Cambler

8 częstym powikłaniem COPD

Jesteś prawdopodobnie zna z klasycznych objawów POChP jest: kaszel, duszność, świszczący oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej i. Ale może nie być świadomy potencjalnych powikłań POChP i leków stosowanych w jej leczeniu. Chociaż może wydawać się długa lista, lekarz może pomóc w zarządzaniu zarówno objawów POChP i żadnych komplikacji, które pojawiają się.

1. Depresja.

Duszność, który ogranicza swoje działania mogą zostawić cię na wysypiskach. Nie ignoruj, jak się czujesz. Do lekarza lub innego pracownika służby zdrowia. Leki przeciwdepresyjne lub terapia rozmowy mogą pomóc. Więc może skontaktować się z innymi ludźmi, którzy mają POChP, zarówno przez grupy wsparcia lub płuc programu rehabilitacji.

2. Osteoporoza.

Sterydy ups ryzyko wystąpienia osteoporozy, lub osłabienie kości. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą dostać choroby, która jest również bardziej powszechne w starszym wieku. Lekarz może sprawdzić swoje zdrowie kości z badania gęstości kości. Aby utrzymać mocne kości, być może trzeba leku recepturowego oraz suplementy wapnia i witaminy D. Możesz również trafić na siłownię: Badania wskazują, że coraz trudniej obciążonych ćwiczeń, takich jak trening siłowy, może zwiększyć zdrowia kości.

3. Zapalenie płuc.

Zapalenie płuc jest bardziej powszechne u ludzi, którzy biorą sterydy dla objawów POChP. Jeśli jeszcze nie masz, porozmawiaj z lekarzem o uzyskanie szczepionki zapalenie płuc. Większość osób potrzebuje tylko jedną dawkę w ich życiu. Jednak druga dawka jest zalecany dla niektórych ludzi, w tym te, które stosuje się steroidy, przez dłuższy czas, aby zmniejszyć ich pęcznienia w drogach oddechowych.


4. Niewydolność prawej komory serca.

POChP może doprowadzić do prawostronnej niewydolności serca. To choroba, w której prawa strona staje się powiększenie swojego serca i nie może pompować prawidłowo. To jest spowodowane przez trwający wysokim ciśnieniem krwi w tętnicach płuc spowodowane przez niski poziom tlenu we krwi. Objawy to uczucie dyskomfortu w przedniej części klatki piersiowej i omdlenia czarów. Kontrolować swoje objawy, lekarz może zalecić leki, dodatkowego tlenu lub dietę o niskiej zawartości soli. Jeśli palisz, należy przygotować plan, aby zakończyć.

5. Półpasiec.

W porównaniu z populacją ogólną, osoby z POChP mają większe ryzyko dla gontów, bolesne choroby wywołanej przez wirusa ospy wietrznej. Stosowanie sterydów wydaje się ryzyko dalszego: To podwójna dla osób z POChP, którzy korzystają wziewnych steroidów i potrójne dla tych, którzy używają sterydów doustnych. Zapytaj swojego lekarza o uzyskanie jednorazowego półpasiec szczepionki, która może zapobiec chorobie lub złagodzenia jej skutków.

6. Problemy ze snem.

POChP może sprawiają, że trudno, aby uzyskać spokojny sen. Jednym winowajcą może być lek rozszerzający oskrzela. Większość z nich to stymulanty. Kaszel może być również do winy, a także niski poziom tlenu, które są powszechne u osób z ciężką postacią POChP. Należy poinformować lekarza, jeśli masz problemy z zaśnięciem lub utrzymaniem snu. Być może trzeba iść do lekarza, który może sen zdiagnozować problem.

Te dobre nawyki snu może również pomóc:

  • Obudzić się i iść spać w tym samym czasie każdego dnia, również w weekendy.

  • Unikaj kofeiny przed snem.

  • Nie czytać lub oglądać telewizję w łóżku, po prostu użyć go do snu.

  • Zachowaj sypialni ciemny, chłodny, i wygodne.

7. Waga niezdrowe.

Niektóre leki stosowane w leczeniu POChP, takich jak sterydy, może powodować zwiększenie masy ciała. Oprócz podnoszenia ryzyko problemów z sercem i cukrzycą, nadwagą sprawia objawy POChP gorzej. To dlatego, że dodatkowy ciężar zmusza organizm do cięższej pracy i utrzymuje płuca pełne rozszerzenie. Jeśli lekarz zaleci, aby rzucić kilka kilogramów, uważają, logując się do programu odchudzania.

Niektóre osoby z POChP ma odwrotny problem: Nie można jeść tyle, aby utrzymać zdrową wagę, ponieważ akt oddychania spala tyle kalorii. Co gorsza, wiele osób jedzenie pozostawia uczucie tchu. Pełny żołądek naciska na płucach, co utrudnia wziąć głęboki oddech. Jeśli potrzebujesz, aby zwiększyć ilość spożywanych kalorii, spróbuj jeść sześć małych posiłków dziennie zamiast trzech dużych. Zarejestrowany dietetyk może pomóc zaplanować posiłki, które są bogate w kalorie, ale łatwe do przygotowania.

8. Moczowych objawy.

W ostatnim badaniu, starsi mężczyźni, którzy wziewne leki antycholinergiczne stosowane do kontrolowania ich POChP miał 48 procent większe ryzyko ostrego zatrzymania moczu-bolesne i niewygodne choroby, która powoduje nagłą niezdolność do oddawania moczu. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz problemy oddawania moczu. Musisz szybko leczenie do drenażu pęcherza.