Cambler

Środki do domu i alternatywne metody leczenia łuszczycy

Czy sole z Morza Martwego pomaga złagodzić łuszczycę? Co z chińskich ziół? Jeśli szukasz niektórych alternatywnych sposobów zarządzania swoją chorobę, masz wiele opcji.

Homeopatia

Celem tego alternatywnego systemu medycznego jest włączanie mechanizmów obronnych organizmu w celu zapobiegania lub leczenia choroby. Ludzie, którzy praktykują homeopatię wierzą, że przy bardzo małych ilości substancji, takich jak siarka lub niklu, może pomóc w leczeniu łuszczycy. Leczenie jest dostosowane do każdego człowieka i jest uważane za bezpieczne. Czy badania najpierw rozmawia z profesjonalnym przeszkoleni w tym alternatywnym systemie medycznym.

Dieta

Co jesz może pomóc kontrolować stan zapalny u podstaw łuszczycy. Najlepsi zawodnicy zapalenie umieścić na płycie to:

• Tłuste ryby, takie jak łosoś, dorsz i sardynki

• Całe ziarna

• Oliwa z oliwek

• Owoce i warzywa

Staraj się ograniczyć pokarmy, które mogą dodać do zapalenia, takie jak tłuste mięso, smażone żywności, przetworzonej żywności i rafinowanych węglowodanów.

Ciała i umysłu terapie

Aby zmniejszyć stres, który może wywołać łuszczycę, niektórzy ludzie zwracają się do medytacji. Wskazówka: Rozważ biorąc klasy lub słuchania płyty CD, która uczy, jak skupić uwagę, zachowując inne myśli w ryzach.

Joga również może być pomocna do zarządzania naprężenia. Niektóre osoby z łuszczycowym zapaleniem stawów używać, aby pomóc złagodzić sztywność stawów.

Akupunktura

Mimo, że akupunktura jest uważane za bezpieczne, jeśli masz łuszczycę, to nie jest jasne, czy to rzeczywiście pomaga skórze. Jednak, jeśli masz łuszczycowego zapalenia stawów, akupunktura może pomóc w zarządzaniu ból.

Inne środki zaradcze

Chińskie zioło naturalis indygo może być bezpieczną i skuteczną alternatywą dla leczenia łuszczycy, według małego badania opublikowanego w Archives of Dermatology. Sproszkowane zioła, wykonane z roślin Strobilanthes formosanus Moore, mogą być mieszane w postaci maści i stosować się do skórę, chociaż może poplamić skórę i ubranie.

Po dodaniu do kąpieli, sole z Morza Martwego pomaga usunąć łuski na skórze i zmniejszyć swędzenie. Dla uzyskania najlepszych efektów, moczyć przez 15 minut. Alternatywą łatwiejsze do zdobycia jest soli Epsom, które mogą pomóc w skórę w ten sam sposób.

Gdy stosowane bezpośrednio na skórę, aloes może zmniejszyć łuszczycy płytek. Osoby z łuszczycą widziałem też wyniki ubiegających owsa, olejek z drzewa herbacianego i octu jabłkowego do skóry. Niektóre z nich mogą Ci bardziej wrażliwe na światło ultrafioletowe, więc należy zachować ostrożność.

Bądź bezpieczny z dodatkami

Wiele wspólnych zioła i inne dodatki, takie jak dziurawiec, mogą zakłócać wspólnych leków na łuszczycę. Aby uniknąć niebezpiecznych interakcji, należy zwrócić się do lekarza, jeśli dany dodatek jest bezpieczny, aby podjąć.