Cambler

Biorąc ból z przeciwbólowych

Przeciwbólowe muszą być jednymi z najbardziej niezrozumiany rodzajów leków tam. Rozumiem te pytania cały czas:

Czy mogę wziąć Advil jeśli jestem również biorąc Aleve?
Mogę pić, jeśli biorę aspirynę? Co Tylenol?
Martwię się o moją wątrobę. Który lek przeciwbólowy jest najbezpieczniejsza? Czy zaszkodzi moje nerki?

Przeciwbólowe są mylące, ponieważ:

 • Jest tak wiele różnych rodzajów.

 • Wiele z tych samych leków są dostępne bez recepty.

 • Niektóre leki przeciwbólowe są wielofunkcyjne. Trudno jest zachować wszystkie ich zastosowania prostych. Weźmy, na przykład, aspiryna i paracetamol. Nie tylko są one użyteczne jako przeciwbólowe i gorączka reduktorów, ale aspiryna jest również stosowany w zapobieganiu ataków serca i udarów mózgu.

 • Niektóre leki przeciwbólowe pochodzą z "bagażu". Mogą być uzależnienie, a nawet sprzedawane na ulicy. Wielu lekarzy nie spotkałem osoby, która będzie zrobić lub powiedzieć coś, aby niektóre przeciwbólowe, bo jesteś uzależniony albo dlatego, że planuje je sprzedać.

Dla wszystkich tych powodów ważne jest, aby zrozumieć, co lekarz mówi o leki przeciwbólowe. Więc co trzeba wiedzieć, tak, że leki przeciwbólowe są mniej uciążliwe? Czytaj dalej na szybki przegląd.

Kategorie przeciwbólowych

Aby uzyskać duży obraz, myślę o przeciwbólowe w tych szerokich kategorii:

 • Łagodne środki przeciwbólowe (leki przeciwbólowe) - Są to zazwyczaj zaleca się bóle głowy lub drobne, codzienne bóle.

 • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID) - zapalenie stawów, ból zęba i ból pleców często traktuje NLPZ, szczególnie jeśli łagodne środki przeciwbólowe (np. paracetamol), nie działają.

 • Leki na choroby nerwów (neuropatia) - Ludzie z rwa kulszowa lub cukrzycą może mieć ból związany nerwów, który reaguje na te leki, w coraz większym stopniu są one wykorzystywane do innych niż bolesne choroby ból nerwów.

 • Mięśni zwiotczające - Powrót lub ból szyi z powodu napięcia mięśni lub skurcze mogą reagować szczególnie dobrze do tego.

 • Narkotyczne leki przeciwbólowe - Dla silnego bólu, takie jak po operacji, może być zalecana narkotyki.

Na ogół łagodniejsze i bezpieczniejsze leki na górę listy są stosowane przed silniejszym leków na końcu listy. To dlatego, że bardziej skuteczne leki mogą nie być niezbędne i mają więcej efektów ubocznych.

Podczas gdy niektóre leki działają najlepiej, gdy regularnie (a nie "w razie potrzeby") wykonane dla niektórych chorób, jest to ogólnie dobry pomysł, aby minimalną ilość leków przeciwbólowych w możliwie najkrótszym czasie.

Jeśli leki przeciwbólowe zapewnia minimalną ulgę lub nie działa w ogóle, to chyba dobry pomysł, aby przerywać. Wystarczy skontaktować się z lekarzem przed przerwaniem jakiegokolwiek leku jest on zalecany do Ciebie.

Zalety i wady każdego rodzaju

Każdy rodzaj przeciwbólowym ma swoje zalety i wady.

Łagodne środki przeciwbólowe

Najbardziej znanym członkiem tej grupy jest paracetamol. Jako środki przeciwbólowe iść, paracetamol jest wśród najbezpieczniejszych. Mimo, że rzadko działa na ciężką, osłabiającego bólu, paracetamol może "stępić" od łagodnego do umiarkowanego bólu. Na przykład, bóle głowy, bóle mięśni, lub inne drobne bóle mogą dobrze reagować na przerywany lub regularnego stosowania paracetamolu.

Jest to również dobry lek na obniżenie gorączki. W rzeczywistości, wspólne reklamy na paracetamol skorzystać z tego punktu: Ogłoszenia pochwalić, że paracetamol jest "powszechnie przepisany lek przeciwbólowy w szpitalach." Mimo, że może być prawdziwe, większość paracetamolu podawanego w szpitalu przez nie ból, gorączka.

Poważne działania niepożądane występują rzadko. Wysokie dawki paracetamolu mogą uszkodzić wątrobę. Długoterminowe, wykorzystanie wysokiej dawki może spowodować uszkodzenie nerek. Drobne działania niepożądane to wysypka, swędzenie lub inne objawy alergiczne. Paracetamol nie jest silnie związane z bólem brzucha, owrzodzenia lub krwawienia.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Ta kategoria zawiera ibuprofen (Motrin, Advil, inne), naproksen (Naprosyn, Aleve, inne) i celekoksyb (Celebrex). One przeciwdziałać chemikaliów, prostaglandyn i cyklooksygenazy, które są zaangażowane w regulację organizmu zapalenia. W rezultacie, złagodzenia zapalenia i bólu to powoduje. Ponadto NLPZ są łagodne leki przeciwbólowe, więc mogą działać nawet wtedy, gdy niewiele lub nie występuje stan zapalny.

Efekty uboczne obejmują rozstrój żołądka, choroby wrzodowej (w tym poważnych powikłań, takich jak perforacja lub krwawienia), uszkodzenia nerek, dzwonienie w uszach i reakcje alergiczne. Większość NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy, rozrzedzenia krwi bitowej. Krwawienia i siniaki mogą być problematyczne.

