Cambler

Oznaki bardzo wysoki poziom triglicerydów

Triglicerydy są tłuszcze, które unosić się w krwi. Podczas jedzenia tłustych, większość tłuszczów w postaci triglicerydów. Kiedy jeść zbyt wiele kalorii, dodatkowe kalorie są konwertowane na trójglicerydów i przechowywane z dala wewnątrz komórek tłuszczowych organizmu.

Większość ludzi, dowiedzieć się, że mają wysokie lub bardzo wysokie stężenie triglicerydów z badania krwi. Triglicerydy są sprawdzane oraz całkowitego cholesterolu, dobrego cholesterolu (HDL) i złego cholesterolu (LDL). Są to wszystkie lipidy we krwi i badanie nosi nazwę lipidowej.

Jednym z powodów jest to ważne, aby mieć profil lipidowy jest to, że zwykle nie ma objawów związanych z wysokim poziomem cholesterolu lub wysoki poziom triglicerydów, choroby zwanej hiperlipidemia. Można mieć bardzo wysoki poziom triglicerydów i nie wie.

Oznaki bardzo wysoki poziom triglicerydów

Masz bardzo wysoki poziom triglicerydów, jeśli poziom jest 500 miligramów na decylitr (mg / dl) lub wyższe. Bardzo wysokie stężenie triglicerydów może prowadzić do niebezpiecznego obrzęku trzustki nazwie zapalenie trzustki. Możesz również obrzęk wątroby, zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu i zawału serca, a nawet dostać się złogów tłuszczu pod skórą. Oto znaki ostrzegawcze:

  • Depozyty żółtaka. Tłuszczowe pod skórą są nazywane żółtaka. Mogą być bardzo mała lub szersza od trzech centymetrów lub więcej. Mogą one mieć dowolny kształt i mogą mieć barwę żółtą lub pomarańczową. Żółtaka może być znak ostrzegawczy z bardzo wysokim poziomem cholesterolu lub trójglicerydów. Są powszechne na stawy, jak łokcie i kolana, lub na ręce, nogi, plecy i pośladki. Xanthelasmas są tłuszczowe depozyty, które mogą wystąpić na powiekach. Żółtaka nie są niebezpieczne, ale mogą być nieestetyczne. Mogą odejść raz trójglicerydów są obniżone.

Żółtaka
  • Zapalenie trzustki. Kolejny znak ostrzegawczy z bardzo wysokim poziomem trójglicerydów jest choroba zwana ostre zapalenie trzustki. Objawy obejmują nagły silny ból brzucha, nudności, wymioty, gorączka, przyspieszone bicie serca i przyspieszony oddech. Alkohol może wywołać atak zapalenia trzustki, a jeśli masz wysoki poziom triglicerydów, alkohol można strzelać do nich jeszcze wyżej.

  • Pozostałe znaki ostrzegawcze. Możesz także uzyskać obrzęk i ból w wątrobie i śledzionie. Bardzo wysoki poziom trójglicerydów może spowodować zablokowanie dopływu krwi do serca lub mózgu. Objawy zmniejszonego dopływu krwi do serca może obejmować ból w klatce piersiowej. Zmniejszył dopływ krwi do mózgu może powodować drętwienie, zawroty głowy, dezorientacja, zaburzenia widzenia, lub poważne bóle głowy. Z poziomu trójglicerydów powyżej 4000 mg / dl lekarz może zauważyć pewne zmiany na egzaminie oczu. Wreszcie, utrata pamięci jest związane z pewnymi chorobami powodującymi podwyższony poziom triglicerydów.

Pamiętaj, że możesz nie mieć ostrzegawczych znaków na wysoki poziom triglicerydów, a nawet bardzo wysoki poziom triglicerydów, więc najlepiej mieć test lipidów we krwi, aby dowiedzieć się o swoich cholesterolu poziomach i swoimi trójglicerydów. Cholesterol Education Program Narodowy przypomina, że ​​wszyscy mają profil lipidowy, co pięć lat, począwszy od wieku 20 lat.

Jeśli masz jakieś znaki ostrzegawcze bardzo wysoki poziom triglicerydów, należy porozmawiać z lekarzem. Jeśli badanie krwi wykaże wysoki poziom triglicerydów może być w stanie obniżyć je z diety i ćwiczeń fizycznych. Jeśli masz bardzo wysoki poziom triglicerydów prawdopodobnie będziesz potrzebował leków wraz z dietą i ćwiczeniami.

Główne dania na wynos

  • Wysoki poziom triglicerydów może prowadzić do niebezpiecznych problemów zdrowotnych.

  • Możesz mieć wysoki poziom triglicerydów, bez żadnych objawów.

  • Żółte, tłuste osady pod skórą, zwane żółtaka, może być sygnałem ostrzegawczym.

  • Nie czekaj, aż problemy się rozwijać. Jeśli masz ponad 20 lat, mają swój poziom triglicerydów sprawdzane w ramach profilu lipidowego co pięć lat.