Cambler

Suche oczy i soczewki kontaktowe: nakazów i zakazów

Noszenie soczewek kontaktowych jest czynnikiem ryzyka problemów suchego oka. Suche oczy, z kolei, może kontakty znacznie mniej wygodne. Jest to sytuacja, która powoduje wiele frustracji dla wielu osób noszących szkła kontaktowe. W rzeczywistości, to połączenie suchości i dyskomfortu jest numerem jeden powód, ludzie dają się stosowanie soczewek kontaktowych.

Jest jeszcze jeden problem, a także: osoby noszące soczewki kontaktowe mogą skończyć się poważną infekcją oka, jeśli nie są drobiazgowe o właściwej pielęgnacji soczewek. Niewystarczająca produkcja łza u osób z suchymi oczami może zwiększać ryzyko zakażenia, ponieważ łzy pomagają chronić oczy przed zarazkami i promować ogólny stan zdrowia oczu.

Ale nie wrzucić swoje kontakty jeszcze. Jeśli masz zespół suchego oka, poniższe kroki mogą sobie kontakty bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Dbać o kontaktach

Najlepszym sposobem, aby zapobiec infekcji jest przez po poradę do pielęgnacji soczewek ze swoim specjalistą. Te wskazówki mogą zmniejszyć ryzyko:

  • Przed zabiegiem kontakty umyć ręce wodą z mydłem. Następnie spłukać wodą i osuszyć ręcznikiem niestrzępiącą.

  • Oczyść swoje kontakty w reżyserii swoim specjalistą. Jeśli zalecane, najpierw przetrzeć styki palcami i przemyć roztworem soczewek kontaktowych. Następnie moczyć je w roztworze przez noc.

  • Wyrzucić roztwór po każdym użyciu. Nie przeniesienia roztworu do innego pojemnika, co może mieć wpływ na jego sterylność.

  • Należy unikać używania wody butelkowanej-tap, lub destylowana na liście kontaktów. Usuń kontakty przed udaniem się na basen lub jacuzzi.

  • Przechowywać swoje kontakty w przypadku przechowywania soczewek. Po każdym użyciu przemyć sprawę z roztworu i suszy na powietrzu. Wymień co najmniej raz na trzy miesiące.

  • Noś swoje kontakty zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wymień je tak często, jak zaleca swoim specjalistą.

NIE współpracować z okulistą

Zespół suchego oka może powodować takie objawy, jak pieczenie oczu, ból lub zaczerwienienie; piaszczysty uczucie w oku; zaburzenia widzenia, oraz epizody nadmiernego podlewania. Podrażnienie noszenia kontakty mogą powodować podobne problemy.

Porozmawiaj ze swoim specjalistą na temat sposobów zmniejszenia dyskomfortu związanego z noszeniem kontaktów. Jeśli problem się powtarza, ze swoim specjalistą może zaproponować zmniejszenie liczby godzin nosić kontaktów lub przełączenie na inny rodzaj obiektywu. W ciężkich przypadkach może być poinformowani, aby nie nosić kontakty na wszystkich.

Nie ignoruj ​​objawów zakażenia

Nowych lub nasilających się objawów, zwłaszcza te, które przychodzą na szybko, może sygnalizować infekcję oczu. Takie objawy obejmują:

  • Ból oka

  • Ograniczone widzenie

  • Wrażliwość na światło

  • Wydzielina z oczu lub łzawienie

Jeśli nagle rozwijać takie objawy, zadzwoń ze swoim specjalistą od razu. Nieleczona infekcja może spowodować utratę wzroku, a nawet ślepoty.

Nie zakładaj, kontakty są obecnie

Noszenie kontaktów jest nieco trudniejsze, gdy masz suche oczy. Ale to nie oznacza automatycznie, że jesteś ograniczony do noszenia okularów. Dla wielu osób z suchymi oczami, kilka podstawowych środków ostrożności może znacznie poprawić ich komfort i bezpieczeństwo.