Cambler

Uderzenie

Zrozumienie afazja

Afazja to zaburzenie językowe spowodowane przez uszkodzenie obszaru mózgu, który kontroluje ekspresję języka i zrozumienie. Dowiedz się więcej o tym skomplikowanym zaburzeniem ›

Gdy udar lewej półkuli wpływa język

Pewnego dnia, możesz rozmawiać z innymi i rozumieć to, co mówią w zamian. Możesz napisać e-maila i przeczytać znak. Następnego dnia, niektóre lub wszystkie z tych kluczowych umiejętności nie ma. To jak to jest na ponad milion ludzi, którzy mają zaburzenia afazji-spowodowana uszkodzeniem części mózgu, które kontrolują mowę i język. Najczęstszą przyczyną afazji jest udar mózgu. W szczególności, zazwyczaj skok po lewej stronie mózgu, zwanych lewej półkuli. U większości ludzi, to półkula mózgu, gdzie opiera się język.

Dowiedz się więcej na temat podejścia do leczenia i wskazówki do komunikacji ›

Gdy udar prawej półkuli wpływa na komunikację

Wyobraź sobie osobę, która doznała udaru mózgu, a teraz ma problemy z rozmowy z innymi. Szanse są, jesteś wyobrażając sobie kogoś, kto stara się myśleć o odpowiednich słów lub umieścić je w odpowiedniej kolejności. Takie problemy zwykle wynikiem udaru, po lewej stronie mózgu, zwanych lewej półkuli. Udar prawej półkuli nie może wpływać na wystąpienie jako dramatycznie.

Ale to może jeszcze utrudniają prowadzenie zwykłej rozmowy ›