Cambler

Łuszczyca, egzema, zapalenie skóry: co za różnica?

Próbuje pozbyć się wysypki skórnej może być prawie tak kłopotliwe, jak radzić sobie z jednym. Trzy najczęstsze przyczyny-łuszczyca, wyprysk i zapalenie skóry, są trudne do zdiagnozowania. Żaden pojedynczy test może ich zidentyfikować. Plus, są łatwo pomylić, ponieważ wyglądają one tak podobne.

Do dokładnej diagnozy, lekarz może porozmawiać z tobą o twojej historii medycznej i objawów. Może on chce przeprowadzić badania skóry lub wielu testów. Jeśli obecnie przeszkadza czerwone, swędzące lub zapaleniem skóry, to wszystko jest warte czasu i wysiłku. Gdy przyczyna zostanie znaleziony, leczenie można rozpocząć i doprowadzić ulgę.

Aby pomóc lekarzowi w podjęciu właściwej rozmowy, oto co musisz wiedzieć na temat różnic między łuszczyca, egzema i zapalenie skóry.

Zapalenie skóry

Zapalenie skóry zazwyczaj oznacza "zapalenie skóry". Jeśli skóra jest w kontakcie z określoną substancją drażniącą, możesz rozwijać kontaktowe zapalenie skóry. Istnieją dwa główne typy kontaktowego zapalenia skóry: drażniące i alergiczne. Oba typy są najczęstsze przyczyny czerwone, swędzące wysypki.

  • Kontaktowe zapalenie skóry jest najbardziej rozpowszechniony. Rozwija się, gdy skóra staje się stan zapalny z narażenia na takie rzeczy jak chemikalia, kwasy, mydła i detergentów. Drażniące kontaktowe zapalenie skóry może pojawić się, czy trafiłeś w kontakt z substancją wcześniej lub nie. Często będziesz się wysypka na rękach oraz pieczenie, swędzenie i ból. Będziesz nadal się reakcję aż przyczyną jest odkryta i można go uniknąć.
  • Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry może wystąpić, jeśli rozwijać wrażliwość lub alergię substancji. Przykłady obejmują nikiel lub inne metale oraz niektóre zapachy. Z alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, wysypka na skórze może pojawić się na obszarze, który dotknął istoty ciągu 24 do 48 godzin. Świąd jest głównym objawem. Osoby o częstych alergiczne kontaktowe zapalenie skóry zaostrzeń może chcesz poznać testy alergiczne.

Wyprysk

Wyprysk zazwyczaj pokazuje się jako bardzo swędzące plamy, które stają się czerwone, opuchnięte i popękane od drapania. Wysypki występują zwykle na twarzy, wewnątrz łokci, pod kolanami i na rękach i stopach.

Dokładna przyczyna nie jest znana egzema, ale jest związana z czynników genetycznych i środowiskowych. Najczęstszym rodzajem wyprysku jest atopowe zapalenie skóry, choroby alergiczne, które często pojawia się u niemowląt i dzieci. Choroba może odejść od wieku 2 lub trwać przez dorosłości.

Niektóre substancje mogą wywołać wyprysk wybuchu, dlatego tak ważne jest, aby zidentyfikować i unikać ich. Drażniące obejmują wspólne domowe środki czyszczące, mydła, detergenty, chlor, i wełny. Stres może również powodować wyprysk pojawiać.

Aby sprawdzić, czy masz wyprysk, lekarz może poprosić o historii rodziny alergii i chcemy mieć alergię lub badanie krwi.

Łuszczyca

Psoriasisis przez całe życie choroby, która powoduje zagęszczony, czerwone plamy na skórze oraz srebrno-białe łuski. Łuszczycowe płaty mogą być swędzenie, ból, a nawet spalić. Te często znajdują się na zewnątrz łokci i kolan, a łuszczycy często wpływa na skórę głowy i paznokcie, za.

Wiele rzeczy może wywołać łuszczycę, w tym stres, zimno, uszkodzenia skóry i niektórych leków. W przeciwieństwie do atopowego zapalenia skóry, łuszczycy nie pojawiają się zwykle przed ukończeniem 10. Jest bardziej powszechnie spotykane u dorosłych.

Łuszczyca może naśladować innych chorób skórnych. Lekarze zdiagnozować go ściśle badając skórę, paznokcie i skórę głowy. Lekarz może również wykonać biopsję skóry. Wiąże się to usunięcie małej próbki skóry i oglądaniu go pod mikroskopem.