Cambler

9 wskazówek dla podawania leku dzieciom

Nie ma nic bardziej niż rodzice chcą, aby złagodzić cierpienie swojego dziecka. Medycyna może chore maluchy czują się lepiej, ale jeśli jest używane nieprawidłowo, może przypadkowo zaszkodzić ich zdrowiu. Na szczęście, można uniknąć tych niebezpieczeństw i chronić swoje dziecko poprzez proste kroki, aby używać leku bezpiecznie.

1. Postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Wszystkie leki są w Drug Facts etykiety. Przeczytaj je uważnie, za każdym razem dajesz dawkę dziecku. Uwaga specjalne działy, które dotyczą dzieci.

2. Nie należy łączyć ze sobą.

Przed wydaniem więcej niż jeden lek na raz zawsze skontaktować się z lekarzem pediatrą lub farmaceutą. Niektóre leki mogą mieć szkodliwe interakcje, szczególnie w małych ciał.

3. Wiem substancję czynną.

Jest to część, która sprawia, że ​​lek działa. Jest notowana na górze etykiety leków faktów. Czasami dwa różne zabiegi, takie jak leki na przeziębienie i ból głowy pigułki-zawierają tę samą substancję czynną. Zdając sobie sprawę z tego może zapobiec podając dziecku zbyt dużo, to niezdrowo.

4. Dać odpowiednią ilość prawej medycyny.

Ten sam lek może być sprzedawany w różnych wzorach dla dorosłych i dzieci. I różne instrukcje mogą mieć zastosowanie do różnych grup wiekowych. Użyć typu przeznaczone dla dzieci, a nie dać swoje maleństwo ponad reżyserii pakietu lub lekarza.

5. Używać odpowiednich narzędzi.

Wszystkie leki płynne teraz się z filiżanki, dożylną lub innych urządzeń pomiarowych. Wykorzystywać je w celu zapewnienia, dziecko dostaje odpowiednią dawkę. Przy użyciu łyżki lub innego narzędzia kuchennego może doprowadzić do przedawkowania.

6. Zrozumieć różnicę między łyżeczki i łyżki.

Łyżki zawierają trzy razy więcej cieczy jako łyżeczki. Na filiżanki, że pochodzi z medycyny, łyżeczka równa się 5 ml.

7. Znać wagę dziecka.

Często dawki podane są w oparciu o wielkości dzieci. Nie przypuszczam Twojego malucha heft; umieścić go lub ją na skali, aby dowiedzieć się na pewno. Jeśli dawka dla dzieci nie jest notowana na medycynie, zadzwoń do lekarza pediatry.

8. Sprawdź leki nie raz, nie dwa, ale trzy razy.

W aptece, sprawdź pakiet dla obniżek lub łez. Kiedy wracasz do domu, sprawdzić wewnętrzną wytwórnię, aby upewnić się, że pasuje do pakietu, i mieć pewność, odporne sabotażowe przykrywki i plomby są nienaruszone. Wreszcie, zanim dasz leku dziecku, szukać czegoś niezwykłego zapachu stosowania leku lub wygląd. Zapytaj lekarza lub farmaceutę o jakichkolwiek obaw.

9. Przechowywać bezpiecznie.

Zawsze odebrać leki z czapki przez dzieci. Zachowaj pakietów w bezpiecznym miejscu poza zasięgiem wzroku dziecka i osiągnięcia. Jeśli twoje dziecko przypadkowo bierze za dużo, zadzwoń pod numer 911 lub na infolinię centrum zatruć w 800-222-1222.

Główne dania na wynos

  • Przy wydawaniu leku dziecko, postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie Drug Facts lub tych, podawany przez lekarza dziecka.

  • Pamiętaj, aby podać dziecku właściwą dawkę w oparciu o jego wieku i wielkości.

  • Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, aby zapobiec przypadkowemu przedawkowania.