Cambler

Środki przeciwbólowe wzrostu paliwa w narkomanii

Opioidowe przedawkowanie teraz zabić więcej ludzi niż kokaina czy heroina.

Leki opioidowe, takie jak oksykodon (OxyContin), hydrokodon ( Vicodin ) i meperydyny (Demerol) są jednymi z najbardziej potężnych środków przeciwbólowych dostępnych. Opioidy stosuje się zarówno w leczeniu ciężkiego bólu ostrego (ograniczony czas trwania, na przykład po operacji), jak również różne typy bólu przewlekłego (trwające dłużej niż trzy miesiące).

Konsensus, że przepisywania opioidów w przewlekłym bólu z powodu raka lub doświadczył pod koniec życia jest właściwe i humanitarne. Znacznie bardziej kontrowersyjne jest praktyka przepisywania tych leków dla innych typów przewlekłych chorób, takich jak zapalenie stawów, migrena lub ból pleców. Opioidy kierować te same receptory w mózgu, jak heroina, co powoduje euforię. Jako takie, ryzyko długotrwałego leczenia opioidami jest nałóg, zwykle określa się jako rozwój nadużywania lub uzależnienia (patrz "terminologii Addiction").

Kwestia środek przeciwbólowy uzależnienia otrzymuje więcej uwagi, ponieważ przepisy dotyczące opioidów wzrosła dziesięciokrotnie od 1990 roku. Równolegle tę tendencję, liczba osób uzależnionych od leków przeciwbólowych wzrosła również w czasie.

Naukowcy z Uniwersytetu Columbia odkryli, że uzależnienie od opioidów już trzykrotnie w ciągu 10 lat, z liczby osób zgłaszających nadużycia lub uzależnienia wzrasta od 0,1% ludności w latach 1991-92 do 0,3% w latach 2001-02. 2009 Narodowy Survey on Drug Use i Zdrowia stwierdził, że prawie dwa miliony osób było uzależnione lub nadużywają receptę leki przeciwbólowe - prawie dwukrotnie większe liczby osób uzależnionych od kokainy.

Według najnowszych danych statystycznych zebranych przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, w 2007 przeciwbólowych zabite dwa razy tyle ludzi co kokaina i pięć razy tyle, jak heroina. Uzależnienie od opioidów przeciwbólowy był również bardziej powszechne niż nadużywania lub uzależnienia od jakiegokolwiek innego typu leków na receptę.

Terminologia uzależnienie

Podręcznik diagnostyki i Statystyczna Mental Disorders, Fourth Edition (DSM-IV) opisuje kryteria uzależnienia od substancji i nadużyć, a nie uzależnienia.

. Zależność ta występuje, gdy co najmniej trzech z następujących objawów lub zachowań pojawiają się w czasie: większa tolerancja substancji, objawy odstawienia, trwającej chęci rzucenia korzystania, utraty kontroli nad ilością używanych, większy nacisk na uzyskanie lub zastosowania substancji, mniej skupić się na obowiązkach w pracy i domu, i nadal korzystać pomimo problemów.

Nadużycie. Opisuje to ludzie, którzy nie mają ten sam przymus lub fizyczną potrzebę stosowania substancji, jak te z uzależnieniem, ale którzy używają go regularnie. W rezultacie mogą one nie spełniać ważne zadania, nadal stosuje substancję, mimo że zagraża relacji, lub ponieść inne rodzaje problemów.

Kto jest zagrożony

W telewizji, narkomani są często przedstawiani jako znaki karne dokonywania transakcji na ciemnych ulicach. W rzeczywistości, osoby używające opioidów w celach niemedycznych najprawdopodobniej początkowo uzyskać je od znajomych lub członków rodziny (patrz "Źródła przeciwbólowych" poniżej).

Ponadto, chociaż osoby z przewlekłym bólem są bardziej prawdopodobne niż inne, aby otrzymać recepty na opioidy, ryzyko rozwoju uzależnienia painkiller zależy na czymś więcej niż tylko długotrwałego narażenia na działanie tych leków. Z tego powodu ważne jest, aby lekarze przeprowadzenia kompleksowej oceny medycznej i psychiatrycznej pacjentów przed przepisaniem opioid lekarstwo.

W jej klinicznych wytycznych dla przepisywania opioidów, Europejskie Towarzystwo Ból zauważa, że ​​najważniejszym czynnikiem ryzyka rozwoju uzależnienia painkiller jest osobistej lub rodzinnej historii alkoholu lub innych zaburzeń spowodowanych używaniem substancji. Jeden przegląd 24 badań stwierdzono, że u pacjentów z przewlekłym bólem, który miał również obecnie lub w przeszłości zaburzenia używania substancji były około 17 razy bardziej narażone na rozwój uzależnienia painkiller jak innych pacjentów z przewlekłym bólem.

Innym czynnikiem ryzyka jest wiek. Nastolatki i młodzi dorośli są bardziej skłonni niż osoby starsze do nadużyć lub uzależnić się od środków przeciwbólowych opioidów. Analiza badań krajowych od 2002 do 2004 roku okazało się, że nieco więcej niż 1% osób w wieku od 12 do 25 zostały nadużywających lub uzależnionych od leków przeciwbólowych - mniej więcej dwukrotnie procentowy osób w wieku od 26 do 49, a sześć razy procentowych w tych 50 lat i więcej.

