Cambler

Przewidywanie potencję po raku prostaty

Nowe badanie daje ludziom z wczesnym stadium raka prostaty sposób oszacować ich szanse na utrzymanie funkcji seksualnych po leczeniu. W badaniu wzięło udział około 1000 ludzi. Dano im kwestionariusz przed i po leczeniu. Kwestionariusz był dość dokładne w przewidywaniu funkcji seksualnych po leczeniu. U mężczyzn, którzy mieli operację, to było 77% dokładne. W tych, którzy mieli promieniowanie, było 90% dokładne. Szanse na funkcje seksualne były bardzo zróżnicowane. Na przykład, pomiędzy 53% i 92% mężczyzn, którzy mieli promieniowanie standardowy utrzymuje swoją funkcję seksualną. A konkretne kursy człowieka zależało jego antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) poziom i czy miał również terapię hormonalną. Odkrycia mogą pomóc ludzie zorientować się, czego się spodziewać po leczeniu. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego. Associated Press pisze o tym 20 września.

Jaka jest reakcja lekarza?

Dla niektórych nowotworów, możliwości leczenia są nieliczne. Również czynniki, które mają wpływ na podejmowanie decyzji są bardziej proste.

To nie jest prawdą, dla raka prostaty. Wiele czynników wpływa na wybór leczenia. Są to:

 • Wiek

 • Ogólny stan zdrowia i długość życia. W ogóle, jeśli długość życia od momentu rozpoznania raka prostaty jest mniej niż 10 lat, jakość życia jest zazwyczaj lepiej bez specjalnego leczenia.

 • Stadium raka

 • Jak agresywny nowotwór pojawia się pod mikroskopem

Istnieje również wybór bez bezpośredniego leczenia. To jest to, co lekarze nazywają bacznej obserwacji. Bacznej obserwacji nie jest "nic nie robić" strategia. To jest decyzja, aby aktywnie monitorować aktywność raka prostaty. Większość mężczyzn umrze z rakiem gruczołu krokowego, a nie ze względu na raka prostaty. Tak bacznej obserwacji może być mądra decyzja leczenie dla wielu mężczyzn.

Dla mężczyzn, którzy nie zdecydują się mieć leczenia raka prostaty, istnieją trzy główne opcje:

 • Chirurgia

 • Promieniowanie zewnętrzne - promieniowanie dostarczone urządzenie, które ma na promienie na gruczołu krokowego

 • Nasiona promieniowania - małe granulki promieniotwórcze umieszczone bezpośrednio do gruczołu krokowego

Każdy ma skutki uboczne, takie jak nietrzymanie moczu i niemożność utrzymania erekcji ( dysfunkcji erekcji lub dysfunkcja erekcji na krótki).

W dzisiejszym numerze czasopismo Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego, badacze donoszą wyniki badań, które zapewniają średnią ryzyko zaburzeń erekcji z trzech opcji leczenia. Jednakże, leczenie było tylko jednym z czynników, które określa się, czy mężczyzna może mieć zaburzenia erekcji po zabiegu. Inne ważne czynniki zawarte czy mężczyzna miał zaburzenia erekcji przed prostaty, leczenia raka, wieku pacjenta, a poziom we krwi antygenu specyficznego prostaty (PSA). Wyższy poziom PSA często oznacza bardziej zaawansowane choroby.

W tym badaniu, zaburzenia wzwodu definiowano jako niemożność utrzymania erekcji firmę wystarczająco do stosunku seksualnego.

Mężczyźni, nawet skądinąd zdrowych mężczyzn, często doświadczają zaburzeń erekcji. Badania wykazały, że aż 20% mężczyzn w wieku od 50 do 59 Raport zaburzenia erekcji. U mężczyzn w wieku od 70 do 75, w przybliżeniu 35% Raport erekcji. W tym badaniu ponad 25% mężczyzn z rakiem prostaty zgłaszane zaburzenia erekcji, przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

Naukowcy skoncentrowali swoją uwagę na ludzi, którzy mówili, że wystarczająco jędrne erekcji za współżycie przed prostaty leczenie raka. Podobnie jak w innych badaniach, operacja jest najprawdopodobniej przyczyną zaburzenia erekcji. Sześćdziesiąt procent ludzi bez problemu seksualnego przed operacją miał zaburzenia erekcji 2 lata po zabiegu. Dla mężczyzn, którzy otrzymywali promieniowania zewnętrznego, zaburzenia erekcji wystąpiły u 42%. Dla mężczyzn, które miały nasiona radioaktywne, to 37%.

Zakres chirurgii i chirurgii nerwów czy oszczędnie prostaty zastosowano się pewne różnice w ryzyku zaburzeń erekcji.


Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Gwiazdy często zachęcać ludzi, aby uzyskać dla PSA badanie krwi ekranizować dla raka prostaty. Ale badania PSA mogą być mylące. Większość wysokie wyniki PSA nie są spowodowane przez raka prostaty. I mężczyzn z normalnym PSA może mieć bardzo agresywny typ raka prostaty.

Więc zanim ludzie dochodzą do punktu wyboru terapii, najpierw muszą zdecydować, czy chcą mieć wykonane badanie PSA.

Dla 50-letnich mężczyzn w średnim ryzykiem raka prostaty, którzy mają żywotność większa niż 10 lat, badania przesiewowe to rozsądny wybór, jeśli odpowie "tak" na te dwa pytania:

 • Czy jesteś gotowy, aby przejść z biopsji prostaty PSA lub jeżeli egzamin palpacyjne wskazuje na możliwość zachorowania na raka prostaty?

 • Zaakceptowałbyś metody oparte na wynik biopsji?

African-European kobiet i mężczyzn z wywiadem rodzinnym w kierunku raka prostaty wczesnego wieku mają wyższe ryzyko zachorowania na raka prostaty i raka prostaty śmierci. Radzę przesiewowych począwszy w młodszym wieku, zwykle 45.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby możliwie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty:

 • Dietę bogatą w owoce i warzywa. Brokuły i brukselka może mieć pewne szczególne zalety.

 • Jeść minimalne ilości tłuszczów zwierzęcych.

 • Nie char mięs z grilla.

 • Utrzymać zdrową wagę.

 • Regularnie ćwiczyć.

Nawet jeśli żaden z nich okazują się zmniejszyć ryzyko raka prostaty, zmniejszają ryzyko zawału serca, udaru mózgu i potencjalnie innych rodzajów nowotworów.


Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

To badanie pod średnim ryzyku dysfunkcji erekcji po różnych typów leczeniu raka prostaty. Ale ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że ryzyko zaburzeń erekcji po zabiegu znacznie się różniły.

Tak więc, wybór dla każdego indywidualnego człowieka jest tylko częściowo zależy od liczby. Jak ważna jest aktywność seksualna dla Ciebie? I inne działania niepożądane made być nawet ważniejsze. Na przykład, można byłoby zdewastowane, jeśli opracowany nietrzymania moczu?

Badanie to nie patrzeć na ludzi, które zdecydowały się na bacznej obserwacji, bez natychmiastowego leczenia ich raka prostaty. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli jest rozsądna opcja dla Ciebie.