Cambler

Można zrobić sobie tatuaż, jeśli masz łuszczycę?

Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu? Niektóre osoby z tą chorobą skóry rozumiem tatuaże. Ale jeśli myślisz o podjęciu tego kroku, mając łuszczycę oznacza istnieją dodatkowe czynniki, które należy rozważyć.

Złożenia oświadczenia

Tatuaże mogą być sposobem na ozdabiać swoje ciało i wyrazić siebie. Jedną z rzeczy, tatuaż nie może zrobić, jest jednak ukryć swoje tablice-podniesione, czerwonych, łuszczących się plam na skórze spowodowane przez łuszczycę. Na szczęście, w wielu częściach ciała, w których łuszczyca jest wspólne, takie jak głowy, łokciach i kolanach-Nie miejsc premier tatuaż tak.

Tatuaże są o złożenie oświadczenia, a nie coś ukrywa. Jeśli jesteś świadomym o tym, jak Twoja skóra wygląda, porozmawiać z lekarzem na temat leczenia. Zatuszować łuszczycy aż poprawia, ubrania i makijaż są lepsze i mniej trwałe-options.

Zjawisko Koebner

Największym problemem z łuszczycą i tatuaże Koebner jest zjawisko-tablice, które rozwijają się wokół drobnych uszkodzeń skóry, takich jak ugryzienia, zadrapania czy oparzenia słoneczne. Tatuaż są wykonane przez wstrzykiwanie igłą do tuszu do skóry. To wystarczy, aby wyruszył Koebner zjawisko u niektórych osób.

Niestety, lekarze nie można przewidzieć na pewno, kto będzie miał tego typu reakcji. Ale jeśli łuszczyca jest łatwo wywoływane przez urazy skóry w przeszłości, może warto pomyśleć dwa razy o tatuaż. Również dlatego, że zjawisko Koebner jest bardziej prawdopodobne, gdy masz już aktywną łuszczycą, to chyba najlepiej, aby nie zrobić sobie tatuaż podczas flare-up.

Jeśli masz tego typu reakcji, to zwykle pojawiają się w ciągu jednego do dwóch tygodni na uzyskanie tuszem. W większości przypadków może być skutecznie leczeni miejscowo lek. W innych przypadkach, lekarz może przepisać leki ogólnoustrojowe (doustnie lub iniekcji) lub fototerapii.

Pomyśl, zanim tusz

Są też inne zagrożenia, jak również. Tatuaże wymaga nakłuwania skóry i wstrzykiwanie obcą substancję do niego. Zawsze jest możliwość wystąpienia zakażenia lub reakcji alergicznej. Jeśli te występują powikłania, nie tylko powodować własne problemy, ale może również powodować objawy łuszczycy.

Reakcje alergiczne na farb tatuaż są rzadkie, ale mogą być poważne. Objawy to swędzenie i zaczerwienienie wokół tatuażu. Objawy te mogą pojawić się wkrótce po tatuaż, czy mogą one wybuchają miesiące lub nawet lata później. Niektórzy ludzie raport o takie reakcje po tym jak się w słońcu. Usuwanie tatuażu może być konieczne, aby te reakcje poprawić.

Zakażenia mogą wystąpić, jeśli sanitarnych jest luźna. Infekcje skóry mogą wynikać z bakterii coraz do skóry. Objawy to zaczerwienienie, obrzęk, ból i spuszczania ropy. Choroby przenoszone przez krew, takie jak zapalenie wątroby i HIV, mogą być przekazywane od osoby do osoby poprzez brudnych igieł. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji:

  • Idź do dobrze wyszkolonych tattooist. Twoja tattooist powinien spełnić wszelkie lokalne licencji lub wymagania regulacyjne. Prosimy pytać o procedury sterylizacji. Wykwalifikowany personel powinien być przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

  • Szukać bezpiecznych praktyk tatuażu. Twoja tattooist powinien don świeżą parę rękawiczek jednorazowych przed rozpoczęciem pracy. Również poprosić Twoja tattooist usunąć nową igłę i rurki ze szczelnym opakowaniu i wlać nowy atrament do nowego pojemnika. Sprzęt do sterylizacji powinny być dostępne dla nondisposable dostaw.

  • Postępuj zgodnie z instrukcjami na dbanie o tatuaż, gdyż leczy. Jeśli pojawią się objawy zakażenia, reakcji alergicznej lub łuszczycy pochodni-up, skontaktuj się z lekarzem.

Mając łuszczycę, niekoniecznie oznacza, że ​​nie może zrobić sobie tatuaż. Dla wielu ludzi, z podstawowych środków ostrożności może zmniejszyć ryzyko. Tylko upewnij się, że grafika Ci wybrać to oświadczenie będzie nadal chcesz robić za 20 lat.