Cambler

Zatrzymanie i ponowne leki biologiczne

Lekarz może wyjaśnić dlaczego biologiczne były tuż za łuszczycę przed rozpoczęciem leczenia. Ale to nie zawsze powód do zaprzestania robienia biologiczny? Kiedy należy porozmawiać z lekarzem o zmianie leczenia?

Powody mogą zatrzymać

W większości przypadków, po uruchomieniu biologiczny, najlepiej nie do zatrzymania, ponieważ większość z tych leków nie działa, a po ponownym uruchomieniu. Remicade (infliksimab) jest Przykład biologicznego, który zwykle używane tylko raz, ponieważ często nie jest tak skuteczne, gdy uruchomiony po przerwie. Enbrel (etanercept) stanowi wyjątek i wydaje się lepiej nadaje się i na skórę.

Jednak, podobnie jak inne metody leczenia łuszczycy, biologiczne mogą działać przez jakiś czas, a potem tracą skuteczność lub powodować niepożądane skutki uboczne. To nie jest mało prawdopodobne, że być może trzeba będzie zwrócić się do lekarza o włączeniu leczenia okresowo.

Niektóre z głównych powodów, który może Cię zatrzymać biorąc biologiczny obejmują:

  • Niezastosowanie się do osiągnięcia lub utrzymania właściwej reakcji na leki

  • Poważne działania niepożądane

  • Ciąża

  • Planowaną operacją

  • Szczepienia

Uzyskiwanie dobrych wyników

Uzyskanie dobrej odpowiedzi na leczenie biologiczne jest bardzo zróżnicowana, od 50 do 90 procent pacjentów wystąpić pozytywne rezultaty i to zależy od konkretnego leku. Liczba tygodni znacznej dodatniej odpowiedzi na biologiczne zachodzi może wynosić do każdego leku, jak well.Several badania biologiczne wykazały, że terapie często pracują dobrze pacjentom łuszczycą w pierwszym roku leczenia.

Z powodu stopniowego osłabienia reakcji na biologicznych w czasie, lekarz może użyć metody prób i błędów, aby znaleźć inny biologiczny lub połączenie zabiegów, które lepiej kontroluje swoją łuszczycę.

Leczenie skojarzone

Ostatnie badania wykazały również, że wiele osób z łuszczycą nie dostać dobrą odpowiedź z samego biologicznego leczenia. Przed zatrzymać biologiczny, lekarz może rozważyć połączenie zabiegów, aby zobaczyć, czy można uzyskać lepsze rezultaty. Kilka badań naukowych wykazało, że podejście połączeniu z biologicznych i wąskim pasmem ultrafioletu B (NB-UVB), terapią światłem prowadzi do szybszej odpowiedzi i lepszego leczenia.

Badania Enbrel (etanercept) z metotreksatem wykazano znacznie ulepszony w stosunku do reakcji samego etanerceptu. Leczenie miejscowe retinoidy i doustne, takie jak acytretyna mogą być stosowane w połączeniu z biologicznych ulepszonych wyników również.

Ciąża i karmienie piersią

Długoterminowe badania na zwierzętach z Enbrel (etanercept), Humira (adalimumab) i Remicade (infliksymabu) nie wykazały szkodliwość dla płodu. Jednak, podczas gdy ryzyko wydaje się niska, to jeszcze nie wiadomo, jaki wpływ może mieć na biologics ciąży ludzi lub na karmione dziecko.

Ze względu na ograniczone informacje, biologiczne leki generalnie powinno się unikać w ciąży. To ogólnie myślałem, że biologiczne należy unikać w czasie karmienia piersią, jak również. Nie ma jednak wystarczających dowodów, że Remicade (infliksymab) nie przenika do mleka matki.

Ważne jest, aby rozważyć ryzyko i korzyści wynikające z podejmowania biologics przed, w trakcie i po ciąży z lekarzami.

Przygotowywać do operacji

Czy i kiedy przestać terapię biologiczną przed planowaną operacją będzie zależeć od konkretnego leku, że jesteś na. Zaleca się, że biologiczny być zatrzymany więcej niż cztery półtrwania przed operacją. Półtrwania leku jest czas potrzebny do połowy dawki leku należy rozłożyć na inne substancje w organizmie.

Każdy lek ma inny okres półtrwania, aby porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, kiedy trzeba zatrzymać biologiczny przed planowania jakąkolwiek planowaną operacją. Twój biologiczny powinien być ponownie uruchomiony po zabiegu.

Bezpieczeństwo szczepień

Osoby z łuszczycą, którzy są w trakcie terapii biologicznej powinny nadal otrzymywać pneumokokowych i roczne szczepionek przeciwko grypie.

Rekomendacje dla innych szczepień zależy od tego, czy jest to na żywo osłabione lub zabite typu Typ nieaktywne. W ogóle, szczepionki nie należy podawać żywych mniej niż dwa tygodnie przed i do sześciu miesięcy po rozpoczęciu biologics.

Inaktywowane szczepionki są bezpieczne, aby otrzymać podczas biologicznych, ale kiedy jest to możliwe, powinni oni mieć więcej niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem leczenia.

Przed zatrzymaniem lub zmianą dowolnych łuszczycy leków, to jest zawsze ważne, aby porozmawiać z lekarzem. Praca z niego, aby znaleźć najlepsze możliwości leczenia w celu zmniejszenia lub wyeliminowania objawów.

Główne dania na wynos

  • To najlepiej nie przerywać do biologiczny, ponieważ większość z tych leków nie działa, a po ponownym uruchomieniu.

  • Powody mogą zatrzymać biorąc biologiczny m.in. brak dobrze reagują na leki, poważnych działań niepożądanych, ciąży, planowaną operacją i niezbędne szczepienia.

  • Wiele osób z łuszczycą nie dostać dobrą odpowiedź z samego tylko biologicznego leczenia. Lekarz może rozważyć połączenie zabiegów dla uzyskania lepszych wyników.