Cambler

Zespół suchego oka

Co to jest?

Zespół suchego oka występuje, gdy jest zmniejszone wytwarzanie łez, że nawilżyć, chronić i oczyścić oczy. Zespół suchego oka jest jednym z najczęstszych problemów z oczami, i to staje się coraz bardziej powszechne, jak wiek ludzi, ponieważ może zmniejszyć produkcję łza jako część procesu starzenia. Więcej kobiet niż mężczyzn ma wpływu, a zespół jest bardziej prawdopodobne, wybuchają w okresach zmian hormonalnych, takich jak po menopauzie lub w czasie ciąży lub karmienia piersią. antykoncepcyjne pigułki mogą powodować zespół suchego oka, i tak można wiele innych leków, w tym leków przeciwdepresyjnych, przeciwhistaminowe, leki obkurczające naczynia, środki przeciwlękowe i moczopędne lub inne pigułki ciśnienie krwi. Niektóre leki służą do oka mogą powodować suche oczy, reakcji alergicznej.

Kilka zaburzeń autoimmunologicznych może również mieć wpływ na zdolność organizmu do wytwarzania łez oraz zespół Sjogrena, reumatoidalne zapalenie stawów i myasthenia gravis, a także innych chorób, takich jak porażenia i zaburzenia czynności tarczycy Bell.

Objawy

Zespół suchego oka może powodować:

 • Pieczenie lub swędzenie oczu

 • Uczucie czegoś ziarnistej, jak piasek w oczach

 • Wrażliwość na światło

 • Trudności noszenia soczewek kontaktowych

 • Nadmierne łzawienie

Nadmierne łzawienie może wydawać się nietypowe objawy na zespół suchego oka. Ale te nazywane są drażniące łzy, i wytwarzane są w postaci odruchu reakcji na zespół. Zawierają one więcej wody niż normalne łez, które mają wagę wody, tłuszczu i śluzu. Dlatego nadmiar łzy po prostu uciekł oczach i nie można smarować je jako zdrowe łzy zrobić.

Diagnoza

Po rozmowie z tobą o objawy oczu i ogólnego stanu zdrowia, w tym ostatnich problemów medycznych, lekarz może podejrzewać, że masz zespół suchego oka. Pełne badanie fizykalne, a czasami niektóre badania krwi mogą pomóc w ustaleniu, czy też zaburzenia autoimmunologiczne. Lekarz może skierować pacjenta do okulisty lub lekarza okulistę więc twoje oko można ocenić pełniej na:

 • Suche plamy na rogówce, ujawnione przez umieszczenie plamę w oku

 • Nienormalne jakości rozdarcie, jak określono przez analizę łez

 • Niewystarczająca produkcja na rozrywanie mierzy się według procedury zwanej Test Schirmera, w której papier filtrujący jest umieszczony wewnątrz dolnej pokrywy, a po pięciu minutach, ilość wilgoci w papierze mierzy

Oczy

Przewidywany czas trwania

Suchość oczu, mogą być krótkie, jeśli jest związane z wahaniami leków, hormonów lub innych chorób odwracalnego. Jednakże, jeśli jest związana z chorobą autoimmunologiczną, może być przewlekła (trwalszy).

Zapobieganie

Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju suche oczy, wykonaj następujące czynności:

 • Zmniejszyć narażenie na niektóre choroby, które mogą spowodować lub pogłębić daną chorobę, w tym wiatru, dymu, oparów chemicznych, suche powietrze, suszarka do włosów i diseaseing powietrza.

 • Używanie nawilżacza powietrza w pomieszczeniu.

 • Przestań noszenia soczewek kontaktowych, jeśli masz jakiekolwiek objawy suchego oka.

 • Aby uniknąć zmniejszonego mruganie, że objawy choroby mogą robić, robić regularne przerwy jeśli spędzasz długie godziny na ekranie komputera, czyli blisko pracy.

Zwrócić szczególną uwagę na te środki ostrożności, jeśli masz chorobę lekarza lub brać lekarstwa, które jest związane z zespołem suchego oka. Czasami zmiana leków może pomóc, choć należy to zrobić jedynie pod nadzorem lekarza. Jeśli objawy są nasilone, można chronić oczy przed suchym powietrzem podczas zajęć na wolnym powietrzu przez noszenie pływać lub gogle narciarskie lub inne okulary ochronne do zatrzymywania wilgoci wokół oczu.

Leczenie

Dwa najbardziej popularne metody leczenia mają zastąpić łzy lub je oszczędzać. W większości przypadków można użyć sztucznych łez, które naśladują kompozycję naturalnych łez, i są dostępne bez recepty. Smarowe maści mogą być stosowane do cięższych przypadkach, ale mają tendencję do zacierania wizję i tak powinien być stosowany przed snem.

Jeśli nie złagodzić objawy, lekarz może spróbować zachować łzy, podłączając łza otwory spustowe, zwane puncta, z drobnymi korkami wykonanymi z kolagenu lub silikonu. W najgorszych przypadkach, otwory można zamknąć na stałe za pomocą elektrycznego poparzenia.

Oczy

Gdy te terapie nie są skuteczne, innym sposobem jest zwiększenie produkcji na rozdarcie stosując miejscowe leki oraz cyklosporyna lub diquafosol. Miejscowe cyklosporyna (Restasis) zmniejszenia stanu zapalnego w gruczołach łzowych-produkcji i które mogą prowadzić do lepszej produkcji łzowego. Miejscowe diquafosol czterosodowa stymuluje przepływ wody przez spojówki i jest przedmiotem ciągłych badań, jednak w marcu 2011, to jeszcze nie wygrał FDA do leczenia zespołu suchego oka.

Niektóre badania sugerują, że inne potencjalnie skuteczne w leczeniu syndromu suchego oka są:

 • Doustne suplementy antyoksydacyjne

 • Miejscowo witaminy

 • Hialuronian sodu stosowany do oka

 • miejscowe glikokortykosteroidy (choć tylko do użytku krótkotrwałego względu na znaczące efekty uboczne)

 • pilokarpina

 • Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6

 • specjalne soczewki kontaktowe, które pomagają utrzymać łzy nad okiem

 • akupunktura

Nawilżacze, wilgotne okłady i okulary, które chronią oczy przed suchym powietrzem (np. w pętli okulary, gogle lub okulary wyposażone w "tarcze" po bokach) również może pomóc.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy trwają dłużej niż kilka dni. Przed rozpoczęciem leczenia z ponad-the-counter sztucznych łez skonsultować się z lekarzem.

Rokowanie

W większości przypadków, perspektywy są dobre, ponieważ choroba jest bardziej kłopotliwe niż zagrożenie dla zdrowia lub oczu. Objawy często odchodzą szybko po usunięciu soczewki kontaktowe lub zmienić leki lub środowiska. Nawet jeżeli objawy nie ustępują, zwykle mogą być kontrolowane.