalnego.

Aktualny zapalenie stawów badano obrazowania MRI stawów przy użyciu technologii. Poziom zapalenia następnie w rankingu za pomocą skali zobrazowania rezonansem magnetycznym (PsAMRIS łuszczycowe zapalenie stawów). Obrazowanie wykazywały zmniejszenie zapalenia jedynie od 9 do 6 (w skali od 0 do 36).

Badanie pokazuje, że biologiczny lek pracował szybko zmniejszyć ból stawów łuszczycowe jeszcze przed MRI wykazało znaczną poprawę stanu zapalnego. Autorzy badania nie wyjaśniają, jak biologiczny pod warunkiem że wczesne zmniejszenie bólu.

Porozmawiaj z lekarzem o możliwości narkotyków

Jak wszystkie leki, biologicznych, w tym adalimumab, pracy w różny sposób dla różnych ludzi. Potrzeba więcej badań w celu określenia ogólnych skutków biologicznych na ból i stan zapalny. Jednak badanie to potwierdza, że ​​biologiczne mogą przynieść znaczne korzyści dla niektórych osób z umiarkowaną i ciężką łuszczycą stawową.

Jeśli masz niekontrolowane objawy łuszczycowego zapalenia stawów, porozmawiać z lekarzem na temat korzyści z biologicznych i innych leków przeciwreumatyczne modyfikujące przebieg choroby (LMPCh). Możesz być w stanie obniżyć długoterminowe uszkodzenia stawów, a także uzyskać ulgę w bólu.

Główne dania na wynos:

  • Leki biologiczne są przeznaczone do zmniejszania stanu zapalnego, zmniejszenie lub zapobieganie długotrwałego uszkodzenia stawów.

  • Nowe badania pokazują, że biologiczne mogą również dramatyczny bólu u pacjentów, nawet przed ich poziom zapalenia są znacznie zmniejszone.

  • Tak jak w przypadku wszystkich leków, biologiczne działają w różny sposób dla różnych ludzi. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy są one dobrym wyborem dla Ciebie.