Cambler

Kiedy oczy się suche i co można spróbować

Jeśli sztuczne łzy nie działają, cyklosporyna przeciwzapalne krople mogą.

Zauważamy łzy kiedy płaczę i kiedy inni. Psychologowie teoretyzować, że płacz jest "zachowanie załącznik" zaprojektowany, aby inni nam pomóc - można powiedzieć, że łzy są wołaniem o pomoc. Istnieje teoria, że ​​szloch stary może pomóc odeprzeć infekcje, pojęcie jest, że niektóre z kanalizacji przelewowych do nosa przez drobne kanały, które łączy wewnętrzne kąciki oczu do nosa. W nosie, łzy zwilżyć błonę śluzową nosa, więc są one bardziej skuteczne w corralling bakterie i wirusy.

Ale jeśli nasze oczy są zdrowe, my rzeczywiście produkuje łzy cały czas i nie zauważając go bardzo dużo, jeśli w ogóle. Musimy cienką warstwę łzy do smarowania, ochrony i odżywiają fronty naszych oczach., Że "film łzowy", jak okuliści nazywają, to nie tylko słona woda, ale złożoną mieszaninę substancji wytwarzanych i utrzymywanych przez kilka gruczołów i budowli w okolicach oczu. Jeśli film łzowy ulega degradacji, doświadczamy suche oczy. Objawy są znane wielu z nas: podrażnienie, scratchiness, pieczenie. Zaburzenia widzenia, to czasem, coraz rozmyte i wyłączać.

Łagodne przypadki - i wiele z nich - mogą być traktowane raczej łatwo z jednego z kilkunastu różnych over-the-counter produktów. Zmianę z przeszłości, zespół suchego oka są postrzegane jako mające składnik zapalny, nie tylko utratę wilgoci. Do zwalczania stanów zapalnych, niektórzy okuliści przepisać krople, które zawierają niewielką ilość cyklosporyna czy ponad-the-counter produktów nie działają. Cyklosporyna jest lekiem, który przeszczep narządu się do osłabienia układu odpornościowego, tak organ jest mniej prawdopodobne, aby być odrzucone.

Tłuszczowych zewnętrzna warstwa

Tradycyjnie, film łzowy zostało opisane jako posiadające trzy różne warstwy: wewnętrzna, warstwa śluzu utworzony przez wydzieliny z komórek spojówki, przezroczystych membran, które obejmują oka i wewnętrzną powiek, środkowe, wodnisty warstwy wytworzonej przez gruczoły łzowe, oraz cienka zewnętrzna warstwa cząsteczek tłuszczu produkowane przez meibomian (czyt. MY-BOW-mi-e), gruczoły znajdujące się wewnątrz powieki.

Nowsze, bardziej dopracowany charakterystykę rozrywania folii zaciera linie między warstwami i dzieli się mniej więcej na dwie części wewnętrzną warstwę płynu, która jest bardziej gęsta ze śluzem bliżej powierzchni oka, i w zewnętrznej warstwie cząstek tłuszczu (patrz rysunek ). Czynniki wzrostu, cytokiny infekcji pożarnej, oraz inne substancje unoszą się w wodnej warstwie wewnętrznej. Tłuszczowych zewnętrzna warstwa jest istotna, ponieważ uszczelnienie i zapobiega odparowywaniu wodnistej warstwy za nim.

Gdy w stanie nienaruszonym, film łzowy służy wielu celom: jest fizyczna bariera, obrońca przed zakażeniem, do usuwania gruzu, nawilżający. Światło musi przechodzić przez nią, aby osiągnąć swoje oczy, więc film musi być gładkie i regularne lub wizja będzie zniekształcony. Dr Jason S. Rothman, specjalista suchego oka w okulistycznych Consultants Bostonu, dużej praktyce okulistycznej grupy, porównuje zdrowego filmu łzowego na cienkiej warstwie wody na przedniej szybie, jak samochód opuszcza myjnię. Jeśli woda jest rozłożone równomiernie na przednią szybę, to przejrzysty, a my nie mamy problemów z widzeniem, dokąd zmierzamy.

Starsze i włosów

Suchość oczu stosować być traktowane jako prosty problemu niewystarczającej ilości łzawienie, zbyt rozdarcie odparowanie, lub kombinację obu. Suche oczy mogą jeszcze rozpocząć w ten sposób, ale teraz myśli, że zlokalizowane procesy zapalne zacząć jak film łzowy traci wilgoć.

Diseaseing powietrza latem - i ciepła wewnątrz zimą nawet bardziej - sprawia, że ​​powietrze w naszych domach kości suche, więc woda w filmu łzowego i innych powierzchni ciała paruje łatwo. Migotanie wyrównuje i uzupełnia tłuszczowy zewnętrzną warstwę filmu łzowego i Zwykle migać co 10 sekund lub więcej. Działania zmniejszające ten wskaźnik - oglądanie telewizji, pracy przy komputerze, prowadzenie samochodu - może powodować suchość oczu, ponieważ spowalnia częstotliwość migania.

