Cambler

Diagnozowanie hemoroidy

Zdiagnozować hemoroidy, lekarz wykluczył inne problemy i ustalić, jak złe są hemoroidy. Po dokonaniu oceny, lekarz pomoże Ci podjąć decyzję w sprawie planu leczenia, który jest dla Ciebie najlepszy.

Historia choroby

Historia medyczna pomaga lekarzowi dowiedzieć się więcej na temat objawów i ogólnego stanu zdrowia. To często zawiera pytania dotyczące jelit i diety. Możesz być także pytanie, jak często ćwiczysz i czy bierzesz jakieś leki. Nie zapomnij wspomnieć, jeśli któryś z członków Twojej rodziny miał raka lub polipów okrężnicy.

Badanie fizykalne

Podczas badania fizykalnego, zostaniesz poproszony, aby położyć się na egzamin tabeli. Będziesz wtedy być badane w kierunku objawów nabrzmiałych hemoroidów i innych problemów. Egzamin trwa zaledwie kilka minut. Zazwyczaj nie jest bolesny.

  • Egzamin wizualna służy do przeglądania zewnętrzną skóry odbytu.

  • Badanie palpacyjne jest wykorzystywane do sprawdzenia na hemoroidy lub innych problemów w kanale odbytu. Odbywa się to za pomocą nasmarowane palec w rękawiczce.

  • Egzamin anoscopic odbywa się za pomocą specjalnej rurki oglądania nazwie anoscope. Zakres pomaga lekarz zobaczyć kanału odbytu.

Klasyfikacji hemoroidy

Na podstawie badania fizykalnego, lekarz może przypisać klasy do hemoroidów wewnętrznych. Gatunki bazują na nasilenia objawów.

  • Hemoroidy Klasa I nie wystają z odbytu. Mogą krwawić, ale w inny sposób spowodować kilka objawów.

  • Hemoroidy Klasa II wystają z odbytu podczas wypróżnienia. Zmniejszają one z powrotem do kanału odbytu podczas wysiłku przystanki.

  • Hemoroidy Klasa III wystawać na własną rękę lub z wysiłku. Nie zmniejszają one same, ale można wcisnąć z powrotem na miejsce.

  • Hemoroidy Klasa IV wystawać i nie może być zmniejszona w ogóle. Mogą być bolesne i może wymagać natychmiastowego leczenia.

Ciąża i hemoroidy

Wiele kobiet rozwijają hemoroidy w czasie ciąży i porodu. To jest prawdopodobnie spowodowane presją na miednicy i zmiany hormonalne. W większości przypadków, hemoroidy w końcu odejść na własną rękę. W międzyczasie, porozmawiać z lekarzem na temat sposobów, aby pomóc złagodzić objawy.

Inne problemy anal

Poniżej są wspólne problemy, które mogą powodować objawy podobne do hemoroidów. Lekarz może wyjaśnić swoje możliwości leczenia.

  • Szczelina jest mała łza lub pęknięcie w śluzowej odbytu. Może to być spowodowane przez twarde ruchów jelit, biegunki, lub zapalenie w obszarze odbytnicy. Szczeliny mogą krwawić i powodować bolesne wypróżnienia.

  • Ropień gruczołu jest zainfekowany w kanale odbytu. Zainfekowane miejsca pęcznieje i często powoduje ból.

  • Przetoka jest droga, która może tworzyć, gdy odbytu ropień kanalizacji. Szlak może pozostać po ropień zniknął. Przetoki nie są zwykle bolesne. Jednak mogą one powodować odwadnianie, gdzie ścieżki spełnia skórę.