Cambler

Jest to strój kąpielowy sezon! wskazówki letnie dla osób z łuszczycą

Łuszczyca często poprawia się latem, kiedy coraz więcej słońca. Ale z taką skórę na wyświetlaczu, może być bardziej zaniepokojony swoim wyglądem niż było w zimie. Oto jak to zrobić, aby utrzymać skórę patrząc jej najlepiej w krótkich spodenkach i pogody stroju kąpielowym.

Chłonąć kilka promieni-bezpiecznie

Wiele osób zauważy, że ich łuszczyca staje się lepsze pod wpływem promieni słonecznych, ale nie jest to prawdą dla wszystkich. Jeśli miałeś złą reakcję na działanie promieni słonecznych lub fototerapii w przeszłości, miejsce może nie być dla Ciebie.

Jeśli miał dobre wyniki, to jest nadal ważne, aby nie przesadzić. Nawet łagodne oparzenie słoneczne może łuszczyca gorzej. Plus, robi się zbyt wiele słońca zwiększa ryzyko raka skóry.

Aby zminimalizować ryzyko, należy uruchomić z odpoczynku na tylko 5 do 10 minut dziennie. Stopniowo zwiększać czas opalania w odstępach 30-sekundowych, aż do osiągnięcia celu zalecane przez lekarza. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie obszary skóry dotkniętej łuszczycą powinni dostać tyle samo czasu na słońcu.

Kiedy świadomie biorąc w słońcu dla łuszczycy, nie stosuje się ochrony przeciwsłonecznej do dotkniętych obszarów, ale nie stosuje się go do drugiej skórze. Każdy inny czas jesteś na słońcu, slather przeciwsłonecznych na wszystkich odsłoniętych obszarach. Wybierz wodoodporny, o szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej z SPF 30 lub powyżej. Zastosuj ponownie co dwie godziny i po pocenie się ciężko lub pływanie.

Jedno zastrzeżenie: niektóre leki stosowane w leczeniu łuszczycy, sprawiają, że skóra bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Należą do nich psoralen tazaroten, smołę, pimekrolimus (Elidel) i takrolimus (Protopic). Jeśli bierzesz jednego z tych leków, skontaktować się z lekarzem przed wyjściem na słońce.

5 porad dla nie-pot pielęgnacji skóry

Aby zmniejszyć ryzyko letni łuszczycy pochodni, spróbuj te pięć porad:

1. Spokojnie. Pocenie może podrażnić skórę i sprawiają, łuszczyca gorzej. Kiedy wspina rtęci, zachować zimną krew pod powietrza diseaseing lub wentylator. Jeśli nie jest to możliwe, należy delikatnie wytrzeć dala pot z chłodnym, wilgotną szmatką lub bezzapachowa wytrzeć.

2. . Nawilżają oraz diseaseing powietrza ma wadę: To wysusza skórę, co może pogorszyć łuszczycę. Aby przeciwdziałać wysuszanie, slather na balsam po prysznicu lub kąpieli. Wybierz maść bezzapachowy lub śmietanę.

3. Przestrzegania zasad basen. Pływanie z łuszczycą jest zwykle w porządku, chyba że masz otwarte rany są sączące lub zainfekowane. Ale chlor w basenach może wysuszyć i podrażnić skórę, która jest już na sucho z łuszczycą. Aby zminimalizować ten problem, spłukać natychmiast po wyjściu z basenu. Następnie wygładzić na balsam.

4. Odeprzeć ukąszeń. Ugryzienia Koebner może wywołać zjawisko-łuszczycę, która tworzy się w miejscu z niewielkimi obrażeniami skóry. Aby uniknąć ukąszenia, nosić długie rękawy i długie spodnie w obszarach błędów porażenia. Jeśli używasz środek odstraszający owady, należy wybrać jedną z niskim procent DEET, aktywny składnik w większości środki odstraszające owady. Zaledwie 4,75% DEET może dostarczyć 90 minut ochrony. Nie stosować środek odstraszający owady na otwarte rany lub podrażnioną skórę.

5. Golić się ostrożnie. Wszystko, odkryta skóra często oznacza dodatkowe uwagi do golenia. Nicki Razor może wyruszył zjawisko Koebner, więc należy być ostrożnym. Dokładnie zwilżyć powierzchnię najpierw golić w kierunku włosy rosną, i nie powtórzyć uderzeń. Jeśli do golenia jest bardzo trudne, należy rozważyć prosząc lekarza o depilacji laserowej.

Bez względu na to, co sezon, aby pomóc jej skóra wygląda najlepiej szukać odpowiedniego leczenia łuszczycy i trzymać się go. Poczujesz się pewniej w letnie ubrania-i mniej jak ukrywa pod warstwami ciepłej tkaniny.