Wiek jest czynnikiem: starszy Orb ma tendencję do włosów, ponieważ jeden łzowy i inne gruczoły stają się mniej wydajne. Oraz wieku dolnej powieki może uginać tak, że nie tworzą dobre uszczelnienie w stosunku do oka. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety są bardziej podatne niż mężczyźni mają problemy suchego oka, ponieważ mają niższy poziom androgenów, męskich hormonów płciowych, a meibomian gruczoły są częściowo aktywowany na receptory androgenów lądujących tam.

Choroby autoimmunologiczne, choroby, w których system immunologiczny zwojów na korpusie zamiast wyrzucania się na infekcje inwazji, jak to ma może wpływać do rozdzierania folii i spowodować składników suchych oczu. Układowy i reumatoidalne zapalenie stawów są dwa takie choroby autoimmunologiczne. I tearless, suche oczy są jednym z objawów podpis (czyt. show-uśmiechy) zespół Sjogrena, choroby autoimmunologicznej, która wpływa łzowych, ślinowych i inne gruczoły, które produkują wilgoć.

Zapalenie powiek, lub zapalenie powiek (wym. blef-ah-żytnio-tis), wpływa na produkcję meibomian gruczołów, więc film łzowy traci ochronną warstwę tłuszczową i paruje zewnętrzna łatwiej. Zapalenie powiek występuje częściej u osób z alergią oraz z chorobami skóry, takimi jak trądzik różowaty i łojotokowe zapalenie skóry.

Suche oczy są także skutkiem ubocznym niektórych powszechnie stosowanych leków, w tym leki przeciwhistaminowe, beta-blokery i selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), leki przeciwdepresyjne, takie jak citalopram (Celexa) oraz fluoksetyna (Prozac). Niektóre over-the-counter krople do oczu zawiera chlorek benzalkoniowy, środek konserwujący, który może wyschnąć oczy i inne działania niepożądane. Chlorek benzalkonium jest składnikiem wielu kropel na receptę dla jaskry.

Suche oczy są częstym skutkiem ubocznym LASIK korygować krótkowzroczność i dalekowzroczność, choć zazwyczaj jest tymczasowy. Soczewki kontaktowe zamieszkują filmu łzowego i suche oczy są jednym z głównych powodów, niektóre osoby nie mogą nosić soczewki kontaktowe lub może to zrobić tylko w ograniczonym zakresie. Czasami przejście roztworu do przechowywania soczewek kontaktowych lub soczewek próby wykonane z innego materiału może pomóc.

Zapalenie spojówek, zapalenie spojówek, znany również jako spojówek. Najbardziej spojówek jest wirusowy, i nie ma żadnej innej obróbce niż oczekiwanie zakażenie, ale mogą być bakteryjne zapalenie spojówek potraktowano kroplami antybiotyki. Wiele alergii wpływa na oczy, choć głównym zarzutem jest zwykle swędzenie i łzawienie oczu, nie sucha.

Pierwsze czerwone z problemów może być zaproszenie

Tradycyjne Visine i inne krople, że "dostać czerwony z" tego przez zwężenie naczyń krwionośnych w oku. Zawierają one skurcz naczyń o nazwie tetrahydrozoliny chemicznej. Naczynia krwionośne się nieczuły na wpływ tetrahydrozoliny, jeśli jest stosowane zbyt często tak duże krople wody muszą być stosowane mają ten sam efekt. Jest w porządku, aby korzystać Visine przy okazji, ale jeśli trzeba to cały czas, powinieneś zobaczyć okulisty. Nie wszystkie produkty Visine zawierać tetrahydrozoliny i łza sztuczne produkty sprzedawane pod marką słynnego są w porządku do korzystania na zasadzie długoterminowej.

Idąc przez objawy

Nie ma żadnego jeden specyficzny test diagnozowania suchych oczu. Większość okuliści będą jako sprawa oczywiście zbadać oczy z lampy szczelinowej, urządzenia z resztą brodzie i jasne światło, że lekarz używa zajrzeć do naszych oczu. Krople do oczu w szczególnych zabrudzeń może być stosowany do oceny stanu zdrowia na powierzchni oka i ocenić trwałość filmu łzowego. Test Schirmera wykorzystuje małe paski bibuły filtracyjnej, aby obliczyć łzawienie dla każdego oka, chociaż wyniki mogą być różne.

Często, chociaż badania oka i wyniki badań są wtórne w obróbce diagnostycznych, szczególnie jeśli problemem jest łagodny. Objawy i historii pacjenta są często kluczowe fragmenty informacji na drodze do rozpoznania.

