Cambler

Specjalna sekcja: układu krążenia połączeń: testosteronu, seks i serce

Testosteron był kiedyś uważany za złe dla serca, kluczowym motorem wcześniejszego pojawienia się chorób serca u mężczyzn niż u kobiet. Ale coraz więcej badań wskazuje, że w przypadku starszych mężczyzn, to zbyt mało testosteronu, który stwarza problemy. U mężczyzn, testosteron pomaga naczynia krwionośne rozkurczają się, rozszerzają i nosić więcej krwi, gdy są potrzebne. Poprawia ciśnienie krwi i cholesterolu poziom i może pozytywnie wpłynąć na przewodnictwo elektryczne w sercu. Niski poziom testosteronu jest związany z wielu problemów zdrowotnych u mężczyzn, począwszy od rozwoju typu 2 cukrzycy do utraty masy kostnej, depresja, utrata zainteresowania seksem.

Cholesterolu-zatkane tętnice mogą wykoleić aktywności seksualnej. Gdy dotyk, spojrzenie, nawet myśl trąca mózg wysyła sygnały pobudzenia, tętnic w penisa relaks i poszerzenia. Krew płynie do ekstra penisa, dzięki czemu tkanka bardziej sztywne i kompresji małe żyły, że krew odpływa od penisa. Nagromadzenie tłuszczowego płytki wewnątrz naczyń krwionośnych w organizmie, mogą zakłócać tego sposobu, osłabiając lub zapobiegania erekcji.

Problemy z erekcją gwarantuje dokładną check-up dla objawów choroby serca. Obejmuje to badania na wysokim cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca, wraz z rozmowy o objawy, które mogą świadczyć o miażdżycy w innych częściach ciała, takich jak ciśnienie w klatce piersiowej, epizodami duszności i ból mięśni łydki podczas chodzenia. Utrzymać nacisk na ćwiczenia, zdrowego odżywiania, a nie palenia może poprawić zdrowie serca i funkcje seksualne.