Cambler

HDL: jest wyższa naprawdę lepiej?

Podniesienie HDL niacyną zajmuje miejsce z tyłu na obniżenie LDL statynami.

Lekarze często zachęcać ludzi z chorobami serca lub z ryzykiem, że do osiągnięcia lipoprotein o dużej gęstości (HDL) cholesterolu powyżej 40 miligramów na decylitr (mg / dl). Poziomy niższe niż, że myślenie idzie, zmniejszyć moc tego "dobrego" cholesterolu w celu ochrony serca i tętnic. Ale znaczenie podniesienia HDL może być spadek, szczególnie dla osób, których poziom najniższy z lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu.

Jak HDL ma dobre ciało jest mniej zrozumiałe niż jak LDL wykonuje swoją krzywdę. Wiemy, że HDL to zadań. Usuwa cholesterol z tętnic i zwraca go do wątroby, do dyspozycji. Zapobiega tlenu z turbodoładowania cholesterolu LDL do jeszcze bardziej szkodliwa substancja-niedrożności tętnicy. Łagodzi stany zapalne, przyczynianie się do rozwoju blaszki miażdżycowej. Zmniejsza to także poziom fibrynogenu, odgrywa kluczową rolę w tworzeniu się skrzepów krwi, które wywołują ataki serca i większość uderzeń.

Ale te wiele korzyści HDL najwyraźniej moot wśród ochotników w badaniu AIM-HIGH. AIM-HIGH staraliśmy się ustalić, czy ludzi z chorobami serca i niski poziom HDL nie wystąpić mniej problemów sercowo-naczyniowych po otrzymaniu wersji z niacyna recepty przypominającej HDL (znany także jako witamina B3 lub kwasu nikotynowego). Nie.

Ludzie w grupie niacyny skończyło się z wyższym poziomem HDL i LDL oraz niższy poziom trójglicerydów niż w grupie placebo. Ale w ciągu trzech lat nauki, nie było różnicy w kategoriach klinicznych, które naprawdę liczą się: zawału serca, zakrzep, spowodowany obrysy i hospitalizacji - i zgonów z - choroby serca (New England Journal of Medicine, opublikowane w Internecie 15 listopada, 2011).

Czy statyny zrobić większość prac?

Oto Hak: wszyscy w AIM-HIGH miała także dość wysokich dawek statyn, aby ich numery LDL w dół (od 40 do 80 mg / dl). Więc jest możliwe, że podniesienie HDL niacyną był zbędny. Niektórzy badacze przypuszczać, że wysoko-ized "statyny" ludzie w nauce tablicę, która była już bardzo stabilne i nie narażone na pęknięcia prowokujący skrzepu, więc nie było dużo więcej HDL może zrobić.

Ten reignites pytanie o rzeczywisty wpływ HDL na choroby serca i poszukiwaniu narkotyków, aby je podnieść. Zmiany w stylu życia pozostają najlepiej, ponieważ również niższe stężenia cholesterolu frakcji LDL i wiele innych efektów zdrowe. A więc znowu, każdy z lub z ryzykiem choroby serca powinny

  • rzucić palenie i schudnąć, jeśli dotyczy

  • zwiększenie aktywności fizycznej

  • jeść więcej owoców i warzyw, mniej rafinowanych węglowodanów i tłuszczów trans.

Picie alkoholu z umiarem, może być także częścią stylu życia zdrowe serca (patrz ramka).

Jest więcej alkoholu niż podniesienie HDL

Podobnie jak efekty HDL dotyczące serca i tętnic nie są w pełni zrozumiałe, nie są skutki alkoholu. Umiarkowane spożycie alkoholu (jeden drink dziennie dla kobiet i dwa dla mężczyzn) zwiększa HDL i wydaje się przekładać na ogólnych korzyści sercowo-naczyniowych, ale pije więcej niż może zrobić poważne szkody.

Nauka stawia pytania o to, czy zwiększenie HDL właściwości alkoholu są naprawdę odpowiedzialni za jej zbawiennych skutków. Kiedy naukowcy przyjrzeli spożywaniem alkoholu wśród prawie 150 tysięcy Norwegów, którzy początkowo nie mają choroby układu krążenia, okazało się, że umiarkowane imbibers miały wyższy poziom HDL i mniejsze ryzyko zgonu z powodu chorób serca niż abstynentów ponad średnio osiem lat. Nie jest zaskoczeniem.

Ale kiedy badacze dostosowane statystyki i wziął poziom HDL z równania, odkryli, że związek między umiarkowanym piciem i mniej zgonów choroby serca pozostał prawie taki sam. Co sugeruje, że niektóre nie-HDL-podnoszenie nieruchomości w alkoholu może przyznawać korzyści sercowo-naczyniowych.

Co, że obiekt jest, nikt jeszcze nie wie, a nawet jeśli to zrobimy, nie przepisać sobie alkohol tylko w celu zabezpieczenia zakładu przed chorobami serca. I pamiętaj, że nawet w umiarkowanych ilościach, alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia krwawienia (krwotoczny) udar mózgu, a ryzyko zgonu z jakiejkolwiek udaru.

Praca w niepełnym wymiarze czasu dla niacyny

To niekoniecznie jest koniec drogi dla niacyny, wcześniej statyną pionier w zarządzaniu poziom cholesterolu. Wyniki dużego międzynarodowego badania niacyny o wiele bardziej zróżnicowana niż w basenie uczestnika AIM-HIGH są spowodowane w 2013 roku. To powinno pomóc w wyjaśnieniu niacyna opis pracy.

Do tego czasu lekarze powinni "przypisać [niacyna] do okazjonalnego niepełnym wymiarze czasu pracy" w ludzi, którzy nie tolerują statyn, według redakcyjnym towarzyszącym NEJM naukę. To może być również pomocne w statyn użytkowników, którzy nadal mają uparcie wysokie poziom LDL. Ale jeśli masz HDL w latach 20. i 30. i LDL w latach 70-tych lub 80-tych, podobnie jak wielu uczestników AIM-HIGH, może chcą zachować zdrowy styl życia, a nie wydawać dodatkowych pieniędzy i skutków ubocznych ryzyka (głównie skóry płukania i mrowienie), biorąc niacyny.