Nie tak dobre jak prawdziwe

Jeśli źródłem problemu jest suche powietrze, za pomocą nawilżacza może mieć duże znaczenie. Ograniczenie czasu ekranu (telewizyjnych, monitory komputerowe), które jest szkodliwe dla wielu części ciała, a nie tylko tych, widzimy, może również pomóc.

Ale leczenie pierwszego rzutu dla większości osób z suchymi oczami pozostaje over-the-counter miejscowego leczenia jakiejś, zwykle spada. Produkty te określane są jako sztuczne łzy, które są trochę mylący, ponieważ nie posiadają one czynniki wzrostu, cytokiny i inne składniki biologicznie czynne o prawdziwych. Sztuczne łzy zawierają zwykle pewne celulozę do ich gęste i lepkie. Substancje, takie jak glikol polietylenowy lub alkoholu winylowego dodaje więc równomiernie, a większość marek ma konserwant pewnego rodzaju. Dawka początkowa wynosi zazwyczaj kropli do każdego oka cztery razy dziennie. Mogą być one stosowane coraz częściej, ponieważ jednak konserwujące mogą być drażniący, jeśli stosuje się więcej niż cztery razy na dzień, niektóre osoby zaleca, aby przełączyć się kroplami, które są pakowane w pojedynczych dawkach, tak konserwującym nie jest to konieczne. Krople pojedynczej dawki nie mają konserwantów, ale są droższe. Sztuczne łzy napływają również żele i maści. Są grubsze niż krople i może to trudno zrozumieć, więc ludzie często stosuje się je tylko przed snem.

Recepty krople cyklosporyny są zwykle używane po pacjenci próbowali Over-the-counter produktów. Wyniki odnotowane w archiwach okulistyka w 2008 r. wykazały, że w ok. 70% z 191 pacjentów suchego oka, w nauce, którzy nie mieli dobrych wyników sztucznych łez oraz do cyklosporyny kropli. Pomimo tego i innych wyników wspierających niektóre okuliści pozostaje sceptyczny cyklosporyna spada, ponieważ nie widziałem tak dobre wyniki w swoich pacjentów. Cyklosporyny krople trochę czasu na pracę - od sześciu do ośmiu tygodni w większości przypadków. Cena jest wadą: sprzedawane pod marką Restasis, kosztują one około 190€ miesięcznie. Co więcej, ludzie mogą mieć z nich korzystać w nieskończoność, choć lekarze w Cleveland Clinic donoszą, że w kilku przypadkach, cyklosporyna krople wydawały leczyć suche oczy, więc ludzie mogą przestać ich używać.

Omega-3 do zapobiegania i leczenia

Wyniki badania opublikowanego w 2005 roku Harvard sugeruje, że tłuszcze omega-3, rodzaj znaleźć w rybach, które mogą sobie pozwolić na pewną ochronę przed suchymi oczami. Kilka innych badaniach doszedł do podobnego wniosku i myśli, że kwasy omega-3 mogą mieć jakiś efekt przeciwzapalny w oczy. Inni badacze donoszą pozytywne wyniki dla omega-3 kropli do oczu u myszy. Na zasadzie mogłem-help-Nie-boli, niektórzy okuliści poinstruować ich pacjentów suchego oka, aby zwiększyć ich spożycie omega-3 albo jeść więcej ryb (łosoś jest najlepszym źródłem) lub poprzez suplement omega-3.

Inne narzędzia w zestawie

Inne rodzaje kropli może być stosowana. Kortykosteroidów, krople mają silne działanie przeciwzapalne, ale muszą być stosowane bardzo oszczędnie, ponieważ dalsze stosowanie może powodować zaćmę i jaskrę. Dr Rothman mówi niektóre z jego pacjentów, którzy nie odpowiedzieli również innych środków dobrze z autologicznych łzami w surowicy: wykonane z kropli wody i sterylnej soli surowicy pacjenta, w klarownej cieczy, która pozostała po krew krzepnie.

Punctal okluzji jest inny wybór. W tej procedurze, otwory kanałów w powiek, które wypadają płynu od oczu są zatkane tak, łzy mogą się kumulować i dłużej. Wtyczki mogą być tymczasowe (z substancją rozpuszczalną jak kolagen) lub stałe (z silikonu).

Niektórzy próbują "komory wilgoci", które pasują na zwykłe okulary i stworzyć uszczelnienie więc wilgoć z oczu nie można uciec. Gogle pływać może mieć taki sam skutek, niewielu z nas chce chodzić sobie pływackiej gogle, chociaż sobie je w nocy, nie może być tak źle.

Ciepłe okłady mogą pomóc, jeśli twoje oko na sucho problemy są spowodowane przez zapalenie powiek, gdyż ciepło rozluźnia te oleje w meibomian gruczołów. Dr Rothman przypomina swoich pacjentów do domowej roboty kompres przez wypełnienie skarpety z nieprzetworzonego ryżu suchego i krótko mikrofal go.