Cambler

Bez recepty: zrozumienie ryzyka

Over-the-counter (OTC) leki mogą wydawać się wolna od ryzyka - w końcu nie trzeba recepty na ich zakup. Ale tylko dlatego, że są one łatwo dostępne, nie oznacza, że ​​nie trzeba się do wskazówek OTC narkotyku starannie.

Niektóre leki OTC stanowią zagrożenia dla ludzi z niektórych chorób medycznych, jak również dla kobiet w ciąży. Niektóre leki mogą niekorzystnie oddziaływać z innymi lekami, żywność lub napoje. A jeśli zbyt dużo leków, używać go zbyt długo okres czasu, lub w inny sposób nadużywać leków, możesz napotkać innych zagrożeń.

Oto, co musisz wiedzieć o najczęstszych rodzajów leków OTC.

Przeciwbólowe

Bez recepty leki przeciwbólowe są zazwyczaj wykorzystywane do łagodnego bólu lub gorączki. Substancje czynne zawarte w tych leków są albo paracetamol (Tylenol) lub jednej z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) - aspirynę, ibuprofen (advil, Motrin) lub naproksen sodu (Aleve).

Leki te są na ogół bezpieczne i wolne od skutków ubocznych, gdy podjęte zgodnie z zaleceniami, ale trzeba zdawać sobie sprawę z wielu zagrożeń. Pierwszym z nich jest ryzyko uszkodzenia wątroby w zajmowania zbyt dużej acetaminofen. ibuprofen i naproksen może spowodować uszkodzenie nerek w pewnych sytuacjach. I dzieci nie powinny brać aspiryny na gorączkę i grypę, ponieważ zwiększa ryzyko choroby o nazwie zespół Reye'a.

Środki przeczyszczające

Przeczyszczających stanowią pewne ryzyko, jeśli niewłaściwie używane, ale najczęstsze problemy, które wynikają z przeczyszczających są z powodu nadużywania. Zazwyczaj środki przeczyszczające OTC nie są zalecane dla osób z łagodnym zaparcia. Na przewlekłe zaparcia, lekarz może zalecić jedną na krótki okres czasu.

Jeśli używasz przeczyszczające często, może stać się uzależniony od środków przeczyszczających do wypróżnienia. Być może trzeba brać coraz większą dawkę środek przeczyszczający, aby osiągnąć ten sam efekt.

Środki zgaga

Tradycyjne leki OTC na zgagę są leki zobojętniające o znane nazwiska domowych takich jak Rolaids, Tums i Maalox, pracują przez neutralizację kwasu w żołądku. Nowe środki, takie jak H2-blokerów i inhibitorów pompy protonowej dosłownie wstrzymać produkcję kwasu w pierwszej kolejności.

Tradycyjne środki zobojętniające kwas są zwykle wykonane jako kombinację soli, które mogą powodować biegunkę lub zaparcie u niektórych osób. H2-blokery i inhibitory pompy protonowej, leki są na ogół wolne od tych skutków ubocznych, ale nie dla wszystkich.

Snu pomocy

OTC snu pomocy nie powodują "lunatycy", jak niektóre leki na receptę sen zrobić, ale wciąż mają pewne ryzyko. Niektóre sen OTC pomaga dłużej niż osiem godzin, co oznacza, że nadal mogą być senni po użyciu leku spać przez całą noc.

Kolejne ostrzeżenie o OTC spać pomocy: Nie należy stosować ich dłużej niż dwa tygodnie - wytyczne, że wiele osób ignoruje. Większość ekspertów zgadza się, że jeśli jeszcze śpi problemów po dwóch tygodniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Kaszel, przeziębienie i alergia środków

Wspólne opcje pozagiełdowe obejmują leki obkurczające błonę śluzową, leki przeciwhistaminowe, leki zmniejszające kaszel i wykrztuśne. Upewnij się wybrać lek, który zbliżony objawy i używać go zgodnie z zaleceniami.

Niektóre z tych leków nie stanowią zagrożenia dla niektórych ludzi. Na przykład, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca, porozmawiać z lekarzem przed użyciem decongestants OTC. Niektóre starsze leki antyhistaminowe, leki przeciwhistaminowe powszechnie zwane "pierwsze pokolenie", powodują senność, a także suchość oczu i jamy ustnej, bóle brzucha i bóle głowy. Te skutki uboczne są znacznie mniej wspólnego z niektórych nowszych, "leki przeciwhistaminowe drugiej generacji".

FDA i Europejskiej Akademii Pediatrii doradzają rodzicom, aby nie dać OTC zimno i kaszel leki dla niemowląt i małych dzieci w wieku poniżej 4 lat z powodu działań niepożądanych zagrażających życiu.