Cambler

Pary doradztwo zwiększa życie seksualne po raku prostaty

Skutki uboczne raka prostaty, w tym zabiegi chirurgii i radioterapii, może poważnie zakłócić życie seksualne para? S.

Ale nowe badanie stwierdza, że ​​poradnictwo pomógł żonatych mężczyzn i kobiety dowiedzieć się, jakiego rodzaju metod leczenia zaburzeń erekcji pracował dla nich i jak włączyć te metody podczas seksu. W ten sposób wrócili trochę blasku w życiu miłości.

Naukowcy włączono ponad 200 ludzi, kto by był leczony na raka gruczołu krokowego oraz ich żon do jednej z trzech grup: jedna otrzymała trzy twarzą w twarz sesje doradcze, inne było oferowane doradztwo w ​​oparciu o Internet, a trzeci został na listę czekać.

Na sześć miesięcy obserwacji (około trzech miesięcy po poradnictwa), ludzie, którzy otrzymali albo twarzą w twarz lub poradnictwa internetowego zgłaszane poprawę funkcji seksualnych i satysfakcji z seksu. Kiedy mężczyzna poinformował jego poprawę funkcji seksualnych, raporty jego żony funkcji seksualnej i satysfakcji nie również.

Ci w grupie oczekiwania liście doświadczył żadnej poprawy, sugerując, że "sam czas nie leczy problemów", powiedział autor badania Leslie Schover, profesor nauk behawioralnych i psychologa klinicznego na University of Texas MD Anderson Cancer Center w Houston.

Wyniki badań opublikowano w 26 Sept internetowym wydaniu Cancer.

Pomimo operacji oszczędzających nerwów, leczenie raka prostaty wciąż powoduje znaczne zaburzenia erekcji, mówią eksperci. Inne problemy mogą obejmować problemy z osiągnięciem orgazmu, zmniejszenie intensywności orgazmu, ból i wyciek moczu w orgazmie.

Wielu mężczyzn, którzy mają raka prostaty są starsze, a ich funkcja erekcji może zostały już naruszone z powodu samego raka lub innej choroby naczyń lub nerwów bazowego, wyjaśnił doktor Bruce Gilbert, dyrektor medycyny reprodukcyjnego i seksualnego w North Shore-Long Island Jewish Smith Systemu Zdrowia Instytut Urologii.

"Przed prostatektomii oszczędzającej nerwu [chirurgiczne usunięcie gruczołu krokowego], 100 procent mężczyzn miałby zaburzenia wzwodu potem "Gilbert powiedział. "To ma przyjść trochę. Ale masz do czynienia z populacją ludzi, którzy zazwyczaj nie mają 30 lub 40 lat. Są starsze i może już mają podstawowy problem z zaburzeniami erekcji."

Większość ludzi ma jakiś poziom trudności z erekcją po operacji raka prostaty, twierdzą eksperci.

W dodatku do czynienia z tym, "Program koncentruje się na doradztwo kobiety prawa do przyjemności w seksie i na rozwiązywanie problemów, jak po menopauzie sucha lub utratę pożądania związanego słabej komunikacji seksualnej pochwy," Schover powiedział.

"Mamy wykształconych obu partnerów o dostępnych metod leczenia w celu przywrócenia erekcji i miał je wypełnić" pomocy decyzji ", aby dowiedzieć się, jakie leczenie, aby spróbować, opartej na wzajemnych opinii," powiedział. "Jeśli to leczenie nie działa dobrze dla nich, zachęcaliśmy ich do próby innego wyboru."

Po raka prostaty, wielu mężczyzn spróbować pigułki na zaburzenia erekcji, twierdzą eksperci. Ale tych, którzy nie mogą być na tyle. Inne opcje obejmują zastrzyki prącia, pompy próżniowe i lub implanty prącia, ale Schover powiedział podejrzewa wielu mężczyzn rzucać w ręcznik, gdy nie otrzymasz wyników, które chcą i nie realizować inne alternatywy.

Mężczyźni i kobiety otrzymały kwestionariusze, które zadał o różnorodnych środków funkcji seksualnych i satysfakcji seksualnej, w tym ich erekcji (dla mężczyzn), zdolność do osiągnięcia orgazmu i poziomu ich pragnienia.

"Każda z wyjątkiem podskali poprawiła pragnienie, którą nie byli zaskoczeni, ponieważ bardzo niewiele miał niskie pragnienie, aby rozpocząć, więc nie było tak daleko, aby przejść na tym," Schover powiedział.

Zdolność do osiągnięcia męska "prawie normalne" erekcji poprawiła po poradnictwo. Przed doradztwa, o 12 procent do 15 procent mężczyzn odnotowano kilka problemów z erekcją. Które wzrosły do ​​poziomu 36 procent i 44 procent tych, którzy przechodzili doradztwo.

Na jeden rok, mężczyźni, którzy zgłosili, że znaleźli udanej zaburzenia erekcji leczenie miał wyniki na funkcje seksualne i skali satysfakcji, że były prawie takie same, jak zdrowych mężczyzn.

Ograniczeniem badania jest to, że około 34 procent par uczestniczących w doradztwie odpadli z nieznanych powodów, powiedział Dr Bruce Gilbert, dyrektor medycyny reprodukcyjnego i seksualnego w Instytucie Smith na urologii w North Shore Lij Health System.

Mimo to, dodał, "nauka, jak to jest bardzo ważne, i podkreśla, że ​​jest wiele rzeczy, które się dzieje, jeśli zaangażować pary lub pacjenta w pewnego rodzaju poradnictwa," Gilbert powiedział.

Pary i lekarze powinni nigdy zapominać, że choć rak prostaty jest przerażająca, więc to zmartwienie, że nawet jeśli jest utwardzona, "mogą nie być takie same po zabiegu niż przed," Gilbert powiedział. "To jest prawdziwy strach dla mężczyzn."

Idealnie, pacjent powinien rozpocząć "prącia rehabilitacji" nawet przed konieczności leczenia, która jak wykazano w celu poprawy wyników.

Urolodzy powinni być w stanie zaproponować sposoby poprawy erekcji, eksperci zauważyć. Zasugerowali, że jeśli nie dostaniesz wszystkie potrzebną pomoc od urologa, poprosić o skierowanie do urologa, który specjalizuje się w medycynie seksualnej, lub służby zdrowia psychicznego, że traktuje zagadnienia związane z leczeniem nowotworu, często w dużych szpitali klinicznych w największych miastach.

Dr Elżbieta Kavaler, urolog w Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku, powiedział: "Idea prowadzenia poradnictwa przez Internet do pary przeżywają zaburzenia seksualne po operacji prostaty jest doskonała."

"To badanie pokazuje, że pacjenci i ich partnerzy odpowiedzi na pouczający terapii seksualnej. Ponieważ ubezpieczenie dla psychoterapii jest rzadki, jest zachęcanie do poznania, że ​​pomoc internetowy jest dostępny dla tych par," Kavaler powiedział.

Więcej informacji

Choroby nerek i Narodowy nas informacje urologiczne clearinghouse ma więcej na zaburzenia erekcji.