Cambler

Wiek i zapalenie stawów - fakty i fikcja

Jeśli uważasz, że zapalenie stawów jest coś dostać tylko osoby starsze, nie jesteś sam. Wielu ludzi obraz osoby z zapaleniem stawów jako starszego krewnego z bony, palce guzowaty lub wymiany stawu biodrowego.

To prawda, że najczęstszym typem zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, to choroba, która dotyka głównie osób powyżej 50 roku życia. I to prawda, że ​​co najmniej połowa osób dorosłych w wieku powyżej 64 raportu został poinformowany przez lekarza, że ​​mają zapalenie stawów.

Ale istnieje ponad 100 typów zapalenia stawów i niektóre z nich wpływają na młodych dorosłych i dzieci.

Zapalenie stawów jest bardziej niż bóle

Termin "zapalenie stawów" jest często używane do opisania bóle w okolicach stawu. Jednak słowo oznacza zapalenie stawów. Wspólny jest bolesne i opuchnięte, i ma ograniczone ruchy. Może również pojawić się wspólny czerwony, gdy stan zapalny jest poważny.

Niektóre rodzaje chorób mają więcej wspólnego niż inne stany zapalne. Na przykład, reumatoidalne zapalenie stawów generalnie powoduje zauważalnego zapalny, zapalenie kości i stawów, podczas gdy (zwany również "choroba zwyrodnieniowa stawów"), zwykle powoduje łagodny stan zapalny.

Osoby z bólem stawów może mieć problemy niezwiązane z zapaleniem stawów. Na przykład, zapalenie ścięgna (ścięgien) może powodować bóle stawów, ale sam nie jest wspólny problem. Aby jeszcze bardziej skomplikowane, ludzie z niektórych rodzajów zapalenia stawów może mieć zapalenie ścięgien. Jednym z przykładów jest łuszczycowe zapalenie stawów, rodzaj choroby stawów, które występuje u 10% do 20% pacjentów z chorobą skóry, łuszczycą.

Kto dostaje zapalenia stawów?

Różne typy zapalenia stawów mają tendencję do wpływają na ludzi w różnych grupach wiekowych. Na przykład:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA) - Mimo, że przede wszystkim choroby u osób starszych, osób młodych, a nawet dzieci czasem rozwijać OA. Na przykład, OA jest opracowanie lat po urazach takich jak złamania w pobliżu stawów.

  • Reumatyczna Polimialgia (PMR) - Jest to rodzaj zapalenia stawów wpływu na ramiona i biodra. Wpływa tylko dorosłych w wieku 50 i starszych; typowy pacjent jest przynajmniej w jego późnych lat 60-tych.

  • Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) - wystąpienie tej choroby wśród dorosłych w wieku szczyty od 25 do 50.

  • Lupus - W tej chorobie układ odpornościowy mylnie atakuje własne tkanki. Powoduje to zapalenie stawów i innych narządów. Lupus jest najczęściej diagnozowane u kobiet w wieku od 20 do 40.

  • Dna moczanowa - Ta choroba często powoduje nagłe wystąpienie zapalenia stawów u jednego stawu w czasie (szczególnie duży palec u nogi), wpływa na ludzi w każdym wieku i kobiet po menopauzie.

Arthritis jest (prawie) unikalne dla dzieci

Niektóre rodzaje zapalenia stawów głównie wpływa dzieci. Ich nazwy mogą brzmieć podobnie - młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów (JRA), młodzieńcze toczeń lub, ostatnio, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS). Ale są różne choroby z istotnych różnic w stosunku do wersji dorosłych.

Na przykład, jest to rzadkie, że dorosłych z reumatoidalnym zapaleniem stawów jest zapalenie oczu - zwłaszcza bez objawów - ale to jest stosunkowo częstym problemem dla dzieci z MIZS. Ponadto, zapalenie stawów może powodować tyle - a nawet więcej - kłopoty dla małych dzieci, bardziej powszechne wersje zrobić dla dorosłych. Najnowsze dane wskazują, że prawie 300.000 dzieci poniżej 18 roku życia mają zapalenie stawów lub podobnej choroby w tym kraju. To przekłada się na około 4 na 1.000 dzieci i rachunków za 827.000 wizyt u lekarzy rocznie. Ponieważ kości i stawów dzieci wciąż się rozwija, a ponieważ w montażu tak ważne jest, aby dzieci, wyzwania, przed którymi stoją dzieci z zapaleniem stawów są zupełnie inne od tych osób dorosłych.

Jak dziwne, jak może się wydawać, zapalenie stawów, które jest prawie unikalny dzieci może wpływać dorosłych. Jednym z przykładów jest choroba zwana choroba Stilla. Jest on nazwany George F. Mimo brytyjskiego pediatry, który opisał ją w pobliżu przełomu ubiegłego stulecia. Choroba Stilla jest jednym z głównych typów JIA. Typowe objawy to wysypkę i gorączkę, które nie są charakterystyczne dla dorosłych RA. Jednakże, tak zwana "Onset Stilla dorosłych Choroba" dotyczy 1 na 100000 osób dorosłych. To może być poważna choroba, która wymaga hospitalizacji i silne leki immunosupresyjne do kontroli.

Inne bóle

Nie tylko młodzi ludzie się zapalenie stawów, ale otrzymają również bóle z choroby niezakaźne, takie jak zapalenia stawów i zapalenie ścięgien. Problemy te mogą być jeszcze bardziej powszechne wśród młodych sportowców, niż są one wśród osób starszych. Stres złamań, Growing Pains (słabo poznane zjawiska wśród dzieci) oraz infekcje (w tym grypa lub mono) są inne przyczyny dolegliwości stawów wśród młodych ludzi.

Najważniejsze

To mit, że zapalenie stawów i inne bóle są choroby, które dotyczą tylko osób starszych. W rzeczywistości istnieją poważne i stosunkowo częste formy zapalenia stawów i innych stawów, które wpływają na młodszą publiczność.

Więc następnym razem usłyszysz ktoś patrz skrzypiące stawów lub bóle jak coś tylko starzy ludzie dostają, może mają krótką pamięć, albo nigdy nie były na tyle szczęścia, że ​​miał zapalenie stawów jako dziecko. Tak czy inaczej, są w błędzie. Teraz możesz ustawić je prosto.