Leki na choroby nerwowe i depresja

Leki z tej kategorii obejmują gabapentyny (Neurontin) i karbamazepiny (Tegretol i inne). Działają one szczególnie bólu, który pochodzi z neuropatią, ale są także skuteczne do wielu rodzajów przewlekłego bólu. Nowsze leki, pregabaliny (Lyrica), jest ściśle związane z gabapentyny.

Chociaż pierwotnie zatwierdzony w leczeniu depresji, amitryptylina (Elavil) i duloksetyny (Cymbalta) są często przepisywane do bólu przewlekłego, jak również.

Efekty uboczne różnią. Gabapentyny i karbamazepiny może powodować senność lub zawroty głowy. Amitryptylina może powodować sedację i suchość w ustach.

Zwiotczające mięśnie

Zwiotczające mięśnie, w tym cyklobenzaprin (Flexeril) lub metokarbamolu (Robaxin) mogą być pomocne w skurcz mięśni lub szczepu, ale mogą także złagodzić ból z powodu innych przyczyn.

Sedacja jest głównym skutkiem ubocznym, więc leki te są zazwyczaj wykonane przed snem.

Narkotyczne leki przeciwbólowe

Kodeina, morfina i oksykodon są typowe przykłady narkotyków. Chociaż tramadol (Ultram) nie jest technicznie narkotyków, jego działania są bardzo podobne.

Często te leki są w połączeniu z paracetamol: Tylenol # 3 (paracetamol z kodeina), Percocet (paracetamol plus narkotyk, oksykodon) i Ultracet (paracetamol plusa tramadol). Chociaż są to silne środki przeciwbólowe mają wiele działań ubocznych, które ograniczają ich stosowanie. Należą do nich:

 • Zaparcie

 • Nudności

 • Sedacja

 • Zamieszanie

 • Tolerancja (regularne stosowanie może uczynić je mniej skuteczne, wymaga większych dawek w czasie)

Ponadto mogą one powodować nałóg i powodują objawy odstawienia po zatrzymaniu. Mogą one również wchodzić w interakcje z innymi lekami.

Z tych powodów, narkotyczne leki przeciwbólowe są stosowane w ostateczności, gdy nic innego nie działa. Mimo to, wiele osób z chorobami bolesne, że nie odpowiedzieli na inne metody leczenia są w stanie podjąć niskich dawek narkotycznych leków bez konieczności zwiększenia dawki lub cierpiących problematyczne skutki uboczne.

Narkotyki są w większym stopniu niż inne regulowane leków na receptę. Na przykład w Europie, lekarz musi zapewnić jego Drug Enforcement Agency (DEA) numer na receptę. Lekarz nie może "zadzwonić" narkotyczny receptę w aptece przez telefon, a recepty nie może być wypełnione na więcej niż jeden miesiąc w czasie. Tak więc, jeśli biorą narkotyki regularnie (w uzasadnionych przypadkach, oczywiście!), Nie czekaj, aż nocy lub w weekendy, aby zadzwonić na dolewkę. Opracowania planu z lekarzem, aby uzupełnić swoje recepty w każdym miesiącu. Upewnij się, że plan jest dobrze udokumentowane w dokumentacji medycznej w przypadku inny lekarz zakrywa podczas rozmowy.

Co z tych pytań?

Chociaż nie ma absolutny zakaz picia i biorąc leki przeciwbólowe, ważne jest, aby zachować umiar w umyśle. Wysokie dawki paracetamolu i nadmierne alkoholu (więcej niż jeden lub dwa drinki dziennie) może uszkodzić wątrobę. Alkohol i leki z grupy NLPZ mogą podrażniać błony śluzowej żołądka. Uspokajające działanie alkoholu może być niebezpieczne przesadzona przez dodanie narkotyk. Należy unikać mieszania dwóch.

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy przyjmować dwa rodzaje NLPZ jednocześnie do bólu. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Wyjątkiem jest jednak to, jeśli wziąć niskie dawki aspiryny, aby zapobiec ataku serca lub udaru mózgu. To jest wspólne dla osób do podjęcia innego NLPZ, takich jak ibuprofen z małą dawką kwasu acetylosalicylowego. W tym przypadku wziąć aspirynę co najmniej 30 minut przed ibuprofen, tak, że wciąż może zapewnić jego działanie rozrzedzające krew. Przed połączeniem aspiryny opóźnionym uwalnianiu i ibuprofen z lekarzem. Możliwe jest, że niezależnie od czasu, korzyści aspiryny może być zmniejszona.

To jest wspólne i akceptowalne połączyć paracetamol i NLPZ, gdy jest to konieczne.

Poważna choroba wątroby jest często z przeciwbólowe wymienionych powyżej. choroba nerek jest jednak znaczny problem z NLPZ i ewentualnie w długim okresie acetaminofen wysokiej dawki. Tak więc, jeśli masz przewlekłą chorobę nerek, to najlepiej skontaktować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek lek przeciwbólowy.

Najważniejsze

Leczenie bólu zależy przynajmniej w części od przyczyny. Tak, lekarz będzie chciał wiedzieć, szczegóły dotyczące bólu i zbadać dokładnie to rozgryźć. Należy pamiętać, że ból może być często traktowane bez leków. Ciepła, ultradźwięków (z fizjoterapeuta) i reszta są dobre przykłady nie-farmakologicznych opcji bólu.

Ale jeśli lekarz nie zaleca lek na ból, teraz będziesz miał lepsze zrozumienie tego, co lekarz mówi.