Źródła środków przeciwbólowych

2009 Narodowy Survey on Drug Use i Zdrowia wykazały, że gdy środki przeciwbólowe są stosowane z przyczyn niemedycznych, są one zwykle uzyskać od znajomego lub członka rodziny.

Źródła środków przeciwbólowych


Źródło: Nadużywanie substancji i Mental Health Services Administration

Możliwości leczenia

Uzależnienie od opioidów, ponieważ tworzy długoterminowe zmiany w mózgu, ludzi przechodzących leczenie wyniszczające nie tylko doświadczenie, ale objawy odstawienia są również narażone na nawrót z powodu pragnienia. Dlatego leczenie jest najbardziej skuteczne, gdy składa się z dwóch faz: detoksykacji od środków przeciwbólowych, a następnie przez dłuższy (i czasami nieokreślony) fazie podtrzymującej. Chociaż poradnictwo jest ważną częścią leczenia, większość osób uzależnionych od środków przeciwbólowych wymagają leczenia lekami zarówno podczas detoksykacji i terapii podtrzymującej.

Których wybór leków jest uzależniona od tego, jak poważne jest uzależnienie przeciwbólowy, jak pacjent jest zmotywowany do zmiany i czy pacjent chce upewnić się, że leczenie pozostaje prywatne. Dwa najczęściej stosowane leki, metadon i buprenorfina, może być używany zarówno podczas detoksykacji i terapii podtrzymującej.

Metadon. Ta dawna leczenie uzależnienia od opioidów wiąże się receptory opioidowe w mózgu skutecznie i przez dłuższy czas. Pojedyncza dawka może zmniejszyć lub zapobiec objawów odstawienia opioidów i złagodzić apetyt na co najmniej 24 godziny. Po Pacjent postępuje poprzez detoksykacji od środków przeciwbólowych, dzienna dawka metadonu jest zazwyczaj wystarczające.

Ponieważ metadon mogą być nadużywane w dawkach większych niż stosowane do detoksykacji lub konserwacji, metadon jest dostępne tylko w specjalistycznych klinikach. Badania wskazują, że leczenie metadonem jest szczególnie skuteczny w pomaganiu ludziom pozostać w leczeniu, być może z powodu ciągłego monitorowania klinicznego.

Najczęstsze skutki uboczne leczenia metadonem są spowolnione oddychanie i nieregularne bicie serca, które są najbardziej niebezpieczne, zarówno na początku leczenia. Z tego powodu, konieczne jest monitorowanie fizycznej i jest szczególnie ważne w dowolnym czasie zwiększania dawki.

Buprenorfina. Lek (Subutex) jest częściowym agonistą receptorów opioidowych, co oznacza, że jest mniej skuteczny niż lek jak metadon. Jedną z zalet jest to, że buprenorfina może złagodzić objawy odstawienia przy jednoczesnym zapewnieniu mniej "wysokie". Innym jest to, że ludzie są mniej skłonni do nadużywania tego leku, ponieważ zwiększenie dawki zwykle nie zapewni większą euforię. Jest też trudniej podjąć niebezpieczną dawkę buprenorfiny. W rezultacie, osoby używające tego leku nie trzeba robić codzienne wizyty w klinice specjalnych. Zamiast lekarzy w praktyce prywatnej może przepisać buprenorfiny jak długo mają odpowiednią licencję i zgadzają się udzielać porad narkotyków (lub skierować pacjenta w innym miejscu, aby ją otrzymać).

Nawet więc, leczenie buprenorfina przedstawia kilka wyzwań. Ponieważ niektórzy pacjenci nie używać buprenorfiny sam na haju, lekarze zwykle przepisują buprenorfiny plusa nalokson (mieszanina jest wprowadzana do obrotu jako Suboxone ). Bloki Naloksonu na skutki narkotyków. Gdy pacjent przyjmuje tabletki podjęzykowe (pod język), jak jest bardzo mały jest trawiony i nalokson absorbowane w krwiobiegu. Ale jeśli pacjent miażdży tabletki do połykania lub wstrzyknięciu do krwiobiegu naloxone zalewa, neutralizując niewielkie "wysokie" od buprenorfiny powodując nieprzyjemne skutki uboczne.

Mimo, że buprenorfina jest dość skuteczny, praktyczny wyzwaniem jest znalezienie sposobu, aby zapewnić, że pacjenci nadal brać ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza, zwłaszcza, że ​​nie mają one przechodzić rodzaj codziennego monitorowania niezbędne do leczenia metadonem. Badacze odpowiada na ten problem poprzez testowanie wersji czasu uwalniania, takie jak buprenorfiny implantu lub przedłużonym działaniu (depot) wstrzykiwanego preparatu.

Naltrexone. Lek ten (Depade, ReVia) jest zatwierdzony przez FDA do leczenia uzależnienia od alkoholu lub opioidów albo. Niestety, z powodu naltrekson powoduje nieprzyjemne skutki uboczne, większość pacjentów ostatecznie przerywać.

Aby rozwiązać problemy z przestrzeganiem pacjenta, FDA o przedłużonym uwalnianiu do wstrzyknięć preparatu naltreksonu (Vivitrol) o uzależnieniu od opioidów. Chociaż badanie sugeruje to sformułowanie, wstrzykuje się raz w miesiącu, jest bardziej skuteczna niż placebo, nie jest jasne, jak to porównać z metadon lub buprenorfina.