Cambler

Alkohol i twoje serce

W ciągu ostatnich trzech dekad liczba badań wykazały związek między umiarkowanym piciem i obniżonego ryzyka dla zawału serca, serca i chorób układu krążenia, udar mózgu, Typ 2 cukrzycy i kamicy żółciowej.

Ale wyniki badań prowadzą do rodzaju miecz obosieczny, jeśli chodzi o alkohol. Alkohol może mieć pewne korzyści zdrowotne, ale może również prowadzić do nadużywania alkoholu i innych chorób. Ponieważ nie ma pewny sposób, aby wiedzieć, kto opracuje problemu nadużyć, Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) i inni eksperci nie zalecają zaczynają pić, jeśli nie już zrobić.

Dowiedz się znaczenie moderacji

Umiarkowane picie jest zdefiniowany jako nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet i dwa drinki dziennie dla mężczyzn. Kobiety w ciąży powinny unikać picia alkoholu, ponieważ może to prowadzić do wad wrodzonych. Napój jest uważana 12 uncji regularnego piwa, 4 do 5 uncji wina lub 1,5 uncji 80-dowód destylowanych.

Umiar jest różnie definiowane dla mężczyzn, kobiet i osób starszych, ponieważ działanie alkoholu zależy od tego jak organizm wchłania i metabolizuje alkohol. Starsze osoby metabolizowania lub awarii, alkohol wolniej niż osoby młodsze. Oznacza to alkohol pozostaje w organizmie dłużej. Wzrost i waga danej osoby jest krytyczny wchłaniania alkoholu. Mniejszy i lżejszy jesteś, tym szybciej alkohol jest wchłaniany.

Wiedzieć, w jaki sposób reagują na alkohol

Ludzie reagują różnie na alkoholu z innych względów, oprócz wzrostu i wagi. Twoja płeć, wiek, uwarunkowania genetyczne, ogólny stan zdrowia, ilość alkoholu pić, kiedy pić go, i każdy historia picia problem może mieć wpływ na reakcję na alkohol.

Gdy alkohol jest spożywany, to przechodzi przez żołądek i jelito cienkie w krwi i są transportowane do wszystkich organów ciała. Alkohol jest rozpuszczalny w wodzie, więc dostanie się do narządów w stosunku do ilości wody, które zawierają. Bardziej dostępne w narządach do pochłaniania wody i alkoholu, mniej alkohol pozostaje w krwioobiegu.

Twoja wątroba wykonuje większość prac uszkodzi lub metabolizujących alkohol można pić. Wątroba usuwa alkoholu z organizmu, więc nie spowoduje uszkodzenia innych narządów. Wątroba może rozbić tylko pewną ilość alkoholu na godzinę, niezależnie od kwoty, którą pijemy. Bardzo mały procent alkoholu ucieka ten proces przemiany materii i jest wydalany w postaci niezmienionej w swoim oddechu, potu i moczu. (Alkohol ten można wykryć w teście w wydychanym powietrzu). Do wszystkich alkoholu w organizmie jest metabolizowany, pozostaje w mózgu i innych tkanek w organizmie, nadal powoduje efekty.

Mężczyźni vs Kobiety

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety i starsi ludzie mają mniej wody niż w ich organach młodych mężczyzn. W związku z tym, mniej alkoholu wchodzi ich organy i bardziej alkohol pozostaje w ich krwiobiegu. Młodsze kobiety produkują mniej enzymu o nazwie dehydrogenaza alkoholowa żołądka, który rozkłada alkohol w żołądku. Oznacza to bardziej alkoholem jest dostępna do wchłaniania do krwi. W rezultacie, młoda kobieta będzie miała wyższy poziom alkoholu we krwi, niż człowiek w tym samym wieku, która pije tę samą ilość alkoholu.

Dziedziczność może odgrywać rolę w tym, jak alkohol i swoje Interact ciała. Umiarkowanie pijące, którzy mają geny, które powodują spowolnienie metabolizmu alkoholu, są w znacznie mniejszym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych niż umiarkowanych pijących, którzy mają geny, które powodują szybki metabolizm alkoholu.

Alkohol jest metabolizowana wolniej niż jest absorbowana. Wchłanianie jest spowolniony, kiedy pić alkoholu w trakcie lub bezpośrednio po posiłku. Wolniejsze wchłanianie umożliwia wątroby metabolizmu alkoholu z szybkością, która uniemożliwia jej więcej od osiągnięcia innych narządów.

Ponieważ przemiany alkoholu z wątroby osoby z chorobami wątroby są bardziej wrażliwe na alkoholu. Niektóre leki mogą powodować działania niepożądane, jeśli pić podczas przyjmowania ich. Alkohol wpływa na metabolizm różnych leków przez zwiększenie aktywności niektórych i zmniejszania aktywności innych. Szczególnie ciężkie spożywanie alkoholu podczas przyjmowania paracetamol (Tylenol) może prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Dodatkowo, dla osób z historią alkoholizmu, niebezpieczeństwo picia jest o wiele większe niż ewentualne korzyści sercowo-naczyniowych.

Korzyści zdrowotne i obaw

AHA mówi umiarkowane spożycie alkoholu chroni przed chorobami serca, podnosząc HDL ("dobrego") cholesterolu i zmniejszenie akumulacji płytki nazębnej w tętnicach. Alkohol jest również łagodne działanie anty-koagulanty, utrzymując płytki zbrylaniu się razem, tworząc skrzepy krwi. Według Krajowej Rady alkoholizmu i uzależnienia od narkotyków, umiarkowane picie może obniżyć ryzyko wieńcowej choroby serca u mężczyzn w wieku powyżej 45 i kobiet w wieku powyżej 55 lat. Zużycie umiarkowane zapewnia niewielkie, jeśli jakiekolwiek, korzyści dla zdrowia młodych ludzi, a ryzyko nadużywania alkoholu wzrasta, gdy picie zaczyna się w młodym wieku. Pamiętaj, że alkohol nie zapewnia pełnej ochrony przed chorobami serca lub zrekompensować negatywnych nawyków zdrowotnych, takich jak palenie tytoniu, które obniża HDL i zwiększa ryzyko szkodliwych skrzepów krwi.

Ponadto AHA mówi, regularne ćwiczenia fizyczne mogą również podnieść poziom HDL. I nadmierne spożywanie alkoholu może podnosić poziom trójglicerydów, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi i zwiększyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Rozważ alkohol w ilości kalorii

Nie ma tłuszczu w alkoholu. To jest dobra wiadomość. Ale są 7 kalorii na gram, a to przekłada się między 100 a 150 kalorii na alkohol w typowym piwa, wina lub wódki pić. Dodaj do tego kalorii w miksery napojów i picie może być set-up na przyrost masy ciała.