Cambler

Terapia światłem: przyszłość z łuszczycą?

Wiele osób z łuszczycą stosowanie terapii światłem, które pomogą wyjaśnić trudne do leczenia płaty skóry, a także większe obszary ciała dotkniętego chorobą. Terapia światłem, czy fototerapia, jest opcja, kiedy leczenie miejscowe sam nie działają. Osób lubi to dlatego, że może wyjaśnić łuszczycy tak długo, jak sześć do 12 miesięcy.

Ultrafiolet B

Urządzenia do terapii standardowych używać ultrafioletowe światło UVB) B (promienie, które znajdują się również w naturalne światło słoneczne. Przy wystawieniu na skórę, UVB powolny obrót komórek skóry, który wyznacza łuszczycy.

Jedną z wad jest to, że UVB terapia trwa wiele wycieczek do gabinetu lekarza, czasami dwa razy w tygodniu lub więcej, za kilka tygodni. Niektóre sesje leczenie może trwać kilka godzin, a to trwa około 30 lub więcej zabiegów dla skóry zniknie. Kiedy plamy wrócić, można rozpocząć ponownie terapię światłem.

Lasery

Lasery są również przejść do opcji dla osób z łuszczycą. Dwa lasery wykorzystywane do terapii światłem lasera excimerowego jest impulsowy laser i barwnik. Podczas leczenia z lasera impulsowego barwnika, skóra może poczuć się jak to jest rzucił gumką.

Zabiegi laserowe mogą wymagać mniej wizyt u lekarza niż terapia UVB wyjaśnić łuszczycy.

PUVA

Jeśli więcej niż 10 procent ciała ma wpływ na łuszczycę, psoralenem i ultrafiolecie terapia (PUVA) może być dla Ciebie. Podczas tej obróbki, lekarze połączenie światła ultrafioletowego z lekiem o nazwie psoralen, co czyni skórę bardziej wrażliwe na światło.

Dla umiarkowanych przypadków, trwa około 25 do leczenia łuszczycy jasne, mniej światła niż inne terapie. Podczas PUVA może być bardzo skuteczny w leczeniu łuszczycy, może powodować działania niepożądane, w tym nowotwory skóry.

Biorąc pod uwagę, terapię światłem?

Jeśli masz słaby układ odpornościowy, terapia światłem może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie zmniejsza zdolność organizmu do walki z chorobą jak inne zabiegi na łuszczycę. Jest to także bezpieczny, jeśli jesteś kobietą, która jest w ciąży lub chce zajść w ciążę.

Ponieważ terapia światłem wykorzystuje światło ultrafioletowe, to może nie być najlepszym wyborem, jeśli masz bardziej narażeni na raka skóry. Jednakże krem ​​mogą być stosowane na obszarach, nienaruszone, aby zmniejszyć ryzyko.

Wskazówka: Jeśli myślisz o terapii światłem, będziemy chcieli, aby poinformować lekarza o wszystkich leków, ziół i witamin podjąć. Niektóre mogą Ci bardziej wrażliwe na światło.

Zabiegi w domu

Jeśli skóra reaguje na terapię światłem w gabinecie lekarskim, może być kandydatem na lekkim urządzeniem do terapii, które lekarz przepisze do stosowania w domu. Większość ludzi lubi terapii domowej, bo to wygodniejsze niż chodzenie do lekarza urzędu dwa lub trzy razy w tygodniu. I to jest tak samo bezpieczne i skuteczne zabiegi biurowych, według nauki w British Medical Journal. Jednak, to musisz regularnie do lekarza.

Jeśli lekarz mówi, że jest OK, to również może chcesz spróbować wystawić skórę na działanie światła słonecznego przez pięć do 10 dziennych minut. Wyjść w południe, kiedy słońce jest najsilniejsze. Tylko pamiętaj, aby nosić przeciwsłonecznych na obszarach wpływu łuszczycy. Spróbuj być cierpliwy: To może potrwać kilka tygodni lub dłużej, zanim wystąpią jakiekolwiek zmiany w skórze.