Cambler

5 " niemile widziane " dla żyjących z łuszczycowym zapaleniem stawów

Jeśli masz łuszczycowego zapalenia stawów, masz moc, aby pomóc kontrolować chorobę i żyć życiem, które chcesz. W rzeczywistości, istnieje wiele działań, które można podjąć, aby poprawić swoją chorobę. Ale czego nie robi może być tak samo ważne. Oto pięć "niemile widziane" dla pomyślnie dzienny z łuszczycowym zapaleniem stawów.

1. Nie należy ignorować swoją chorobę.

Odbieranie diagnozę łuszczycowe zapalenie stawów może być zniechęcające, ale ważne jest, aby podjąć aktywną rolę w swojej choroby. Podejmowanie odpowiednich leków na wczesnym etapie procesu chorobowego może rzeczywiście pomóc spowolnić lub nawet zapobiec uszkodzenia stawów w przyszłości. Nie zwlekaj rozmowy z lekarzem na temat leczenia. Może to oznaczać mniejszy ból, większą mobilność oraz lepszą jakość życia.

2. Nie zatrzymuj się na uboczu

Tak trudne, jak to jest dostać się i porusza, kiedy organizm czuje się sztywne i achy, pozwalając Twój stawów uniemożliwiają wykonywanie jest jedną z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić. Wykonania pokazane na poprawę objawów zapalenia stawów. Pomaga wzmocnić stawy i mięśnie, poprawiają zakres ruchu i zapobiec uszkodzenia stawów. Opracowanie może rozjaśnić nastrój i pomóc zachować zdrowie ogólnie.

3. Nie zapomnij o zdrowie emocjonalne

To normalne dla osób z zapaleniem stawów, aby czuć się trochę przygnębiony czasem. Zarządzanie choroby, ćwiczeń i pobyt w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną może pomóc. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli jesteś zaniepokojony trwającymi depresją uczuć.

4. Nie zapala się.

Rzucenie palenia jest o wiele trudniejsze, niż nie uruchamia, ale odkładając papierosy jest konieczne aby poczuć się lepiej. Badania dowodzą, że palenie może być związane z rozwojem łuszczycowego zapalenia stawów, a także może prowadzić do flare-ups. Aby uzyskać pomoc, poszukaj programów rzucania palenia, dostępnych na danym obszarze. Lekarz może zaoferować porady, jak również.

5. Nie trać nadziei

Leczenia łuszczycowego zapalenia stawów została znacznie poprawiona w ciągu ostatnich 10 lat. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ludzie z chorobą mają nowe i bardziej skuteczne możliwości leczenia do wyboru. I badania trwają. Kontynuować pracę z lekarzem, aby znaleźć leczenia, które pracuje dla Ciebie, i zachować swój umysł otwarty na nowe możliwości terapii.

Główne dania na wynos:

  • Gdy masz łuszczycowe zapalenie stawów, nie ignorować chorobę. Wczesne leczenie robi dużą różnicę.

  • Nie unikaj ćwiczeń, które mogą złagodzić objawy.

  • Nie szczotkować uczucia depresji.

  • Nie pali, może spowodować zaostrzenia.

  • Wreszcie, nie należy tracić nadziei. Możliwości leczenia nadal poprawiać.