Cambler

Nie należy mylić z zespołem suchego oka z alergią

Twoje oczy są swędzenie, pieczenie, i uciążliwe. Można zakładać, że alergie są wzniecając, więc używać kropli do oczu leki przeciwhistaminowe. Ale zamiast coraz lepiej, objawy oka tylko gorzej. Co się dzieje?

Jest możliwe, że to, co uważałem za alergie jest rzeczywiście zespół suchego oka. Suche oko cierpiący nie produkują wystarczającej ilości łez lub w wystarczająco dobrej jakości z utrzymywać ich oczy wygodne i zdrowe. Objawy suchego oka może przypominać te alergie, ale leczenie jest inaczej. W rzeczywistości, leki przeciwhistaminowe i zmniejszające przekrwienie nosa objawy alergii, co właściwie robić łatwości, oko sucha gorzej.

Wytyczne te mogą pomóc odróżnić oko alergie i zespół suchego oka. I że może pomóc Ci znaleźć skuteczną pomoc dla podrażnionych oczu.

Podobne, ale inne objawy

Chociaż objawy oka alergii i zespołu suchego oka są podobne, nie są identyczne. Oto, na co zwrócić uwagę:

Zespół suchego oka

Objawy suchego oka obejmują:

 • Piaszczysty uczucie, jakby coś jest w twoim oku

 • Kłucie lub pieczenie oczu

 • Żylasty wydzielina z oczu

 • Napady nadmiernego podlewania po okresach suchych sensacji

 • Ból oczu i zaczerwienienie

 • Niewyraźne widzenie

 • Uczucie ciężkich powiek

Objawy te są niekiedy wywołane przez menopauzą lub choroby, które wpływają na łzawienie, takie jak toczeń i reumatoidalne zapalenie stawów. Mogą również wystąpić po zażyciu leków, które zmniejszają wydzielanie łez. Należą do nich leki przeciwhistaminowe, leki obkurczające błonę śluzową, leki wysokie ciśnienie krwi, tabletki nasenne, leki przeciwlękowe i leki przeciwbólowe.
Suchy, wietrzny klimat dąży do suche oczy gorzej. Tak jak dym i diseaseing powietrza, co przyspieszy łza parowanie.

Alergie oczu

Objawy alergii oczu to:

 • Swędzenie oczu

 • Kłucie lub pieczenie oczu

 • Wodnista wydzielina z oczu

 • Zaczerwienienie oka

 • Wrażliwość na światło

 • Obrzęk powiek

Objawy te charakteryzują się wkrótce po ekspozycji na alergen. Najgorszych przestępców są pyłki i pleśnie. Ludzie z tych alergii oczu mogą zauważyć objawy po spędzać czas na zewnątrz na wiosnę lub jesienią. Osoby z alergią na sierść zwierząt lub roztocza kurzu można zauważyć, że ich objawy gorzej po umyciu zwierzaka lub sprzątanie domu.

Alergie oczu mogą występować samodzielnie lub wraz z innymi objawami alergii, takich jak katar lub zatkany nos, szorstki gardła, kichanie, i cienie pod oczami.

Łzawienie oczu może być suche, zbyt

Zaskakująco, obie alergie i zespół suchego oka może powodować łzawienie oczu w czasie. W przypadku zespołu suchego oka, niskiej jakości łzy nie może zawierać wystarczającą ilość ropy lub śluzu, który pomaga trzymać łzy w oczach. Gdy tak się stanie, nie zatrzymać łzy w twoich oczach na tyle długo, aby utrzymać je czując wilgotny i wygodne. Podrażnienie oczu może skłonić tymczasowy powódź łez, które się przelać swoje oczy i zaczynają staczania policzki.

Kiedy masz zespół suchego oka, te epizody nadmiernego podlewania dalszych okresach suchych, zniszczonych z, piaszczysty, uczucie oczy. W przeciwieństwie do tego, gdy masz alergię, oczy mogą rozpocząć podlewanie po ekspozycji na coś jesteś uczulony.

Wytyczne są pomocne. Ale mówienie alergii oczu oprócz zespołu suchego oka może być trudne. Zobaczyć się z lekarzem, aby upewnić się, że masz prawo diagnostyki i leczenia dla Ciebie.