Cambler

Regulacja w zakresie do LDL: jak nisko należy się udać?

Celem dla najbezpieczniejszych ilości "złego" cholesterolu w dalszym ciągu malało.

1986, "korzystnie" poziom we krwi lipoprotein o małej gęstości (LDL tzw złego cholesterolu) wynosiła 130 miligramów na decylitr (mg / dl). Dziś informacja od antropologów medycznych i niektórych badań klinicznych o wysokiej mocy sugeruje nowy "pożądane" powinna być połowa tego. To ma pisarzy wytycznych, lekarzy, a reszta z nas, zastanawiając się: jak nisko trzeba iść z LDL?

LDL i tętnic

Cząsteczki lipoprotein o niskiej gęstości są małe, stosunkowo dynamiczny kule zbudowane z lipidów (tłuszczów) i białek. W odpowiedniej ilości, LDL jest dobry - to konieczne, rzeczywiście. To promy nierozpuszczalny cholesterolu za pośrednictwem krwi do nerwów i innych tkanek, które jej potrzebują. Okazuje LDL "złego", gdy nie ma zbyt wiele w obiegu, ze względu na diecie bogatej w tłuszcze nasycone, jedno zbyt wielu kalorii, czy problem genetyczny.

Niektóre z nadmiarem LDL kończy się w wewnętrznej podszewce tętnic, gdzie poddawany jest obróbce chemicznej znany jako utleniania. Białe krwinki zwane makrofagi poczucie utleniony LDL jako obce lub szkodliwe, i pożerać je. Jak makrofagi wypełnić utlenionego LDL i obumierają, wysyłają sygnały chemiczne, które powodują stan zapalny w ścianie tętnicy. Ten stały, zapalenie niskiej jakości przyczynia się do uszkodzenia tętnicy.

Organizm stara się ściany z rosnącą pulę LDL-nadziewane makrofagów i innych zanieczyszczeń przez rosnące tkanki wokół niego. Ta nowa tkanka, zwana tablica, jest zewnętrznym znakiem miażdżycy, proces chorobowy u podstaw ataków serca, udarów mózgu, choroby tętnic obwodowych, i innych problemów.

Tablica może zmniejszyć tętnicy wieńcowej, co zmniejsza przepływ krwi i powodując ból w klatce piersiowej znany jako angina. Jeśli a wybuchy tablica, zakrzep, który tworzy się uszczelnić przerwę może całkowicie zablokować przepływ krwi, powodując zawał serca lub potencjalnie śmiertelnego problemu rytm. Jeśli tablica pęka naczynie krwionośne w mózgu odżywczy, powoduje udar.

Redefinicji pożądane

Chociaż średnia LDL u ludzi jest do około 120 mg / dl, które nie muszą dokonać liczba zdrowych lub pożądane. Nasi przodkowie łowiecko-zbierackich prawdopodobnie miał LDL w zakresie 50 do 75 mg / dl, jak współczesnych łowców-zbieraczy, takich jak ludu Hazda, Masajów i narodów Eskimosów. Ścisłymi wegetarianami często LDL poniżej 90 mg / dl. We wszystkich tych grup, stopień choroby serca są znacznie niższe niż to, że wśród ludzi.

Wyniki badań klinicznych popierają pomysł, że zmniejszenie LDL oraz poniżej 100 mg / dl może mieć pozytywne wypłat. Próby z akronimów, takich jak PROVE-IT, zamiana, asteroid, i JUPITER wykazały, że przy użyciu silnych statyn, takie jak atorwastatyny (Lipitor) lub rozuwastatyny (Crestor), aby obniżyć poziom LDL o 70 mg / dl lub poniżej wstrzymane lub nawet odwrócić stałą rozprzestrzeniania blaszka miażdżycowa, a także zmniejszał częstość zawału serca i udaru mózgu.

Czy to jest bezpieczne? W PROVE-IT, średnia LDL spadł do 65 mg / dl; niektórzy uczestnicy osiągnąć LDL poniżej 40 lat. Jednak skutki uboczne, takie jak problemy mięśniowe nie były bardziej powszechne wśród osób z LDL poniżej 60 lat, niż u osób z wyższym LDL.

Aktualne cele LDL

Dążyć do LDL poniżej 100 mg / dl (lekarz może zalecić w ramach 70 mg / dl), jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka (obliczony ryzyka * większe niż 20%) o zawał serca lub udar mózgu w ciągu najbliższych 10 lat. To zazwyczaj obejmuje osoby, które miały atak serca, udar mózgu lub mini udar, którzy mają dusznicy bolesnej ( ból w klatce piersiowej z działalności lub stresu ), którzy mieli aortalno, angioplastyki, lub procedurę, aby otworzyć zwężoną tętnicę na szyi; którzy mają choroby tętnic obwodowych, zwężone tętnice szyjne lub tętniaka aorty brzusznej, którzy mają cukrzycę, lub które mają dwa lub więcej głównych czynników ryzyka chorób serca.

Dążyć do LDL poniżej 130 mg / dl (lekarz może zalecić poniżej 100 mg / dl), jeśli ryzyko jest mniejsze niż 20% i nie masz żadnej z chorób wymienionych powyżej.

Dążyć do LDL poniżej 160 mg / dl, jeśli masz zero lub jeden czynnik ryzyka chorób układu krążenia.

* Aby obliczyć ryzyko, porozmawiaj z lekarzem lub zrobić to przez internet na www.health.harvard.edu/147.

Nowe wytyczne na horyzoncie

Niektóre z najlepszych specjalistów w kraju poziom cholesterolu są teraz w pracy przeglądu wytycznych, że lekarze używają do identyfikacji i leczenia cholesterolu problemów. Zapytaj tych, co chcą ekspertów LDL się ich, a kursy są dobre, że wielu powie, 70 lub tak. Czy będą one zaostrzyć dół cel LDL dla wszystkich, choć jest w powietrzu. Po pierwsze, jest jeszcze stosunkowo mało informacji z randomizacją dotyczących bilansu korzyści i ryzyka drastycznie obniżając LDL. Po drugie, taka rekomendacja mogłaby mieścić umieścić kolejne miliony dorosłych Europejczyków na zmniejszenie stężenia cholesterolu statyny.

Raport zespołu ukaże się w 2012 roku. To będzie interesujące zobaczyć, czy dalej obniża poprzeczkę dla pożądanego stężenia LDL. Do tego czasu, ostrożny sposób działania jest dążenie do celu LDL, który jest odpowiedni dla Ciebie (patrz "Aktualne cele LDL"), a do rozmowy z lekarzem o dotarcie tam.