Cambler

Pogoda naprawdę może pogorszyć zapalenie stawów?

Dziadek zawsze mówił, że ból w kolanie oznaczało deszcz był w drodze. Ale naprawdę można powiedzieć prognozę na podstawie objawów zapalenia stawów? Maksymalnie dwie trzecie osób z zapaleniem stawów, że ich objawy są dotknięte przez pogodę, pogorszenie, gdy okazuje zimne lub wilgotne. Jednak udowodnienie związku między bólem stawów i czynników pogodowych jest notorycznie trudne do zrobienia.

Choć wiele badań zostały wykonane, ich wyniki konflikt. Z tego powodu, wielu pracowników służby zdrowia uważają, że twierdzenia dotyczące wpływu wilgotności, temperatury i ciśnienia atmosferycznego na objawy zapalenia stawów są błędne. Ale ostatnie badania mogą być przechylając szalę na korzyść długo przekonaniu.

Więcej niż mit?

Badania z roku 2003 wyglądała na 154 aktywnych dorosłych, oraz w wieku 49 lat starszych, mieszkających na Florydzie. Wszystko miał zapalenia szyi, dłoni, ramion, kolan, lub pieszo. Naukowcy odkryli, że u kobiet z chorobą zwyrodnieniową stawów dłoni są bardziej wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych, niż mężczyzn. Dla tych kobiet, wzrasta ciśnienie atmosferyczne było związane z wyższym poziomem bólu.

Badanie z 2007 r. wykazało również wsparcie dla starożytnej wiary. Badacze oceniali dane od 200 osób w całym kraju z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych. Ich średni wiek wynosił 60 lat. Badanie wykazało, że zmiany ciśnienia atmosferycznego i temperatury wpływają na nasilenie bólu kolana-ale tylko trochę. Każdy spadek o 10 stopni w temperaturze zwiększona wyniki bólu kolan o 0,1 w skali bólu od 0 do 20 lat.

Przed wyruszeniem na zachód

Pomimo tych wyników badań, że jest zbyt wcześnie, aby udać się do miejsca, gdzie zawsze świeci słońce. Tylko randomizacją-złotym standardem dla badań klinicznych, który porównuje poziom-bólowych u osób losowo przypisanych do różnych chorób pogodowych może nam powiedzieć na pewno, czy pogoda rzeczywiście wpływa stawów ból. Takie próby podejmowane jest mało prawdopodobne.

Ponadto, eksperci ostrzegają, że nawet jeśli ciepłe, sucha pogoda jest lepsza dla objawów zapalenia stawów, nie będzie łagodzenia samej choroby. Więc zamiast konsultacji z meteorolog, porozmawiać z lekarzem na temat zarządzania ból stawów.