Cambler

5 kroków do czesania dla wszy

Mówiąc nawet słowa "wszy" może rodzice skręcać. Jednak te małe, krwiopijne pasożyty nie mają nic wspólnego z byciem brudny lub jest zły rodzic. Które mogą być zagrożone, dziecko musi jedynie wejść w kontakt z innym dzieckiem, które ma wszy. To najbardziej popularny sposób, aby złapać wszy, nawet jeśli dziecko ma najczystsze głową w pokoju.

Każdego roku, wszy dostać się do włosów od sześciu do 12 milionów dzieci, w wieku od 3 do 11. Dzieci mogą je odebrać w szkole, obozu, żłobkach, a nawet w domu, jeśli ktoś przynosi je do domu. Owady są każdy o wielkości nasion sezamu. Składają jaja, zwane gnidy, które kleju do włosów, blisko skóry głowy. Wszy nie może skakać lub latać, ale są one szybko roboty.

Czesanie na wszy

Wszy nie są niebezpieczne, ale mogą zrobić swędzenie skóry głowy - i nadmierne drapanie może prowadzić do infekcji skóry głowy. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia dostępnych dla wszy, w tym ponad-the-counter (OTC) i szamponów receptę, kremów i balsamów. Ale czesanie dla wszy jest także ważnym elementem zwalczania wszy. Są trzy powody, trzeba wiedzieć, jak zrobić wszy grzebień-through poprawnie:

  • Aby dowiedzieć się, czy obecne są wszy

  • W leczeniu wszy

  • Aby sprawdzić, czy wszy po leczeniu

Czesanie na wszy jest sposób całkowicie wolny od narkotyków i bezpieczny w leczeniu wszy. Osób skorzystało z tej metody przez tysiące lat. Nit grzebienie, które są bardzo dobrze-zębate grzebienie, zostały znalezione w starożytnych egipskich grobowcach. Możesz dostać nowoczesną wersję w lokalnej aptece. Nawet jeśli zdecydują się skorzystać z recepty OTC lub produkt wszy, trzeba jeszcze dobrze rozczesać, aby usunąć martwe wszy i gnidy po leczeniu.

5 kroków do dobrej wszawicy grzebień-through

Przed rozpoczęciem, musisz grzebień nit, spinki do włosów (na długie włosy), duży ręcznik, tkanek twarzy, miskę z wodą z mydłem (użyj squirt do mycia naczyń), trochę diseaseer włosy, jasne oświetlenie, a być może również powiększający szkło. Może także pomóc w coś, aby utrzymać dziecko zajęte, takie jak ulubiony koncert lub książce.

1. Owinąć ręcznikiem wokół ramion dziecka. Mokre włosy z wodą i trochę diseaseer. To sprawia, że ​​łatwiej zobaczyć wszy i gnid. Wszy wyglądać jasnobrązowe nasiona sezamu, które poruszają. Gnidy są jasne, żółte, brązowe lub tan plamki związane z włosa przy skórze głowy. Można odróżnić nitów i innych zanieczyszczeń, ponieważ jest łatwy do usunięcia łupież lub inne zanieczyszczenia w skórze głowy. Nitów przylegające do włosów.

2. Pod jasne światło na wysokości oczu, zaczynają grzebienia-through w sekcjach. Zwróć uwagę na ulubionych miejsc wszy - za uszami i na karku. Trzymaj sekcję włosów z jednej strony i włożyć grzebień nit jak najbliżej skóry głowy, jak to możliwe. Przeszukiwać kilka razy, sprawdzając wszy lub gnid. Użyj szkła powiększającego, czy to pomaga. Zanurzyć w wodzie z mydłem grzebień i używać tkanek twarzy, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

3. Po zakończeniu każdej części włosów, przypiąć go z spinki do włosów.

4. Oczyścić przez przepłukanie płynu i tkanki w toalecie. Oczyścić grzebień nit przez moczenie w roztworze 2 filiżanki gorącej wody i 1 łyżeczka amoniaku. Możesz wyczyścić grzebień metalowy nit we wrzącej wodzie przez 15 minut.

5. Po czyszczenie odbywa, szampon włosy dokładnie i pozostawić do wyschnięcia. Następnie zrobić ostateczną suchej czek. Jeśli jakieś gnidy nadal dołączony do dowolnego włosy, starannie clip są wyłączone z małymi nożyczkami na poziomie głowy.

W przypadku korzystania z produktu OTC, należy postępować zgodnie ze wskazówkami dokładnie. Niektóre produkty wymagają powtórzenia leczenia w określonym okresie czasu. Należy również pamiętać, że niektóre produkty nie są odpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 2 lat. Po leczeniu, zaglądać na wszy i gnid za około dwa tygodnie. Skontaktować się z lekarzem, jeśli dwa zabiegi domowe nie pracowali.

Myć przedmioty, które mogły mieć kontakt z wszy - kapelusze, odzież i pościel - w gorącej wodzie i wysuszyć je na dużym ogniu, aby je zdezynfekować. Uszczelnić nonwashable przedmioty w plastikowych torebkach do dwóch tygodni. To będzie na tyle długo, aby zabić dorosłe wszy i wszelkie nowo wyklutych wszy.

To dobry pomysł, aby zachować kontrolę wszystkich członków rodziny za okres do dwóch tygodni. Wszy żyją tylko na dzień lub dwa wolnego głowy, więc dobre odkurzanie domu powinno być wystarczające. Nie trzeba bombardować swój dom z wszelkich pestycydów. Powiedz dzieciom, aby uniknąć head-to-head kontakt z innymi dziećmi i nie dzielić przedmioty, takie jak czapki lub słuchawki.

Główne dania na wynos

  • Wszy nie są oznaką brudne włosy lub złe rodzicielstwa.

  • Do 12 milionów dzieci się wszy co roku z bliskiego kontaktu z innymi dziećmi.

  • Czesanie jest istotną częścią kontroli wszy i może być skuteczną metodą leczenia wszy.

  • Kontynuuj sprawdzanie wszystkich członków rodziny przez dwa tygodnie, aby mieć pewność, że wszy nie ma.

  • Jeśli czesanie i zabiegi OTC nie kontrolowane wszy w ciągu dwóch tygodni, patrz lekarza rodzinnego o pomoc.