Cambler

Wielu konsumentów nie wie, co jest w ponad-the-counter leki przeciwbólowe: badanie

Niewiele osób przeszkadza czytać etykiety na ponad-the-counter leki przeciwbólowe, ani nie zwracać uwagę na składniki leków ', nowe badanie mówi.

Ten brak świadomości może być głównym powodem, paracetamol przedawkowanie jest najczęstszą przyczyną ostrej niewydolności wątroby w Europie, według naukowców z Northwestern University w Chicago.

Acetaminofen, aktywny składnik Tylenol, znajduje się w więcej niż 600 na recepty (OTC) i leków na receptę.

Naukowcy wywiad 45 osób w sześciu grupach fokusowych i okazało się, że tylko 31 procent wiedział, że Tylenol zawarte paracetamol, 19 procent zrealizowane Advil zawarte ibuprofen oraz o tej samej liczbie wiedział, że Aleve zawarte naproksen sodowy.

O 75 procent wiedział zawarte aspiryny Bayer oraz 47 procent wiedział Motrin zawarte ibuprofen.

Mniej niż połowa - 41 procent - powiedział czytają składników na etykietach leków.

Nauka pojawiać się w 3 Maja wydaniu European Journal of Preventive Medicine.

Fakt, że wielu ludzi nie wie, paracetamol jest obecny w produktach OTC jest "bardzo niepokojące", powiedział starszy autor Michael Wolf, profesor medycyny na Northwestern University Feinberg School of Medicine.

"Ludzie mogą nieumyślnie nadużywać tych leków do punktu, gdzie mogą wyrządzić poważne uszkodzenia wątroby," Wilk powiedział w informacji prasowej uniwersytetu. "Łatwo jest przekroczyć bezpieczną granicę, jeśli ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele paracetamol biorą. Przeciwieństwie do produktów wydawanych na receptę, nie ma strażnika, nikt nie monitoruje, jak go zabrać."

On i jego koledzy zalecają uniwersalna ikona paracetamol powinien pojawić się na etykietach wszystkich leków, które ją zawierają.

Badanie zostało sfinansowane przez McNeil Consumer Healthcare, co sprawia, Tylenol. Wilk pracował jako płatny konsultant McNeil.

Więcej informacji

Europejska Akademia Lekarzy Rodzinnych ma więcej o bez recepty leki przeciwbólowe.