Cambler

Układu krążenia połączeń: Łuszczyca jest więcej niż powierzchowne

Łuszczyca jest więcej niż powierzchowne

Kardiolodzy od dawna spojrzał na skórę dla zewnętrznych objawów choroby serca. Żółtawe pryszcz jak erupcje sygnalizować zaburzenia przetwarzania cholesterolu. Podudzie jak obrzęk czubki palców dłoni i stóp może ostrzec infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Niebieskawe wargi i policzki może być tip-off kłopoty z zastawki mitralnej.

Rosnące ciało badanie sugeruje, że łuszczyca (ból-EYE-uh-sis) jest w jakiś sposób związana z chorobą serca. Około pięciu milionów ludzi tego zaburzenia skóry przez całe życie. Istnieje pięć typów. Najczęstszym, łuszczycy, zwykle rozpoczyna się okrągłe lub owalne plamy czerwone, łuszcząca się skóra. Te swędzące plamy martwych i umierających komórek skóry często pojawiają się na łokciach, kolanach, skórze głowy, czy pośladków, ale może rozprzestrzenić się na całym ciele.

Zamiast bycia chorób dermatologicznych, łuszczyca zaburzenia układu immunologicznego, co dzieje się odtworzyć na skórze. U osób z tą chorobą, limfocyty T, które normalnie chronią organizm przed infekcjami, walcząc z obcych bakterie i wirusy, atakują również komórki skóry.

Dwóch badań opublikowanych w 2009 r. wynika, że osoby z łuszczycą są bardziej prawdopodobne, aby mieć zawał serca lub udar mózgu, choroby tętnic obwodowych rozwijać lub cukrzycę, lub umiera na choroby układu krążenia niż są te bez problemu skóry.

Łuszczyca nie powoduje choroby układu krążenia. Zamiast dwóch prawdopodobnie połączone wspólnym wątku zapalenia. Stan zapalny jest odpowiedzialny za wiele objawów łuszczycy. Jest również ściśle związane z rozpoczęciem i promowanie miażdżycy tętnic-zatkania.

Chociaż leczenie łuszczycy prawdopodobnie nie odwróci miażdżycy, połączenie jest ważne z innego powodu. Łuszczyca jest to sygnał, że prawdopodobnie trzeba zwrócić większą uwagę na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, nawyków ćwiczeń, diety i innych czynników ryzyka sercowo-naczyniowego, niż ludzie bez choroby.