Cambler

Leki pomagają zarządzać objawy POChP

Chociaż POChP nie ma lekarstwa, leki mogą zrobić różnicę. Cele leczenia COPD jest zmniejszenie objawów, spowolnienie rozwoju choroby, i zapobiec powikłaniom. Pamiętając, aby zabrać swoje leki oznacza, że ​​można czuć się tak dobrze, jak to możliwe.

Oto kilka typowych leków, lekarz może zalecić, aby pomóc Ci łatwiej oddychać.

Rozszerzające oskrzela

Leki te pomagają rozluźnić mięśnie wokół dróg oddechowych. To umożliwia przepływ powietrza łatwiej tak, że jesteś w stanie lepiej oddychać. Większość leków rozszerzających oskrzela są w urządzenie zwane inhalator, który dostarcza leki bezpośrednio do płuc.

Jeśli masz łagodną formę POChP, lekarz może przepisać lek rozszerzający oskrzela krótko działających. Oznacza to, że można go używać tylko wtedy, gdy wystąpią objawy, takie jak duszność. Muzyka trwa od czterech do sześciu godzin. Jeśli ma umiarkowaną lub ciężką POChP, jednak można używać długo działający lek rozszerzający oskrzela do utrzymania dróg oddechowych otwarte. Najczęściej stosuje się codziennie i trwa około 12 godzin. Osób z umiarkowaną lub ciężką POChP może użyć krótko działającego leku rozszerzającego oskrzela oprócz długo działającego jednego.

Wskazówka: Wiele urządzeń, które dostarczają leki te wyglądają podobnie i mają podobne kolory. Upewnij się, że jesteś ostrożny, aby podjąć właściwą leki w odpowiednim czasie.


Sterydy wziewne

Sterydy pomagają zmniejszyć stan zapalny w drogach oddechowych. Jak leki rozszerzające oskrzela, sterydy stosowane w leczeniu POChP często są w inhalatorze, tak że mogą iść prosto do płuc. Lekarz może zalecić stosowanie inhalatora codziennie lub tylko wtedy, gdy objawy wybuchają, w zależności od choroby.

Antybiotyki

Osób z POChP mają większe ryzyko zapalenia płuc i może się przeziębienia lub grypy częściej. Lekarz może przepisać antybiotyki, aby pomóc zwalczać infekcje, ponieważ mogą one uczynić POChP gorzej.

Terapia tlenowa

Jeśli masz więcej ciężką postać choroby, może być niski poziom tlenu we krwi. Lekarz może skierować Cię na tlenoterapii pomóc oddychać. Gaz dostaje się do płuc przez rury z tworzywa sztucznego, które mieszczą się wewnątrz nozdrzy lub maski, która pokrywa nos i usta. Korzystanie tlenu może pomóc osiągnąć codzienne zadania łatwiej i lepiej spać w nocy. W dłuższej perspektywie, chroni serce przed uszkodzeniem, a nawet wydłużyć swoje życie.